Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 21°18°
25 września 2017

Krematorium w Ruptawie nie będzie. Inwestor dementuje plotki

Krematorium w Ruptawie nie będzie. Inwestor dementuje plotki
fot. pixabay

Inwestor, któremu zarzuca się, że zamierza wybudować krematorium na ulicy Okrzei zdecydowanie zaprzecza tym doniesieniom. Uważa je za plotki i krzywdzące pomówienia. 

Adam Grzonka, właściciel firmy, która świadczy usługi pogrzebowe, zaprzecza informacjom, że zamierza wybudować krematorium na posesji położonej przy ulic Okrzei. Argumentuje on, że zgodnie z Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego budowa tego typu obiektu na posiadanej posesji jest niedopuszczalna. Właściciel firmy nic nie wie, aby gdziekolwiek w Jastrzębiu był teren przeznaczony pod tego typu inwestycję.

- Taka inwestycja byłaby całkowicie nieopłacalna z powodu obiektu tego samego rodzaju działającego w odległości 20 km od rzekomego miejsca powstania spalarni. Spopielarnia w Żorach obsługuje kilka firm pogrzebowych z Jastrzębia, ale ilość spopieleń jest bardzo niska - uzasadnia Adam Grzonka.

Adam Grzonka nie wziął udział w sesji nadzwyczajnej Rady Miasta poświęconej ewentualnej budowie krematorium, ponieważ uznał, że zwołanie posiedzenia jest bezcelowe.

- Nie ukrywamy, że poczuliśmy się dotknięci pomówieniami oraz działaniami, jakie zostały przedsięwzięte na rzecz rzekomej inwestycji. Cała ta sytuacja nie powinna mieć miejsca, gdyby tylko mieszkańcy zasięgnęli konkretnej informacji z Urzędu Miasta Jastrzębie-Zdrój, a nie wyciągali daleko idących wniosków z usłyszanych plotek. Mieszkańcy mogli także uzyskać taką informację bezpośrednio od nas, wystarczyło skontaktować się z nami telefonicznie, a nie organizować spotkania, na których nas oczerniali i rozpowszechniali kłamstwa na temat naszych działań na terenie miasta Jastrzębie-Zdrój - wyjaśniał przedsiębiorca.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Podpalacz z Ruptawy nic nie dostanie Podpalacz z Ruptawy nic nie dostanie

Pożar w PKM. Uratowano mienie warte 4 mln zł Pożar w PKM. Uratowano mienie warte 4 mln zł

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (46)
do eryk27.09.2017 18:54

Oszołom to powinieneś się nazywać. To nie należy do kompetencji rady miasta więc nie może być podjęta uchwała. Radni z PiS o tym wiedzą, a ty niestety nie. Nie ośmieszaj się pisaniem tylko weź się za własną edukację. PO zdaniu aplikacji zostaniesz prawnikiem urzędu???

gość27.09.2017 18:41

I co wam wyszło z tej paplaniny i pisaniny? Stąd wniosek, że najpierw zebrać wszystkie informacje a potem się produkować!

eryk 27.09.2017 8:02

Ciekawe czy osołomy z pisu podejmą uchwałę w sprawie której nie ma... Ha ha ha, to dopiero bedzie majstersztyk prawny..... Panowie "pranwnicy" z pisowksiego namaszczenia do dzieła!

lepiej by było26.09.2017 16:34

Lepiej by było gdyby społeczność lokalna wspierała przedsiębiorcę Pana Gajdzika a nie na niego pluła.

Adam26.09.2017 15:13

No to Grzonka na pewno postawi drugi Amadeus , tylko teraz w Jastrzębiu.

Uczciwie26.09.2017 12:33

A pomyśleliście tez o interesie przedsiębiorcy? Czy tylko o sobie?

Bziok 26.09.2017 11:59

My nie chcemy kurników i basta!!!!!

Pokaż wszystkie opinie (46)