Dni Jastrzębia

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 17°13°
28 września 2017

Ruszy komunikacja miejska do Karwiny?

Ruszy komunikacja miejska do Karwiny?
fot. pixabay

Karwina i Jastrzębie-Zdrój to miasta partnerskie, które w ostatnim czasie zacieśniają współpracę, a mieszkańcy chętnie robią sobie wycieczki do zagranicznych sąsiadów. Możliwe, że niedługo do Karwiny będzie jeździł autobus dostępny dla wszystkich chętnych. 

O autobusie ogólnodostępnym dla mieszkańców, który kursowałby pomiędzy miastami Jastrzębie-Zdrój, a Karwiną mówi się już od kilku lat. Ostatnio do tematu powrócił radny Ryszard Rakoczy, który zwrócił uwagę, że wprowadzenie tego pomysłu wiąże się z możliwością przejazdu autobusów na polsko-czeskiej granicy w Marklowicach. Jak wyjaśnia prezydent Anna Hetman, takie ograniczenie już zostało zniesione i teraz realizacja połączenia uzależniona jest od znalezienia przewoźników, którzy podjęliby się realizacji tego zadania. Magistrat planuje podjęcie w najbliższym czasie rozmów z firmami przewozowymi na ten temat.

Jak myślicie, czy warto organizować taką komunikację? Czy będzie się cieszyła zainteresowaniem wśród mieszkańców? 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Dyrektor Biura MZK czeka na pasażerów Dyrektor Biura MZK czeka na pasażerów

Uwaga! Od 1 maja - zmieniony rozkład jazdy Uwaga! Od 1 maja - zmieniony rozkład jazdy

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (56)
filip02.10.2017 18:36

Jeżeli to nie jest tylko obietnicą to wspaniale. Brawo!!!!!

gusto02.10.2017 9:37

Co tak szczekacie na Panią Prezydent? Za bzioka wszystko było lepsze:wyremontowany OWN,wyremontowane drogi,ścieszki rowerowe.place zabaw itd...

olka01.10.2017 0:50

super pomysł, Karvina jest piękna i można byłoby tam jeździć częściej - jeżeli bilet kosztowałby ok. 10 zł w 2 strony, to byłoby super.

inka29.09.2017 20:14

do iwonka - czyli daliśmy się nabrać ?

iwonka29.09.2017 18:41

A co z bezpłatną komunikacją w Jastrzebiu? Już się ludziom zapomniało.... Karwina na haczyk i leszcze to kupiły. Przecie to temat zastępczy, osiołki!

gość29.09.2017 17:12

Miała być bezpłatna po mieście, a teraz obiecuje do Karwiny.Co jeszcze wymyśli ta Anka Hetmanka do wyborów? Po co ten pytajnik na końcu tytułu?

boczek29.09.2017 15:25

Wątpię że się doczekamy, bo zawsze się kończy na obietnicach.

Pokaż wszystkie opinie (56)