Dni Jastrzębia

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 14°10°
21 września 2017

Związkowcy JSW chcą więcej pieniędzy na barbórkę

Związkowcy JSW chcą więcej pieniędzy na barbórkę
fot. JastrzebieOnline.pl

Reprezentatywne Organizacje Związkowe JSW zwróciły się do zarządu spółki o zmianę sposobu wyliczenia nagrody z Okazji Dnia Górnika, czyli popularnej barbórki. 

Związkowcom chodzi o to, aby odstąpić od zapisów § 3 Porozumienia z dnia 16 września 2015 roku, jakie zarząd Jastrzębskiej Spółki Węglowej zawarł z organizacjami związkowymi. Wówczas ustalono, że barbórka będzie wyliczana na zasadach mniej korzystnych dla pracowników, niż przed zawarciem porozumienia. Górnicy argumentują, że na wprowadzeniu takiego zapisu otrzymali barbórkę, której wysokość była obniżona o ok. 20 proc. Związkowcy uzasadniają, że kondycja finansowa JSW jest dobra, a więc nie ma powodów do utrzymywania takiego rozwiązania. Działacze zwrócili się od zarządu JSW o pilne spotkanie w tej sprawie.

Reprezentatywne Organizacje Związkowe w JSW to: NSZZ „Solidarność”, Federacja ZZG w JSW, ZZ Kadra.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Autobus JSW rozpoczyna objazd po parafiach Autobus JSW rozpoczyna objazd po parafiach

Związkowcy z JSW  będą bronić prezesa w Warszawie Związkowcy z JSW będą bronić prezesa w Warszawie

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (62)
do Relaks25.09.2017 12:09

Bo ty myślisz że górnik to tylko i wyłącznie ta osoba co robi w JSW a to jest pojecie szeroko rozwinięte.
A tym bejsbolem to ciebie chyba matka z ojcem lała.

zenek25.09.2017 9:20

zabrać rylom przywileje

...25.09.2017 7:28

Boże i o co wy tak się unosicie.
Tylko ten co nie robi na dole będzie twierdził że gdyby nie ten górnik to węgla by nie było.
Przecież wszyscy wiemy że począwszy od sygnalisty skończywszy na oddziałach transportowych każdy jest potrzebny. brak elektryka = brak napięcia; brak ślusarza = brak ciśnienia hydrauliki; brak sygnalisty = brak możliwości zjazdu itd. itp.

Rakas24.09.2017 23:54

>>>>pseudo prezes

Nie jesteś zbyt lotny ziomek ,co nie? Sarkazmu, ironii i prowokacji byś nie poznał, nawet jakby cię w łeb bejsbolem strzeliły....

Gość24.09.2017 22:23

Barbórkę powinno się zabrać tylko i wyłącznie babom z biurowca łącznie z gościami w rurkach co tam siedzą a są różnego rodzaju funkcyjnymi pseudo dołowcami, dozorowi na przeróbce. wszystkim chorobowiczom -kombinatorm bo tacy jeszcze są i ludziom olewającym prace czyli "N" Oraz tym zasiedziałym związkowcom bo jak oni twierdza to tam są społecznie. A jak społecznie to nawet wynagrodzenia tylko tyle ile im ludzie do czapeczki dają czyli składki.

pseudo prezes24.09.2017 22:17

Jak byś znał znaczenie słowa GÓRNIK to byś inaczej pisał. To co ty piszesz to jest "operator" i wiele innych nazw pochodnych a Górnikiem jest nawet pracownik piaskowni bo to też kopalnia ale że piasku. A te 100lat temu to ten pracownik o którym piszesz to nazywał się Górnik-kopacz albo rębacz.

Prezes23.09.2017 20:00

Zgadzam się z opiniami szanownych panów górników.

99,9% pracowników JSW powinna utracić wszelkie przywileje, oraz mieć zmniejszone pensje do minimum. Tylko najprawdziwsi z prawdziwych górników powinni dostawać jakieś przywileje. Reszcie się nic nie należy.
Bo przecież...
Ślusarz/elektryk to nie górnik, on tylko naprawia maszyny.
Strzałowy to nie górnik, trotyl robi za niego robotę.
Kombajnista to nie górnik, naciska knefle na panelu, a kombajn robi za niego robotę.

Właściwie, to nawet 100% pracowników powinno utracić wszelkie przywileje, bo nie ma już PRAWDZIWYCH GÓRNIKÓW, takich którzy z ogarkiem na kasku rąbią ścianę kilofem i ładują urobek na wóz zaprzężony w konie, tak jak 200 lat temu.

Cieszę, się, że załoga jest zgodna co do tego tematu. Z pewnością ułatwi to kolejne przekształcenia i optymalizację kosztów w Spółce.

Pokaż wszystkie opinie (62)