Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 18°14°
9 października 2017

Prezydent RP zainteresowany jastrzębską inicjatywą

Prezydent RP zainteresowany jastrzębską inicjatywą
fot. UM Jastrzębie

Kancelaria Prezydenta RP Andrzeja Dudy wykazała zainteresowanie inicjatywą utworzenia Centrum Innowacji Nauki i Biznesu w Jastrzębiu. Kancelaria poprosiła magistrat o więcej informacji na ten temat. 

Z pomysłem na powołanie w Jastrzębiu Centrum Innowacji, Nauki i Biznesu na ternach postindustrialnych wystąpił w kwietniu tego roku radny Szymon Klimczak (PiS). Argumentował wówczas, że w Jastrzębiu mogłoby powstać takie centrum w oparciu o państwa skupione w Grupie Wyszehradzkiej.

- Jesteśmy miastem przygranicznym i należy to wykorzystać. Posiadamy teren postindustrialny, który mógłby stać się symbolem przemian prowadzących do powstania nowoczesnej, innowacyjnej gospodarki, która może być alternatywą dla górnictwa - uzasadniał radny.

Kancelaria Prezydenta RP poinformowała, że jastrzębski pomysł został przekazany członkom sekcji „Nauka i Innowacje”, działającej przy Prezydencie RP Narodowej Rady Rozwoju.

- Proponowana przez Państwa inicjatywa jest cenna i jawi się jako ciekawy projekt, w szczególny sposób skierowany na ubogacenie miasta Jastrzębie-Zdrój. Istotny jest także walor międzynarodowy - napisał Zastępca Dyrektora Biura do spraw Narodowej Rady Rozwoju, Samorządu i Inicjatyw Obywatelskich, Przemysław Bryksa.

Kancelaria Prezydenta RP zwróciła się do władz miasta o przesłanie pogłębionej koncepcji tej inicjatywy.

Także Ministerstwo Rozwoju wykazuje zainteresowanie jastrzębskim pomysłem. W nadesłanym piśmie wskazuje się na Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki, jako na partnera mogącego wesprzeć projekt. Również ministerstwo prosi o dalsze informacje związane z koncepcją Centrum Innowacji, Nauki i Biznesu.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Najgorsze powietrze przy Pszczyńskiej i Komuny Paryskiej Najgorsze powietrze przy Pszczyńskiej i Komuny Paryskiej

Odwołano prezesa w spółce górniczej Odwołano prezesa w spółce górniczej

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (26)
cykk12.10.2017 17:11

wielki brat - jest żorska podstrefa ekonomiczna przecież dość blisko. Centrum Nauki i Innowacji to świetny pomysł żeby ściągnąć inwestorów, być może w przyszłości uczelnie i młodych ludzi. Mogliby próbować swoich sił z nowatorskimi pomysłami i spróbować współczesnego biznesu. Tam gdzie jest nauka, jest nowa technologia i praca. Ludzie wyjeżdżają z miasta, bo nie chcą całe życie pracować w magazynie, sklepie czy na kopalni. To jest alternatywa żeby rozpocząć wprowadzanie do Jastrzębia czegoś więcej niż małych usług, które nie uciągną całego miasta. Lokalizacyjnie jesteśmy świetnie usytuowani, Katowice, Czechy, Gliwice, Uczelnie, Podstrefa Ekonomiczna, wjazd na autostradę itd. wystarczy zacząć inwestować żeby to wykorzystać. Od czegoś trzeba zacząć! Na całym świecie są budowane parki technologiczne, inkubatory przedsiębiorczości i inne tego typu odłamy.

do seboc11.10.2017 12:45

Jedni mają uczulenie na jajka, inni na mleko, Ty masz na prawnika Klimczaka. Dla Twojej wiedzy - on nawet ma swoją kancelarię!

wielki brat11.10.2017 0:57

Wy sie zajmijcie budową strefy ekonomicznej bo tu ludzie pracy nie mają (a jak mają to za jakies smieszne 1.800) a nie jakimis bzdetami!!!!!

hejk10.10.2017 20:05

Jeśli centrum innowacji ma tam być, to moim zdaniem należy zatrudnić prof. mniemanologii stosowanej, pana Stanisławskiego

popis10.10.2017 18:56

No to czas na konkrety, a nie ciągłe gadanie. Spisać, przesłać i pokazać mieszkańcom. Konkret! A nie ciągłe focie.

gość10.10.2017 17:39

Niech pani prezydent i pracownicy wezmą się do solidnej roboty, dość rozrywek balang i obiecanek cacanek. Oni się wyżywią bo wypłaty mają wielkie z naszych podatków.

seboc10.10.2017 15:32

@znawca

Ten geniusz jest dobrze znany. Mlody czlowiek, ktory w zyciu pracy sie nie imal.
Zaliczyl (chyba) jakies studia prawnicze, ale nie byl na tyle zdolny, by umozliwilo mu to kariere prawnika.

Pokaż wszystkie opinie (26)