Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 1°-1°
EkoOkna
26 września 2017

JSW: Związkowcy przypilnują spółkę w sprawie zatrudniania

JSW: Związkowcy przypilnują spółkę w sprawie zatrudniania

Reprezentatywne Związki Zawodowe, JSW popisały ze spółką porozumienie w sprawie zatrudniania absolwentów.  Chodzi o to, aby zapobiec sytuacji sprzed lat, kiedy pomimo takiego porozumienia odstąpiono od przyjmowania młodych pracowników. 

Zgodnie z zapisami porozumienia JSW zadeklarowała, że będzie zatrudniać według potrzeb kadrowych absolwentów wytypowanych przez dyrekcje szkół górniczych we wcześniej uzgodnionej liczbie.

- Inwestycja w młodego pracownika, w jego przygotowanie do pracy w kopalni jest pod każdym względem opłacalna dla przedsiębiorstwa. To jest inwestycja w przyszłość naszej firmy. Kadry w górnictwie trzeba uzupełniać nowymi, dobrze wykwalifikowanymi pracownikami. To porozumienie pozwoli uniknąć skutków tzw. „luki pokoleniowej” - wyjaśnia Sławomir Kozłowski, przewodniczący Solidarności w JSW.

Jak podkreśla, reprezentatywne związki zawodowe zwróciły się do zarządu JSW o zawarcie porozumienia w sprawie kształcenia oraz zatrudniania nowych pracowników m.in. z uwagi na sytuację, która miała miejsce w spółce kilka lat temu. Ówczesny zarząd spółki wycofał się z porozumień zawartych ze szkołami górniczymi w sprawie gwarancji pracy dla najlepszych absolwentów szkół górniczych. Związkowcy uważają, że teraz, po podpisaniu porozumienia, mają możliwość skutecznego występowania w sprawie absolwentów.  Nie chcą dopuścić do tego, aby młodzi ludzie nie otrzymali zagwarantowanej wcześniej pracy.

 

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW: Wirtualna rzeczywistość  JSW: Wirtualna rzeczywistość

Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej? Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (28)
Wasabi27.09.2017 22:32

Córka leśniczego też dostanie pracę?

Bono27.09.2017 21:30

Bracia Śliscy z Zofiowki to prywatna firma z tradycjami robią wszystkie soboty i niedziele nikogo nie dopuszczą tylko my wszystko umiemy teraz rozdzielni a za rok ładowanie opanujemy

Absolwent27.09.2017 11:52

A zwiqzkowcy przypilnuja tez zeby przyjeli tych absolwentow ktorych juz zdazyli "wydymac"? Nie. Ci ludzie sa 3 lata szkoly w plecy gdzie w tym czasie zdazyli by zrobic jakas lepsza szkole z gwarancja dobrej prosperujavej pracy...

Reprezentatywne Związki Zawodowe27.09.2017 8:20

Może ktoś dopilnuje by dołowcy zaczeli pracować tam gdzie ich miejsce na dole
A nie ciągle psioczą na panie w biurowcach a sami siedzą na stołkach w zakamuflowanych kolorach. Dziwne ile butelek po wódce jest w koszach przy tych właśnie komorach

XYZ26.09.2017 22:48

Kozioł ma swoje 5 minut, kadrowy jsw, ale nieUK.

Tak tak26.09.2017 20:38

Wszyscy świetnie zarabiają i się mają tylko nie ja?
Och, ludziska! Gdyby wasza głupota zamieniła się w chmurę, to było by zupełnie ciemno!

przodowy26.09.2017 18:26

no do sigu zawsze coś popracuje rok dwa i jak się sprawdzą to pod jsw

Pokaż wszystkie opinie (28)