Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°-4°
28 września 2017

Ten budynek podpalono już pięć razy. Kto to robi?

Ten budynek podpalono już pięć razy. Kto to robi?
fot. Jastrzębie-Zdrój - Informacje Drogowe 24H / facebook.com

Państwowa Straż Pożarna gasiła pożar w tym budynku już pięć razy. Dla strażaków jasne jest, że ktoś ciągle podpala ten pustostan. 

Budynek znajduje się na terenie Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju, obok prosektorium. Strażacy już pięć razy byli wyzywani do gaszenia ognia. Ostatnia interwencja miała miejsce w minioną niedzielę. Czy ktoś celowo wznieca ogień w tym budynku?

- Zdecydowanie mamy do czynienia z podpaleniem. W środku budynku, do którego było łatwo się dostać, ponieważ nie był wystarczająco zabezpieczony, znajdowały się rzeczy świadczące o tym, że bytowali w nim bezdomni. Pustostan znajduje się na terenie jastrzębskiego szpitala i podjęliśmy rozmowy z dyrekcją na temat odpowiedniego zabezpieczenie go przed osobami niepożądanymi - mówi brygadier Mirosław Juraszczyk, zastępca Komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Jastrzębiu-Zdroju. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Kobieta wzywała pomocy Kobieta wzywała pomocy

Pożar na "Manhattanie". Kobieta w szpitalu  Pożar na "Manhattanie". Kobieta w szpitalu

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (8)
Kazik01.10.2017 16:46

Straż Miejska ma się gdzie popisać. Problem w tym, że tego nie potrafi. Wykonują jakieś "tajne" rzeczy, choć wiele osób wie co to jest. NIC ! Ot co!

Gość01.10.2017 10:02

obowiązkiem straży pożarnej jest powadzić działania kontrolne i prewencyjne w zakresie zapobiegania pożarom w tym - nadzór nad przestrzeganiem przepisów przeciwpożarowych, rozpoznawanie zagrożeń pożarowych i innych miejscowych zagrożeń. Drodzy strażacy zamiast pisać bzdury na forach internetowych , zabrać się do roboty. Społeczeństwo was utrzymuje i od was wymaga rzetelnej pracy .

Do,,,,,,, 29.09.2017 6:32

To nie nie obowiązek straży pożarnej, żeby kontrolować takie miejsca. Do takich zadań przeznaczone są inne formacje mundurowe, policja, straż miejska. Pozdrawiam

adi29.09.2017 0:19

Do ,,,,,,,,,,
Sam łaź i kontroluj, co za kołek ?

emi28.09.2017 23:25

niech podpalą prosektorium, miejsce bezczeszczenia waszych bliskich...

strażak sam28.09.2017 21:49

Gdzieś w Polsce sama straż pożarna podpalała aby mieć za to pieniądze - OSP oczywiście może u nas przyjąć taki scenariusz ?

,,,,,,,,,,,,28.09.2017 18:35

zamiast "dyżurować na komendzie przy ul. Jagiełły to drodzy (dosłownie) strażacy pożarni należy ruszyć "cztery litery" i kontrolować miejsca zagrożone powstaniem pożaru ! .....................upss! ....zapomniałem, że Wy jesteście powołani do wyższych celów a nie tak prozaicznych czynności.

Pokaż wszystkie opinie (8)