Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°-3°
EkoOkna
29 września 2017

Jest decyzja w sprawie deputatów - po 10 tys. zł na emeryta

Jest decyzja w sprawie deputatów - po 10 tys. zł na emeryta

Będą wypłaty rekompensat za utracone deputaty węglowe - poinformował dzisiaj w Sejmie minister energii Krzysztof Tchórzewski. Według jego zapowiedzi emeryci górniczy dostaną po 10 tys. zł do końca roku. 

Podczas piątkowej konferencji prasowej w Sejmie minister energii Krzysztof Tchórzewski poinformował o tym, że zapadły decyzje na szczeblu ministerialnym w sprawie deputatu węglowego dla emerytów. Zostali oni pozbawieni tego świadczenia przez spółki górnicze m.in. przez JSW, które tłumaczyły się trudną sytuacją finansową. Minister Tchórzewski poinformował, że doszło w tym temacie do ustaleń z wicepremierem, ministrem rozwoju i finansów Mateuszem Morawieckim.

- Najważniejsza informacja to, to, że te pieniądze będą wypłacane do końca roku. To, co zabrano górnikom, którzy przechodzili na emeryturę teraz w formie rekompensaty zwracamy. To jest właśnie dbałość o każdego obywatela i jako Prawo i Sprawiedliwość pokazujemy, że potrafimy załatwić te potrzeby, które kiedyś były niedopatrzone. Dziękujemy panu premierowi, że przyłączył się do tego naszego wspólnego działania - mówił Krzysztof Tchórzewski.

Kwota przeznaczona na rekompensaty pochłonie 2 mld 350 mln  zł z budżetu państwa. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Pomarańczowi wygrywają w Gdańsku Pomarańczowi wygrywają w Gdańsku

Wiceminister energii pożegna się z resortem? Wiceminister energii pożegna się z resortem?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (96)
Gabi05.10.2017 19:44

Jaki deputat jakie rekompensaty ja pracuje w sklepie i nie dostaje zadnych deputatów i zadnych rabatow. Nie rozumiem tego człowiek powinien tyle zarobic zeby nie musial dostawac jakis dodatkow. Maz pracuje w gazowni a jakos gazu za darmo nie dostaje

Ale jaja05.10.2017 16:34

Ojciec pracował w próg jastrzebie jako Górnik i mu się nie należy dlaczego?

Jan05.10.2017 8:10

A czy emerytowany kolejarz dalej bedzie dostawal deputat weglowy czy w przyszlym roku tez mu go zabiora?

optymista04.10.2017 6:33

Spółki obsadzone misiewiczami a co będzie jak zmieni się władza?

Kuba03.10.2017 21:45

Gadowski ,gadowski? ach to ten co ukradł Nam wiek emerytalny i chciał aby niektórzy pracowali przez 52 lata nie licząc sobót i niedziel. Nazwisko kojarzy mi sie prymitywnym zyjątkiem którego jedynym celem jest trwanie przy korycie.

Wystarczyło nie kraść!02.10.2017 22:45

Tak kwiczeli po tefałenach, że jakoby nieudolne, niedoszkolone ''misiewicze'' obsiadły spółki skarbu państwa, a jak teraz te spółki wysoko są notowane, jaki mają zysk! Ha ha!
Przez 8 lat, gdy rządzili nimi platformerscy ''fachowcy'' wszystkie były na minusie, generowały straty.
Wystarczyło co? Nie kraść!

Sowa02.10.2017 22:34

ROZDAWNICTWO powiadasz Gościu? Lepiej było za jedynie słusznych czasów Peło i Peezel , kiedy na nic nie było kasy - ciągle słyszeliśmy, że Polski na to, na tamto i jeszcze siamto nie stać. Na nic nie stać! Ale kasa latami szła bokiem, mafia vatowska się radowała, przemysł się zwijał, Donka radośnie poklepywano po plecach, przyczepiano mu kolejne medale do piersi, a bieda w Polsce miała twarz dziecka! By żyło się lepiej! Sitwie.

Pokaż wszystkie opinie (96)