Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Przejdź do portalu
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 15°12°
26 września 2017

JSW: Związkowcy przypilnują spółkę w sprawie zatrudniania

JSW: Związkowcy przypilnują spółkę w sprawie zatrudniania

Reprezentatywne Związki Zawodowe, JSW popisały ze spółką porozumienie w sprawie zatrudniania absolwentów.  Chodzi o to, aby zapobiec sytuacji sprzed lat, kiedy pomimo takiego porozumienia odstąpiono od przyjmowania młodych pracowników. 

Zgodnie z zapisami porozumienia JSW zadeklarowała, że będzie zatrudniać według potrzeb kadrowych absolwentów wytypowanych przez dyrekcje szkół górniczych we wcześniej uzgodnionej liczbie.

- Inwestycja w młodego pracownika, w jego przygotowanie do pracy w kopalni jest pod każdym względem opłacalna dla przedsiębiorstwa. To jest inwestycja w przyszłość naszej firmy. Kadry w górnictwie trzeba uzupełniać nowymi, dobrze wykwalifikowanymi pracownikami. To porozumienie pozwoli uniknąć skutków tzw. „luki pokoleniowej” - wyjaśnia Sławomir Kozłowski, przewodniczący Solidarności w JSW.

Jak podkreśla, reprezentatywne związki zawodowe zwróciły się do zarządu JSW o zawarcie porozumienia w sprawie kształcenia oraz zatrudniania nowych pracowników m.in. z uwagi na sytuację, która miała miejsce w spółce kilka lat temu. Ówczesny zarząd spółki wycofał się z porozumień zawartych ze szkołami górniczymi w sprawie gwarancji pracy dla najlepszych absolwentów szkół górniczych. Związkowcy uważają, że teraz, po podpisaniu porozumienia, mają możliwość skutecznego występowania w sprawie absolwentów.  Nie chcą dopuścić do tego, aby młodzi ludzie nie otrzymali zagwarantowanej wcześniej pracy.

 

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW chce wybudować nową kopalnię? JSW chce wybudować nową kopalnię?

JSW zbudowała siłownię plenerową przed siedzibą zarządu JSW zbudowała siłownię plenerową przed siedzibą zarządu

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (28)
Wasabi27.09.2017 22:32

Córka leśniczego też dostanie pracę?

Bono27.09.2017 21:30

Bracia Śliscy z Zofiowki to prywatna firma z tradycjami robią wszystkie soboty i niedziele nikogo nie dopuszczą tylko my wszystko umiemy teraz rozdzielni a za rok ładowanie opanujemy

Absolwent27.09.2017 11:52

A zwiqzkowcy przypilnuja tez zeby przyjeli tych absolwentow ktorych juz zdazyli "wydymac"? Nie. Ci ludzie sa 3 lata szkoly w plecy gdzie w tym czasie zdazyli by zrobic jakas lepsza szkole z gwarancja dobrej prosperujavej pracy...

Reprezentatywne Związki Zawodowe27.09.2017 8:20

Może ktoś dopilnuje by dołowcy zaczeli pracować tam gdzie ich miejsce na dole
A nie ciągle psioczą na panie w biurowcach a sami siedzą na stołkach w zakamuflowanych kolorach. Dziwne ile butelek po wódce jest w koszach przy tych właśnie komorach

XYZ26.09.2017 22:48

Kozioł ma swoje 5 minut, kadrowy jsw, ale nieUK.

Tak tak26.09.2017 20:38

Wszyscy świetnie zarabiają i się mają tylko nie ja?
Och, ludziska! Gdyby wasza głupota zamieniła się w chmurę, to było by zupełnie ciemno!

przodowy26.09.2017 18:26

no do sigu zawsze coś popracuje rok dwa i jak się sprawdzą to pod jsw

Pokaż wszystkie opinie (28)