Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
25 września 2017

Pracownica banku stanęła na drodze oszustów. Uratowała 50 tys. zł

Pracownica banku stanęła na drodze oszustów. Uratowała 50 tys. zł
fot. pixabay

Gdyby nie pracownica banku kolejny senior padłby ofiarą oszustów. 79-latek był  już przy okienku bankowym i chciał wypłacić kwotę 50 tys. zł. Oszust podał się za jego syna, który spowodował wypadek i potrącił kobietę. Żądał od ojca pieniędzy, żeby załatwić sprawę i uniknąć konsekwencji. 

Pracownica banku, widząc zdenerwowanie klienta, który chciał wypłacić gotówkę, wykazała się czujnością. Mężczyzna poprosił o wypłatę oszczędności swojego życia zwierzając się, że syn miał wypadek.

- Pracownica banku od razu zorientowała się, że jest to oszustwo. Postanowiła poinformować kierownictwo oddziału, które podjęło decyzję o wezwaniu policjantów. Stróże prawa potwierdzili, że senior padłaby ofiarą oszusta, gdyby nie roztropna pracownica banku - informuje Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Mundurowi informują, że to już kolejny przypadek w Jastrzębiu, kiedy dzięki postawie pracownicy banku, senior nie stracił swoich oszczędności.

- Serdecznie dziękujemy za udzieloną pomoc. Jest to kolejny pozytywny odzew na kampanię społeczną "Nie reagujesz-akceptujesz!" - mówi rzecznik KMP w Jastrzębiu-Zdroju mł. asp. Bogusława Dudek.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też
Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (10)
trololo26.09.2017 4:57

Trzeba być chorym skur**** żeby takie rzeczy starszym ludziom robić. Mam nadzieję że ktoś wam ręce poucina kiedyś

tik tak 25.09.2017 23:09

I oczywiście znów starsza osoba z dużą ilością pieniędzy na kącie . Czy to nie dziwne ? Skąd oni (oszuści) mają informacje że ktoś ma taką gotówkę . Czy ktoś z was słyszał żeby jakaś starsza osoba wypłacała powiedzmy 2tys. czy załatwiała debet , pożyczkę . Kto oszustom udziela takich info ?
Druga podobna sytuacja w krótkim okresie , nie wykorzystana przez policję do złapania oszustów , profeska Panowie

szymo25.09.2017 20:43

Czemu ta nasza ,policja' nie zorganizowała zasadzki na niego ?:0

Lewak25.09.2017 10:12

Brawa dla tej pani.

Kuba25.09.2017 10:08

Policja nie mogła lapacłapać złodziei bo poszli na pielgrzymkę do Częstochowy.

Gość25.09.2017 8:15

10% dla Pani co uratowała 50tyś staruszkowi powinna otrzymac

smolka25.09.2017 8:06

Nasza nieudolna policja nie potrafi namierzyć ,złapać nikogo nawet na gorącym uczynku. Ręce mi opadają jak czytam takie coś. Kto nagrodę dostanie komenda ?

Pokaż wszystkie opinie (10)