Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
20 września 2017

Gdzie będzie ogrzewalnia dla bezdomnych?

Gdzie będzie ogrzewalnia dla bezdomnych?
fot. pixabay

Chłodne dni, a szczególnie noce coraz bardziej dają się we znaki jastrzębskim bezdomnym. Niedługo zostanie uruchomiona ogrzewalnia dla nich. Kwestią dyskusyjną jest to, gdzie ma się  znajdować. 

W ubiegłym sezonie jesienno-zimowym ogrzewalnia, z której korzystali bezdomni znajdowała się przy ulicy Północnej. Lokalizacja ta została oprotestowana przez mieszkańców osiedla Jastrzębie Górne i Dolne. Teraz w magistracie zastanawiają się, gdzie ulokować kontenery dla bezdomnych. Początkowo mówiło się, że dobrym miejscem będzie ulica Pszczyńska, w okolicy mieszkań socjalnych. Jednak rozważana jest też ulica Stodoły lub Podhalańska na terenie dawnego parkingu. Decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadła.

Sami bezdomni również mają zdanie na temat, gdzie powinna znajdować się ogrzewalnia.

- Ulica Północna była dla nas bardzo dobrym miejscem i chętnie korzystaliśmy z ogrzewalni. Jeżeli zostanie ona zlokalizowana na obrzeżach miasta, to nie będzie cieszyła się dużym powodzeniem. Tak przynajmniej uważa spora grupa moich znajomych - mówił jeden z bezdomnych. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

"Bezdomni chcieli ode mnie pieniądze" "Bezdomni chcieli ode mnie pieniądze"

Ogrzewania przeżywa oblężenie. Podziemia też  Ogrzewania przeżywa oblężenie. Podziemia też

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (33)
ejc13.10.2017 15:07

w dupie mam gdzie będzie ogrzewalnia i tak menele nie będą z niej korzystać bo wolą chlać denaturat przed PKO i śmiecić na przystankach,śmietnikach i wszędzie gdzie tylko przebywają.

Gość21.09.2017 14:26

Może mundurowi zajęliby się facetem, który dostarcza bezdomnym alkohol bez akcyzy?

Gość21.09.2017 14:17

Czy mógłbym prosić swoich sąsiadów o zamykanie drzwi do klatki schodowej? Kiedy było zimno biegali do spółdzielni, teraz kiedy grzeją, to zamykanie drzwi przekracza ich możliwości.

Piotr 21.09.2017 13:07

Parking w galeri jastrzebie Hahaha *** to .....

gosc do jorg21.09.2017 12:55

jaja sobie robisz?:) im zalezy tylko na kasie a nie na smrodzie i pijakach obok

Gość21.09.2017 0:19

parking przed kinem centrum

do ''Do józwa''20.09.2017 21:56

Ty obrońco uciśnionych : Jak ci nasrają lub naszczają prawie pod drzwi mieszkania to zobaczymy czy będziesz taki świętoj......bliwy. Czy będziesz się litować i dokarmiać pasożytów i nierobów.

Pokaż wszystkie opinie (33)