Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 1°-4°
EkoOkna
9 października 2017

Jastrzębianie odmówili "Różaniec do Granic"

Jastrzębianie odmówili "Różaniec do Granic"

Akcja modlitewna „ Różaniec do Granic”, która w sobotę miała miejsce w całej Polsce odbyła się również na terenie Jastrzębia. Mieszkańcy modlili się w intencji Ojczyzny i o pokój na świecie. 

- Nasza akcja cieszyła się sporym zainteresowaniem mieszkańców. We wspólnej modlitwie różańcowej wzięło udział ok. 150 osób. Naszą intencją, tak jak w całym kraju, była modlitwa do Maryi za Ojczyznę i pokój na świecie. To cieszy, że także w Jastrzębiu znaleźli się ludzie, chcący włączyć w to szlachetne przedsięwzięcie - mówiła Bożena Rugor jedna z uczestniczek modlitwy różańcowej w Jastrzębiu.

Modlitwa odbyła się na terenie sołectwa Moszczenica, w rejonie ulicy Piaskowej, która znajduje się w okolicy granicy polsko-czeskiej. Organizatorkami były panie z formacji Róż żywego różańca, z parafii pw. Matki Bożej Różańcowej.

- W modlitwie wziął udział także ksiądz, który pochodzi z naszej moszczenickiej parafii. Wygłosił między innymi takie słowa „Jeszcze Polska nie zginęła!", co nadało naszemu zgromadzeniu charakter religijno-patriotyczny - relacjonuje Bożena Rugor. 

Polub i udostępnij
Czytaj też
Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (19)
remik10.10.2017 15:48

Skoro to był "Różaniec do Granic", to dlaczego Polacy odwracali się du .. mi np. do niemieckiej granicy? Nie wiem jak na pozostałych? Polacy dają się sterować, a raczej tresować jak zwierzęta w cyrku, bo sami logicznie myśleć nie potrafią. Nie po darmo Kurski nazwał Polaków "ciemnym ludem", poszło w świat, a co gorsza, sprawdza się.

bohun10.10.2017 9:28

jakoś Czesi nie modlą się tak gorliwie a kraj mają bardziej rozwinięty niż nasz ciemnogród

JAstrzębianin do Lewak10.10.2017 9:14

z tą wolnością to pojechałeś po bandzie, chyba że masz na myśli wolność dla tych lepszego sortu

Gość10.10.2017 8:06

"Różaniec do Granic", czyli oni już nie modlą się do Boga tylko do granicy państwa? Co z drugim przykazaniem?

wielki brat10.10.2017 0:53

Dlatego trzeba wiedzieć co to jest grzech pierworodny i skad sie wział szachisto :)))

Lewak09.10.2017 18:34

150 osób to całkiem niezły wynik, większy niż protest o wolne sądy, co wcale mnie nie cieszy. Jedni się zbierają pod sądami, inni pod granicami, póki co mamy wolny kraj. Osobiście wolałbym, żebyśmy bardziej popracowali nad językiem jaki stosujemy na co dzień. Wszystkie wojny się zaczynają od mowy nienawiści i pogardy do drugiego człowieka.

bohun09.10.2017 14:31

ale wstyd przed europą

Pokaż wszystkie opinie (19)