Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
20 września 2017

Kolejne nowoczesne boisko oddane do użytku

Kolejne nowoczesne boisko oddane do użytku
fot. UM Jastrzębie / Aneta Czarnocka-Kanik

Zespół Szkół nr 3 posiada uniwersalne boisko z nawierzchnią poliuretanową. Zastąpiło ono wydeptany plac, na którym od dawana nie odbywały się lekcje wychowania fizycznego. 

Oficjalne oddanie boiska do użytku odbyło się we wtorek. Dla społeczności szkolnej było to duże wydarzenie. Z tej okazji przygotowano specjalny program. Uczniowie klas mundurowych zaprezentowali musztrę. Nie zabrakło również akcentów artystycznych - wystąpili uczniowie uzdolnieni wokalnie oraz prezentujący niełatwe popisy gimnastyczne.

- Nasi uczniowie są bardzo aktywni, chętnie uczestniczą w zawodach i rozgrywkach sportowych, zdobywając czołowe miejsca. Młodzież regularnie ćwiczy na zajęciach wychowania fizycznego i zna wartość sportu, dlatego nowe boisko to naprawdę wyczekiwany obiekt - wyjaśnia Wioletta Brzykcy, dyrektor szkoły.

Boisko przy Zespole Szkół nr 3 wpisuje się w politykę miasta dotycząca rozbudowy bazy sportowo-rekreacyjnej.

- Wielofunkcyjne boiska to infrastruktura, dzięki której nasi mieszkańcy mogą aktywnie spędzać wolny czas. Życzę radości z uprawiania sportu, nie tylko wyczynowo, ale też rekreacyjnie - mówiła Anna Hetman, prezydent miasta.

Do tej pory udało się wykonać boiska przy SP 6, 9, 10, 12, 17, a także Zespole Szkół Handlowych, Zespole Szkół Mistrzostwa Sportowego oraz Zespołach Szkół nr: 3, 9, 11 i 12. Natomiast przy ul. Katowickiej powstało boisko o nawierzchni z kostki brukowej bezfazowej do gry w siatkówkę, koszykówkę i piłkę ręczną. Na modernizację bazy sportowej z budżetu miasta wydatkowano ponad 1,6 mln zł.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Marzą o tym, aby zostać policjantem (video) Marzą o tym, aby zostać policjantem (video)

Uczennica SP 18 najlepsza w konkursie ortograficznym Uczennica SP 18 najlepsza w konkursie ortograficznym

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (2)
ciekawy21.09.2017 14:22

Brawo dla obecnej ekipy rządzącej miastem. Wróżymy następnej kadencji!

Martin 20.09.2017 14:30

Nie wydeptane tylko zarośnięte trawą :D