Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°-3°
19 września 2017

Jastrzębianie zdecydowali - wygrał pomysł oświetlenia głównych arterii miasta

Jastrzębianie zdecydowali - wygrał pomysł oświetlenia głównych arterii miasta
fot. JastrzebieOnline.pl

Pomysł na nowoczesny, interaktywny system oświetlenia głównych arterii miasta wygrał w konkursie TERAZ JAstrzębie DECYDUJE. To właśnie ten pomysł będzie sfinansowany w ramach środków pochodzących z budżetu miasta - 300 tys. zł 

Idą konkursu TERAZ JAstrzębie DECYDUJE było zagospodarowanie przestrzeni ogólnomiejskiej według pomysłu mieszkańców Jastrzębia-Zdroju. W sumie zgłoszono 21 propozycji. Pozytywną weryfikację komisji konkursowej, sprawdzającej między innymi wartość inwestycji (do 300 tysięcy zł) i jej lokalizację, przeszło 9. W tym między innymi: rozbudowa ścieżek rowerowych, instalacja nowoczesnych mebli miejskich w centrum miasta, budowa toru dla rolkarzy na alejach przy ul. Pomorskiej i Kaszubskiej, budowa street workout park oraz parkour park w Zespole Szkół nr 2, instalacja samoobsługowych stacji do napraw rowerów, park dla dzieci w Jarze Południowym, murale na miejskich budynkach, Dolina Mikołaja - iluminacje w Parku Zdrojowym oraz instalacja nowoczesnego, kolorowego doświetlenia alei Piłsudskiego i alei Jana Pawła II.

W trwającym dwa tygodnie głosowaniu oddano 3644 głosy. Wygrała koncepcja instalacji nowoczesnego oświetlenia od alei Piłsudskiego aż do alei Jana Pawła II, która otrzymała aż 1640 głosów.

- Konkurs pokazał, że Jastrzębie-Zdrój jest miastem obywatelskim. Mieszkańcy chętnie angażują się w działania prospołeczne. Już sama liczba nadesłanych koncepcji jest budująca. Oczywiście zwycięski pomysł zostanie zrealizowany. Poniekąd wpisuje się on w naszą koncepcję zagospodarowania alei, nad którą pracujemy. To tylko utwierdza nas w przekonaniu, że idziemy w dobrym kierunku - podsumowuje prezydent Anna Hetman.

W uzasadnieniu autora pomysłu na instalację nowoczesnego oświetlenia od alei Piłsudskiego aż do alei Jana Pawła II czytamy: infrastruktura oświetleniowa jest obecna wszędzie tam, gdzie ludzie mieszkają, pracują, bawią się i wypoczywają. Interaktywne przestrzenie publiczne powinny być opracowywane w odniesieniu do istniejących dróg oraz budynków historycznych. Taka adaptacja przestrzeni publicznej może przyczynić się także do rewitalizacji miasta, zwiększenia poziomu usług oraz zwiększenia atrakcyjności otoczenia zarówno dla mieszkańców, jak i gości

Polub i udostępnij
Czytaj też
Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (28)
Ewa22.09.2017 10:39

Nowoczesne miasto a nawet koszy na śmieci jak na lekarstwo.

ewa22.09.2017 7:22

skandal a inne ulice sa zupełnie ciemne, np.Pileckiego

hehe20.09.2017 20:28

gdy ktoś spoza Jastrzębia przyjeżdża do mnie i tak sobie idziemy wzdłuż Al. Piłsudskiego, to zazwyczaj pada zdanie, spoko te osiedla, bla, bla, ale może byśmy poszli do centrum? Hehe. A jak mowię, że to jest właśnie centrum, to myślą, że żartuję.

do-dysydent 19.09.2017 20:2820.09.2017 15:10

nowoczesne oswietlenie to nie nowe oprawy do starych sodówek to nowe oszczedne led'y byłes dalej niz bzie?widziałes przez zime oswietlenie w pawłowicach tak to te led'owe a rachunek za oswietlenie płaci sie z budzetu gminy miasta itd czyli ty płacisz a nie zmieniłes w domu swoich zarówek na energooszczedne czy led?czy lecisz dalej na starych setkach bo ćima w pokoju inwestycja troche kosztuje lecz w latach w opłatach za prąd sie zwróci i to szybko a dla przyjezdnych widok miasta w dobrym swietle-nocnym- duzo robi-mam znajomych co byli w 2006 pazdziernik goscinie w jastrzebiu i ich opinia była taka ze jastrzebie to........... szkoda słów jak inni widza jastrzebie a moze byc na wzór innych miast pieknie

Aga20.09.2017 10:49

do głupich

Owszem, p. Prezydent coś robi, ale serio uważasz, że światełka są najważniejsze? Że w tym mieście nie ma ważniejszych rzeczy do poprawy? No to aż mi Cię szkoda....

mizogin20.09.2017 9:59

Do Alina .Typowe myślenie kobiety bez mózgu.''Nieszczęsne 300 tys.zł'' można według ciebie wywalić w błoto bo to ''niewielka kwota'' to najlepiej zrobić świecidełka żeby ci się mieniły w twoim pustym łbie. Te ,według ciebie ''nieszczęsne 300 tys '' zł jest również z moich podatków więc sama sobie wywalaj swoje pieniądze na bzdury o ile cie na to stać.

seboc20.09.2017 9:49

Niech podswietla koparki i inne maszyny na Mazowieckiej, bedzie atrakcyjnie i na poziomie.

Pokaż wszystkie opinie (28)