Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 8°
21 września 2017

Umowa na modernizację OWN podpisana. Roboty ruszą lada dzień

Umowa na modernizację OWN podpisana. Roboty ruszą lada dzień
fot. Aneta Czarnocka-Kanik / UM Jastrzębie

Umowa na modernizację Ośrodka Wypoczynku Niedzielnego podpisana. Dzisiaj wykonawca przejął teren i prace ruszą lada dzień. Powinny zakończyć się latem 2018 roku

Rewitalizacja Ośrodka Wypoczynku Niedzielnego ma zostać rozłożona na kilka etapów. Pierwszy z nich obejmie przebudowę amfiteatru, budowę tężni i wodnego placu zabaw oraz urządzenie terenu zieleni.

- Chcemy, żeby nowy OWN był atrakcyjnym terenem rekreacyjnym, gdzie każdy będzie mógł znaleźć miejsce do odpoczynku i zabawy na łonie natury - mówi Anna Hetman, prezydent miasta.

Prace w terenie wykonywać będzie wyłoniony w przetargu wykonawca jakim jest konsorcjum firm, na którego czele stoi Firma Antończyk spółka jawna z Jastrzębia-Zdroju. 

– Nastała chwila, na którą mieszkańcy czekali. Wiele osób nie wierzyło w pomyślność realizacji zadania i przywrócenia do dawnej świetności Ośrodka Wypoczynku Niedzielnego. Po wielu latach nareszcie rozpoczynamy jedną  z najbardziej oczekiwanych przez jastrzębian inwestycji – mówi Roman Foksowicz, zastępca prezydenta miasta.

Prace ukończone mają zostać latem 2018 roku. Inwestycja pochłonie 6 837 049 zł. Środki pochodzą z budżetu miasta.

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW przyjazna pracownikom JSW przyjazna pracownikom

Laptopa i smartfon doładujesz koło tężni Laptopa i smartfon doładujesz koło tężni

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (95)
do do kibic24.09.2017 22:25

Nie bo ta firma zgłosi na koniec upadłość żeby kasę wytargać a nie brać odpowiedzialności za gwarancje- droga się posypie tak na oko po roku czasu.

Do kibic22.09.2017 21:41

Ciekawe czy będzie to firma co remontuje mazowiecka.

Artek22.09.2017 19:26

A gdzie akuapark to jest wstyd w takim mieście ale był obiecany na ul. Północnej !

Pracownik jsw 22.09.2017 16:41

A basenu jak nie bylo w projekcie tak nie bedzie! Dalej w zdroju bedzie jeden pomnieszony baden i bedziemy nadał tłoczyć się żenada. Tak jak by nie szło uwzględnić drugiego basenu w takim mieście jak Jastrzębie. Pani prezydent neguje wszelki temat związany z basenami w naszym mieście to samo było jak była propozycja Aqua parku z góry na nie. A aprpopo 300 tys zł na oświetlenie żart..gdzie ronda przy ul zielonej z podhalańską Turystycznej z al Piłsudskiego dalej nie idzie się doczekać

Bziok22.09.2017 15:00

Dziękuję za te słowa:)Chociaż muszę powiedzieć, że po ostatniej sesji nadzwyczajnej, bardzo liczymy w tej sprawie na Panią Prezydent. Może to naiwne, ale oprócz Niej i kilku Radnych: Filipowicz, Maryniak oraz Piechoczek nikt nie zauważył naszej krzywdy. Tą sprawę można szybko rozwiązać tylko trzeba chcieć- Gajdziki deklarują, że mają co najmniej 200 hektarów ziemi- przenoszą kurniki w inne miejsce, tam gdzie nie szkodzą nikomu! W Polsce środkowej i północnej są widoczne ogromne kurniki, bo człowiek coś jeść musi, ale gdzie???Pod lasami, na polach z dala tzn. co najmniej 1 km od najbliższych zabudowań.Gajdziki wybudowały się w innej części Bzia, a ludzi chcą truć z odległości 30 metrów! Chyba trzeba by było ich zbojkotować, dość dorabiania się na ludzkiej krzywdzie!!!!!!!!!

tik tak22.09.2017 14:25

"Bziok do tik tak" W tym temacie jestem z Wami . Inwestycja wysoce szkodliwa dla mieszkańców , nie wnosząca korzyści dla miasta .
Taki "urok" miasta przyciągają to czego nikt nie chce w innych gminach . Spalarnia zwłok , w bezpośrednim sąsiedztwie zabudowy jednorodzinnej , kurniki , spalarnie gumy , produkcja bitumiczna . Takie coś każda miernota przyciągnie bo nikt ich nie chce u siebie . Za to ich rozliczmy wszystkich

Bziok do tik tak22.09.2017 13:58

Strategia rozwoju dla miasta istnieje, jeden z jej zapisów mówi o przyciąganiu do miasta zewnętrznych Inwestorów. Jest i obszar Katowickiej Strefy Przemysłowej z podstrefą jastrzębsko - żorską w Bziu przy ul. Rolniczej, ale....Radni z PIS-u chcą tam otwarcia dwóch kurników dla Gajdzików, którzy są od lat właścicielami HAGI, bo mają taki kaprys, na dodatek w każdym kurniku ma pracować tylko 1 osoba...Proszę odpowiedz mi, jak to się ma do dokumentu, jakim jest strategia rozwoju miasta??? Przecież Gajdziki to "Inwestorzy" wewnętrzni, od lat związani z Janeckim, nie wygeneruje to żadnych miejsc pracy, a ich pożal się Boże gospodarstwo rolne sąsiaduje bezpośrednio z terenami strefy przemysłowej- jaki normalny Inwestor zewnętrzny będzie tam chciał otworzyć swój zakład pracy- w smrodzie z kurników oraz wśród pomiotu kurzego???Apeluję do Radnych z PIS-u, czy nie widzicie tego, czy może nie możecie tego widzieć....Ludzie zbuntujmy się przeciwko takim inwestycją, które nic nie przynoszą miastu, a jeszcze szkodzą jego rozwojowi!!!Jastrzębie to nie miasto rolnicze!!!

Pokaż wszystkie opinie (95)