Lista nr 18 - Koalicja Anny Hetman

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 16°13°
x
4 października 2017

Można sprawdzić jakość powietrza klikając na mapę

Można sprawdzić jakość powietrza klikając na mapę
fot. UM Jastrzębie

Jakość powietrza w mieście, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym zawsze budziła spore zainteresowanie. Mieszkańcy skarżyli się na wszechogarniający smog. Teraz siedząc przed komputerem można dowiedzieć się, czym oddychamy. 

W Jastrzębiu-Zdroju zostało zainstalowanych 20 detektorów, monitorujących, jakość powietrza. Informacje, jakie pochodzą z tych urządzeń są dostępne dla zainteresowanych mieszkańców. Wystarczy tylko kliknąć w link, a już wiemy, czym oddychamy. Warto stawiać na alternatywne źródła energii, ponieważ chronią one środowisko naturalne, ale można też otrzymać na nie dofinansowanie. Suma środków, jakie w tym roku przekazano na ten cel wyniosła 1,3 mln zł. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Wiadomo, kto dostanie dofinansowanie - jest lista Wiadomo, kto dostanie dofinansowanie - jest lista

"Ten smród ich po prostu dusi" "Ten smród ich po prostu dusi"

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (6)
OMG18.11.2017 19:29

Czemu większość czujników jest zlokalizowana w okolicach osiedli bloków?!
Proponuję zainstalować więcej czujników na osiedlach domków jednorodzinnych a nie między blokami, od razu zmniejszy się ilość uśmiechniętych buziek na mapie!
Chyba dla nikogo w urzędzie nie było to jednak logiczne, że miasto zasmradzają głównie mieszkańcy opalający swoje domy mułem!
Chociaż pewnie chodziło o ten pozytywny wizerunek, w końcu w całym mieście w/g detektorów monitorujących powietrze warunki są dobre. Żenada! Na górnym wystarczy wyjść z domu po 18 i można się udusić!

Opolska20.10.2017 14:46

Tragedia, czym oni palą na Podmiejskiej i Kondziołowcu??. Kłęby dymu na wysokości pierwszego piętra i wzwyż.
Nakazać podłączenie do CO miasta, a jak nie stać to nich przeprowadzą się do bloków

rokosz07.10.2017 15:37

Hołota posiada własny dom,ale prymitywny ,katolicki chytry móżdżek nie pozwala na czyste ogrzewanie.Wali się więc do pieca co popadnie,niech się wszyscy duszą ,co ją to obchodzi! Gdyby hołocie dostarczono darmowy ekologiczny opał,to go sprzeda ,a za uzyskane pieniądze kupi mułu i będzie tym zatruwał okolice.Taka jest mentalność polaczka ,drobnego kombinatora i oszusta ,który biega co niedzielę do kościoła i rozmodlonymi fałszywymi ślepkami , wpatruje się w figurę Chrystusa.

sjz05.10.2017 7:58

Wymieńcie czujnik na Pszczyńskiej. Cały czas zawyża wskazania. :-)

Lapa04.10.2017 15:17

A wszystko kosztem pracowników

józwa04.10.2017 12:37

Nie trzeba odpalać kompa żeby sprawdzić jakość powietrza, wystarczy otworzyć wieczorem okno i można się udusić w mieszkaniu od palenia byle g..... w domach jednorodzinnych.