Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
25 września 2017

Amatorzy marihuany wpadli w ręce policji. Grożą im trzy lata więzienia

Amatorzy marihuany wpadli w ręce policji. Grożą im trzy lata więzienia
fot. sxc.hu

Miniony weekend nie był najlepszy dla wielbicieli marihuany. Pięć z nich wpadło w ręce policji. Teraz mogą liczyć nawet na trzy lata więzienia. 

Już po raz kolejny posiadacze marihuany przekonali się, że nie mogą być pewni dnia, ani godziny, kiedy wpadną w ręce mundurowych. W ostatni weekend policja zatrzymała pięć takich osób.

Pierwszy posiadacz narkotyków, to mieszkaniec Żor. W piątek, około godziny 10.00, kryminalni podczas patrolowania Al. Piłsudskiego zatrzymali pojazd marki Honda Civic. W trakcie kontroli, pasażer samochodu zachowywał się nerwowo. Okazało się, że 18-letni mężczyzna posiadał przy sobie blisko 6 gram marihuany. Śledczy zabezpieczyli substancję, a żorzanin trafił do policyjnego aresztu.

Tego samego dnia jastrzębscy wywiadowcy zatrzymali mieszkankę Jastrzębia-Zdroju, która również miała przy sobie marihuanę. Kontrola miała miejsce w rejonie ulicy Rozwojowej, około godziny 21.00.

W sobotę, około godziny 17.00 policjanci prewencji kolejny raz zatrzymali posiadacza narkotyków i zabezpieczyli kilka działek dilerskich marihuany. Kontrola miała miejsce na ul. Szybowej. Mundurowi zauważyli, że 20-letni pasażer mercedesa zachowuje się nerwowo. Podczas czynności mężczyzna wyrzucił na ziemię susz roślinny. To nie umknęło uwadze stróżów prawa. W efekcie 20-letni mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju został zatrzymany. Policjanci zabezpieczyli substancje, którą następnie zbadali testerem narkotykowym. Badanie potwierdziło, że była to marihuana.

Z kolei kolejny posiadacz narkotyków, to 23-letni jastrzębianin. W niedzielę, około godziny 3:20, policjanci referatu patrolowo-interwencyjnego podczas patrolowania ulicy Wielkopolskiej, w rejonie jednego z lokali zauważyli zaparkowanego peugeota, a w nim dziwnie zachowującego się mężczyznę, wobec czego stróże prawa przystąpili do jego legitymowania. W trakcie kontroli mundurowi znaleźli w jego torbie - tzw. "nerce"woreczek foliowy z białym proszkiem. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Piąty z zatrzymanych, to 38-letni mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju. Policjanci referatu patrolowo-interwencyjnego wylegitymowali go na Osiedlu Arki Bożka. Jastrzębianin posiadał przy sobie woreczek foliowy z białym proszkiem. Stróże prawa zabezpieczyli substancję.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Za 13 gramów marihuany - 3 lata więzienia Za 13 gramów marihuany - 3 lata więzienia

Amatorzy narkotyków namierzeni nocą Amatorzy narkotyków namierzeni nocą

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (10)
Do widza26.09.2017 15:28

Ty parowko.. Zapomniał wół jak cielęciem był.

widz26.09.2017 14:30

Zapraszam na boisko przy ZS2 na ul. Poznańskiej. Ekipka siedzącą na "trybunach" zawsze ma coś przy sobie, zapach roznosi się po bieżni. A biegają tam również policjanci, jestem zaskoczony, że nikt nie zareagował.

Gość26.09.2017 8:06

Bohaterzy...

Gość26.09.2017 7:27

Stał przed lokalem, bo nie wiedział, że dostawę można zamówić razem z cateringiem.

smolka25.09.2017 23:57

a laseczka ile miała latek ? Pełnoletnia już była mrrrrrr

Gość25.09.2017 21:02

Co z facetem w zielonych, sportowych butach, który z plecaka sprzedaje alkohol?

sjz25.09.2017 17:33

smołkopodobni, aż kogoś zabiją.

Pokaż wszystkie opinie (10)