Dni Jastrzębia

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 17°13°
6 października 2017

Niepewna przyszłość Zespołu Szkół Handlowych?

Niepewna przyszłość Zespołu Szkół Handlowych?
fot. jastrzebieonline.pl

Nauczyciele Zespołu Szkół Handlowych w Jastrzębiu-Zdroju są zaniepokojeni losem swojej placówki. W tej sprawie napisali Apel Rady Pedagogicznej ZSH, który skierowano do Rady Miasta. 

Rada Pedagogiczna ZSH wyraziła obawę związaną z dalszym istnieniem szkoły. Nauczyciele są zatroskani o swoją pracę.

- Rada Pedagogiczna ZSH wyraża głęboką obawę, że nieutworzenie w tym roku szkolnym pierwszych klas technikum i szkoły branżowej w najbliższej przyszłości będzie skutkowało wygaszeniem - reorganizacją szkoły, co już wiele razy pojawiało się w potwierdzonych i nie potwierdzonych działaniach podejmowanych przez samorząd. Nauczyciele ZSH obawiając się o swoją pracę w związku z podanymi wyżej faktami proszą szanowną Radę Miasta o zajęcie stanowiska i podjęcie działań by ewentualne wygaszenie szkoły nie skutkowało zwolnieniami z pracy, a przeciwnie wykorzystaniem ich doświadczenia w pracy pedagogicznej na rzecz młodzieży miasta i regionu w innych placówkach oświatowych - napisali m.in. nauczyciele ZSH.

Radna Anna Toborowicz, przewodnicząca Komisji Edukacji i Polityki Społecznej Rady Miasta zapoznała się z apelem.

- Komisja Edukacji i Polityki Społecznej jest gotowa na dodatkowym posiedzeniu spotkać się z przedstawicielami grona pedagogicznego i przedyskutować problem. Z tego, co mi wiadomo, to wszyscy nauczyciele zatrudnieni w Zespole Szkół Handlowych mają zapewnioną pracę - mówiła radna.  

O sprawie będziemy informować. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Handel i matematyka, czyli konkurs dla najlepszych Handel i matematyka, czyli konkurs dla najlepszych

Międzynarodowy sukces uczennicy ZSH Międzynarodowy sukces uczennicy ZSH

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (27)
matka10.01.2018 10:22

I CO DALEJ Z HANDLÓWKĄ???? Proszę o kolejne informacje!!!

Gość10.10.2017 19:53

Nauczyciele pracują w kilku szkołach bo łatają żeby mieć choć etat

Gość09.10.2017 13:22

No tam mają od 1,5 do 2 etatów. I zaczyna sie wycie na całe miasto za kasa się kończy, a tak dobrze było. ...

Gość08.10.2017 11:45

Nauczyciele z tej szkoły uczą teraz w kilku .Czy aby na pewno mają regulaminowe 27 i nie więcej?Kierunki proponowane były żadne ,zero oferty atrakcyjnej ,bo i po co.Inne szkoły dadzą pracę.

Gość08.10.2017 8:49

Kk chętnie przejmie budynki.

Jan Cicho bądź08.10.2017 6:14

Prócz braku zgody na klasy pierwsze nie zgodzono się także n a stanowisko wicedyrektora. Wystarczy,? Szkoda mi naprawdę ludzi z tej szkoły, nauczycieli , uczniów i personelu administracji. Solidarność jastrzebska dawno odeszl a w przeszłość , więc te nauczycielską prezentuje chociaż w tym wymiarze moim jednostkowym. .

Mieszkanka 07.10.2017 10:15

Do tych, którzy mają pretensję,że szkoła sama winna. Czytajcie ze zrozumieniem! Nie utworzono klas pierwszych, bo organ prowadzący nie wydał zgody!

Pokaż wszystkie opinie (27)