Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 1°-1°
3 października 2017

W siedzibie JSW można bezpłatnie naładować samochód elektryczny

W siedzibie JSW można bezpłatnie naładować samochód elektryczny
fot. JSW S.A.

Dobra wiadomość dla posiadaczy samochodów elektrycznych. Mogą za darmo naładować swoje auta. Stacja znajduje się przy siedzibie Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Z ładowarki skorzystały już pierwsze osoby. 

-  To bardzo wygodne, podłączam samochód do stacji ładowania i idę na rozmowy biznesowe. Po powrocie odpinam wtyczkę i wracam samochodem do swojej  firmy - mówi Jarosław Jarzyna, jeden ze śląskich biznesmenów, który przyjechał do Jastrzębskiej Spółki Węglowej w interesach.

Do tej pory w aglomeracji śląskiej działało pięć stacji ładowania. Zlokalizowane są w: Galerii Katowickiej, na stacji paliw Orlen 3 Stawy (ul. Murckowska) w Katowicach, na Lotnisku Pyrzowice, a także w Ikea Katowice, przy salonie Nissana w Sosnowcu. Teraz doszła kolejna stacja przy siedzibie Jastrzębskiej Spółki Węglowej w Jastrzębiu-Zdroju przy al. Jana Pawła II, 4. Wszystkie ładowarki są dostępne za darmo.

- Na całym świecie, również w Polsce widać rosnące zainteresowanie pojazdami elektrycznymi. Nowa stacja ładowania zainstalowana przez JSW to kolejny krok w stronę popularyzacji pojazdów elektrycznych i zwrócenia uwagi na proekologiczny aspekt transportu - powiedział Daniel Ozon, p.o. prezesa Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

Spółka w czerwcu zakupiła dwa samochody elektryczne, którymi pracownicy przemieszczają się pomiędzy kopalniami oraz urzędami.  Auta są tanie w utrzymaniu. Przejazd kosztuje kilka razy mniej niż tradycyjnym samochodem z silnikiem spalinowym - około 5 gr. za kilometr, czyli 5 zł za 100 km. JSW jest pierwszą firmą górniczą, która zaangażowała się w propagowanie ekologicznego transportu.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Pomarańczowi wygrywają w Gdańsku Pomarańczowi wygrywają w Gdańsku

JSW: Wirtualna rzeczywistość  JSW: Wirtualna rzeczywistość

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (20)
tani prąd03.10.2017 20:47

@Właściciel-
Mogą sobie takie stacje stać co 10 metrów.
Kalafiorem mi to zwisa.
Ale jeżeli taką stację stawia spółka istniejąca dzięki pracy innych, i wybrańcom umożliwia darmowe z niej korzystanie, to nie pitol mi że to jest w porządku.
Biedaka łupi się z każdej strony, a bogatemu same frukty!.
Stać cię na"elektryka" za 200 cz 300 tysięcy, to niech cię będzie stac na tankowanie
ZA SWOJE!!!
I wtedy dopiero będziesz nam
pie...ić, jak to ekonomicznie jeździsz.

Gość03.10.2017 18:47

"A żartownisiów z końskim śmiechem też sporo"

Nie zartownisiow a ludzi zbulwersowanych rozrzutnoscia zaruadu JSW.
Stacja powstala glownie na potrzeby fanaberii JSW a nie dla ludzi.

Właściciel03.10.2017 18:19

Gdzieś musi być pierwsze takie miejsce, bo inaczej nie warto mieć elektrycznego samochodu. A w Europie już są takie stacje ładowania. Nie tak dawno temu stacje sprzedające benzynę były sensacją. Teraz, jak widać , sensacją jest stacja ładowania pojazdów elektrycznych. A żartownisiów z końskim śmiechem też sporo. Trudno wymienić wszystkich, bo kogoś można przeoczyć i się obrazi.

akumulator03.10.2017 16:15

Górnicy ale was załadowali.....

Dawid03.10.2017 16:06

Dobra inicjatywa.

tani prąd03.10.2017 16:01

@ciekawski
@J55-
Jasne że ma JSW darmową energię.
Podłączyli się do szpitala.
Było blisko, więc tanio.

Do akumulator03.10.2017 14:20

Kup sobie rower elektryczny jak Cię oczywiscie stać musisz regularnie wietrzyc głowę biedaku

Pokaż wszystkie opinie (20)