Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 18°13°
EkoOkna
10 października 2017

JSW przyjmuje nowych pracowników

JSW przyjmuje nowych pracowników
jSW / Dawd Lach

Siedemnastu absolwentów Akademii Górniczo-Hutniczej zostanie przyjętych do pracy w kopalniach JSW. Spółka potrzebuje geologów o wysokich kwalifikacjach, ponieważ zamierza wdrożyć innowacyjny system przestrzennego modelowania złoża. Nowi adepci rozpoczną pracę w październiku.

Zatrudnienie absolwentów to efekt podpisanego w czerwcu porozumienia pomiędzy Jastrzębską Spółką Węglową, a Akademią Górniczo-Hutniczą i Politechniką Śląską. Przyjętych zostanie osiem kobiet i dziewięciu mężczyzn.

 - Zależy nam, abyście w tych kopalniach zdobywali umiejętności i doświadczenie, bo Jastrzębska Spółka Węglowa potrzebuje wykwalifikowanych pracowników. Teraz wszystko jest w waszych rękach - mówił podczas spotkania z absolwentami Artur Dyczko, zastępca prezesa zarządu do spraw strategii i rozwoju.

Nowi pracownicy to najlepsi studenci AGH, którzy podczas nauki mieli istotny udział w przygotowywaniu danych potrzebnych do opracowywanego i planowanego do wdrożenia w JSW modelu złoża w technologii 3D.

 - Dla Spółki to istotne, ponieważ model złoża jest podstawą w nowoczesnym planowaniu produkcji – wyjaśnia Artur Dyczko.

 Trzy ostatnie miesiące absolwenci spędzili na stażu w kopalniach JSW pod okiem głównych geologów. Byli angażowani do różnych zadań specjalistycznych z zakresu geologii i miernictwa górniczego, do prac dokumentacyjnych, jak również na dole kopalni. Propozycję stałej pracy otrzymali tylko najlepsi, wskazani przez opiekunów praktyk i kierowników działów mierniczo-geologicznych, którzy wykazali się bardzo dobrym przygotowaniem zawodowym, ale przede wszystkim zadeklarowali gotowość do podjęcia pracy.

 - Chcemy, abyście dalej się rozwijali podczas nauki tego trudnego rzemiosła. Witamy na pokładzie - przywitał nowych pracowników Artur Dyczko.

Wśród nowo zatrudnionych, są nie tylko osoby ze Śląska, ale też z Pomorza, Podkarpacia i Świętokrzyskiego.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Górniczy telefon zaufania - informują o nieprawidłowościach Górniczy telefon zaufania - informują o nieprawidłowościach

JSW: Spadek wydobycia wzrost cen JSW: Spadek wydobycia wzrost cen

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (18)
Ave Zagórowski16.10.2017 15:58

Ale bełkot :D Do szkoły potem polemizować nad tym, kto ma być przyjęty, kto nie!! waszym zadanie jest pracować od dzwona do dzwona a nie kanapeczki 4 x za dnia, tabaczka :D i konfidenctwo :D jak by się każdy z Was zajął tym czym ma dawno było by lepiej :)

Gość12.10.2017 21:14

No z tego co widać to węgiel zabrali a to był jedyny jaki tam mają. Wszystko przez to że Żory nie dały zgody na fedrowanie w swoim terenie administracyjnym. A tego teremu jest zaledwie cząstka całych Żor.
Więc reasumując jak nie ma fedrowania pod Żorami to zwolnić pracowników z Żor. Może ich prezydent im da robotę w swoich strefach koreańskich.

mario12.10.2017 17:16

czy to prawda że borynia w2019 wygaszanie a 2020 likwidacja

mieszkaniec11.10.2017 20:03

Ludzie z pomorza, podkapacia .. no tak mało mamy absolwentów na naszym obszarze, a jeszcze mniej tych pracujących już na kopalni po studiach liczących może na jakiś awans )

Inszynier Mamoń11.10.2017 7:54

Geolog rozpozna tylko kto będzie w przodku robił i na ścianie. Ludzi brakuje i nie ma kto robić.

do seboc10.10.2017 18:31

Duzo bys dal zey mieć tyle szczęścia i tu pracować, ale spolka lebrów nie przyjmuje

mariusz 10.10.2017 18:22

A moją córkę przyjmiecie? ja za rok na emeryturę idę.

Pokaż wszystkie opinie (18)