Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°-3°
EkoOkna
5 października 2017

Uwaga na wichury! Wiatr może mieć nawet 100 km/h

Uwaga na wichury! Wiatr może mieć nawet 100 km/h
fot. pixabay

Uwaga! Dzisiaj, w czwartek, synoptycy przewidują, że do Polski dotrze huragan Xavier. Może mieć nawet 100 km/h. To zjawisko meteorologiczne ma wystąpić także na terenie województwa śląskiego. Ostrzeżenie obowiązuje dzisiaj od godz. 17:00 do piątku do godz. 2:00. 

Synoptycy przestrzegają przed silnym wiatrem, który może dotrzeć również do naszego regionu. Huragan Xavier ma przemieszczać się z zachodu na wchód. Przewiduje się, że na ternie województwa śląskiego wiatr będzie miał średnią prędkość 50-60 km/h, w porywach 100 km /h, a lokalnie nawet 120 km/h. Możliwe są również opady deszczu. 

Warto zabezpieczyć ruchome rzeczy, aby nie stały się zagrożeniem dla ludzi. Uważnie wybierajcie też miejsca, gdzie parkujecie samochody. Jak każda prognoza meteorologiczna również i ta obarczona jest błędem, jednak lepiej przygotować się na negatywne skutki, niż je bagatelizować.

 

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Jak ochronić się przed burzą? Jak ochronić się przed burzą?

Uwaga! Dzisiaj możliwe burze! Uwaga! Dzisiaj możliwe burze!

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (1)
jsw06.10.2017 0:50

Wiatr,deszcz, i inne zagrożenia a miasto nie wykłada kasy na OSP. Zastępy OSP mają zakaz wyjazdu do akcji... Strażaków zawodowych jest za mało i za mało sprzętu. Pani Hetman...Proszę coś z tym zrobić...... Nie mówie już o braku finansowania SGPR.