Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 2°-1°
20 września 2017

Gdzie będzie ogrzewalnia dla bezdomnych?

Gdzie będzie ogrzewalnia dla bezdomnych?
fot. pixabay

Chłodne dni, a szczególnie noce coraz bardziej dają się we znaki jastrzębskim bezdomnym. Niedługo zostanie uruchomiona ogrzewalnia dla nich. Kwestią dyskusyjną jest to, gdzie ma się  znajdować. 

W ubiegłym sezonie jesienno-zimowym ogrzewalnia, z której korzystali bezdomni znajdowała się przy ulicy Północnej. Lokalizacja ta została oprotestowana przez mieszkańców osiedla Jastrzębie Górne i Dolne. Teraz w magistracie zastanawiają się, gdzie ulokować kontenery dla bezdomnych. Początkowo mówiło się, że dobrym miejscem będzie ulica Pszczyńska, w okolicy mieszkań socjalnych. Jednak rozważana jest też ulica Stodoły lub Podhalańska na terenie dawnego parkingu. Decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadła.

Sami bezdomni również mają zdanie na temat, gdzie powinna znajdować się ogrzewalnia.

- Ulica Północna była dla nas bardzo dobrym miejscem i chętnie korzystaliśmy z ogrzewalni. Jeżeli zostanie ona zlokalizowana na obrzeżach miasta, to nie będzie cieszyła się dużym powodzeniem. Tak przynajmniej uważa spora grupa moich znajomych - mówił jeden z bezdomnych. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Otwarto ogrzewalnię, a bezdomni śpią na klatkach i ulicach Otwarto ogrzewalnię, a bezdomni śpią na klatkach i ulicach

Ogrzewalnia dla bezdomnych rusza 1 listopada Ogrzewalnia dla bezdomnych rusza 1 listopada

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (33)
ejc13.10.2017 15:07

w dupie mam gdzie będzie ogrzewalnia i tak menele nie będą z niej korzystać bo wolą chlać denaturat przed PKO i śmiecić na przystankach,śmietnikach i wszędzie gdzie tylko przebywają.

Gość21.09.2017 14:26

Może mundurowi zajęliby się facetem, który dostarcza bezdomnym alkohol bez akcyzy?

Gość21.09.2017 14:17

Czy mógłbym prosić swoich sąsiadów o zamykanie drzwi do klatki schodowej? Kiedy było zimno biegali do spółdzielni, teraz kiedy grzeją, to zamykanie drzwi przekracza ich możliwości.

Piotr 21.09.2017 13:07

Parking w galeri jastrzebie Hahaha *** to .....

gosc do jorg21.09.2017 12:55

jaja sobie robisz?:) im zalezy tylko na kasie a nie na smrodzie i pijakach obok

Gość21.09.2017 0:19

parking przed kinem centrum

do ''Do józwa''20.09.2017 21:56

Ty obrońco uciśnionych : Jak ci nasrają lub naszczają prawie pod drzwi mieszkania to zobaczymy czy będziesz taki świętoj......bliwy. Czy będziesz się litować i dokarmiać pasożytów i nierobów.

Pokaż wszystkie opinie (33)