Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°-4°
21 września 2017

Po maryśce za kółko. Namierzyli go mundurowi

Po maryśce za kółko. Namierzyli go mundurowi
fot. KMP Jastrzębie

Najpierw zapalił marihuanę, a potem wsiadł za kółko. Zgubił go brak świateł mijania. To zwróciło uwagę policjantów, którzy przystąpili do interwencji. Za jazdę pod wpływem narkotyków 20-latek może trafić do więzienia na dwa lata. 

To była rutynowa kontrola przeprowadzona przez policyjny patrol. Kierowca dokonywał manewru skręcania bez włączonych świateł. W trakcie wykonywania czynności mundurowi wyczuli w samochodzie charakterystyczny zapach marihuany.

- W związku z podejrzeniem, że 20-latek mógł kierować samochodem pod wpływem środków odurzających, stróże prawa przebadali go narkotesterem. Jego wynik potwierdził przypuszczenia policjantów. Mieszkańcowi Jastrzębia-Zdroju zatrzymano prawo jazdy i przewieziono do szpitala, gdzie została mu pobrana krew do badań. Badanie narkotesterem wykazało, że kierowca znajduje się pod wpływem narkotyków - informuje Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

O dalszym losie jastrzębianina zdecyduje sąd. Oprócz utraty prawa jazdy, za kierowanie pod wpływem środków odurzających młody mężczyzna może trafić do więzienia na 2 lata.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Uciekał przed wywiadowcami z powodu narkotyków Uciekał przed wywiadowcami z powodu narkotyków

Alarm w banku postawił na nogi  mundurowych Alarm w banku postawił na nogi mundurowych

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (5)
...22.09.2017 8:21

Powinien ponieść karę nie więzienia a prac społecznych i pozbawienia dożywotnio prawa jazdy. Kierował pod wpływem środków odurzających i nic więcej nie zrobił. Wiadomo wszem i wobec że skazując takiego gościa na więzienie nie daje się mu szansy na późniejsze normalne funkcjonowanie. W 80% kończy się to wylądowaniem na marginesie społeczeństwa i pogłębianiem się patologi. Następnie "porządni" obywatele skarżą się na pijaczków z pod galerii handlowych że śpią przed bankiem czy śpią na ławkach.

znawca_tematuznawca_tematu22.09.2017 1:58

Hahaha Polskie prawa. Rece opadają. :D

Lewak21.09.2017 18:28

@smolka: Jego wina, że jechał pod wpływem. Mógł zabić. Oby zapamiętał i wyciągnął wnioski.

Kierowca21.09.2017 15:04

Nie lepiej się go pozbyć? Ja nie chcę płacić za jego pobyt w więzieniu. Powinien pracować żeby się utrzymać w więzieniu. Jak nie ma pracy, to trudno. Nie uchowa się.

smolka21.09.2017 9:32

W końcu coś robią w sumie jego wina że dał się złapać.