Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 1°-1°
10 października 2017

Wiceminister zdrowia w jastrzębskim szpitalu

Wiceminister zdrowia w jastrzębskim szpitalu
fot.jastrzebieonline

Wiceminister zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko odwiedziła w piątek Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju. Minister zapoznała się z działalnością placówki. 

Czy wiceminister zdrowia pomoże jastrzębskiemu szpitalowi? Takie pytanie stawiała sobie dyrekcja i personel  przed wizytą wiceministra zdrowia w ich placówce.

WSS2 od dawna zabiega o utworzenie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, na który łącznie potrzeba prawie 11 mln zł. Połowa środków miałaby pochodzić ze środków województwa śląskiego, połowa - rezerwy celowej budżetu państwa.  

Inną sprawą, która została przedstawiona wiceminister zdrowia była potrzeba prowadzenia kardiologii inwazyjnej (operacyjnej) w jastrzębskim szpitalu.  Doktor Henryk Sobocik, ordynator Oddziału Kardiologiczno-Wewnętrznego,  zabiega  o to, aby kolejny angiograf znajdował się na jego oddziale i był wykorzystywany do zabiegów chirurgicznych. Jednak brak kontraktu na tego typu usługi medyczne uniemożliwia realizację tych planów.

- Warto mieć ambitne plany. Chcemy umocnić dobrą służbę zdrowia - mówiła podczas wizyty m.in. wiceminister zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko.

Wiceminister zapoznała się z działalnością jastrzębskiego szpitala, jego specyfiką, jednak podczas wizyty nie padły żadne wiążące deklaracje, co do spraw finansowych i ewentualnego wsparcia szpitala. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Kolejny oddział pediatryczny będzie zamknięty Kolejny oddział pediatryczny będzie zamknięty

Karmić piersią czy nie? Karmić piersią czy nie?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (9)
Popieram prostest medyków10.10.2017 23:18

@wege, wbrew przeciwnie... położna odbiera poród - i chwała jej za to ! Jej ciężką pracą jest wręcz nieoceniona. Ale poród bez kompilacji. Gdy zaczyna się coś dziać, występują powikłania to do akcji wkracza lekarz ginekolog. Nie mówiąc już o wszystkich cięciach cesarskich, które w dużej mierze wykonywane są "na ostro" w trybie dyżurowym. Każdej pacjentce życzę, żeby jej poród odbierała położna - z prostego powodu, jest to poród prawidłowy. Pozdrawiam i apeluję o trochę kultury wypowiedzi.

@do popieram - stażyści to lekarze z pełnym, czasowym (na okres wykonywania stażu) prawem wykonywania zawodu. Na dzień dzisiejszy zgodnie z ustawą zarabiają 2007zł brutto, tj. mniej niż niedawno uchwalone przez sejm minimalne wynagrodzenie (przyp. 2100zł). Po 13 miesięcznym stażu lekarz REZYDENT jest lekarzem z pełnym, bezterminowym prawem wykonywania zawodu, którego spotykasz codziennie w przychodni , szpitalu , na izbie przyjęć. Nawet nie wiesz, że masz do czynienia z rezydentem gdyż wykonuje on wszystkie procedury i nie ma żadnych ograniczeń w jego działaniu. Mam nadzieję, że zrozumiałeś różnicę pomiędzy studentem/lekarzem stażystą/lekarzem rezydentem. Życzę dobrej nocy i więcej świadomości otaczających realiów.

Gość10.10.2017 19:22

Przyjechali popatrzeć co jeszcze można zakosić do sąsiednich miast.

A pro po lekarzy i innej maści białego personelu narzekają ale kas fiskalnych nie chcą , prywatne praktyki w domu i w placówkach medycznych, na 3 i 4 etaty a czasem i więcej. Instrumentalistka z WSS2 jest spotykana u nas tego samego dnia w Żorach i Wodzisławiu. I niech nie narzeka na brak pieniędzy bo ma ich mnóstwo tylko ze ktoś to kiedyś życie przypłaci oby nie pacjent.

wege10.10.2017 18:20

@popieram protest medyków jestes jakimś niedouczonym typem ginekolog nie odbiera porodu tylko położna piszesz tu bzdury piszesz aby pisać.

chory10.10.2017 18:02

Jak to; Minister zapoznała się z działalnością placówki. To on nie wie jak działa szpital?

do Popieram.....10.10.2017 17:47

Stażyści to jeszcze nie lekarze , pielęgniarka ma większe doświadczenie niż oni . Po studiach chcieliby zarabiać jak ordynator lub profesor , pracować zdobywać doświadczenie i życie zweryfikuje czy wart jesteś większych pieniędzy tak jak w każdym zawodzie. Jak przychodzi inżynier prosto po studiach tez nie dostaje pensji dyrektora bo jest inżynierem .

Popieram prostest medyków10.10.2017 13:22

"Zostałem poinformowany, że ginekolog który będzie odbierał poród mojej żony nie śpi od 30 godzin."

"Zostałam poinformowana ze chirurg który będzie operował mojego syna jest na 3 dyżurze w tym tygodniu, a jest dopiero czwartek"

"Zostałam poinformowana, że pielęgniarka, która pobiera krew mojemu 4-letniemu synkowi jest w pracy trzecia dobę"

"Zostałem poinformowany, że internista, który modyfikuje złożone leczenie mojego ojca chorego na niewydolność serca, robi to będąc po ciężkim dyżurze w SOR"

"Zostałam poinformowana, że psychiatra, który ocenia ryzyko samobójstwa u mojej córki i konieczność jej leczenia wbrew woli w szpitalu, robi to będąc na nogach od 20 godzin".

"Zostałem poinformowany, że pielęgniarz który przygotowuje i wydaje leki mojemu tacie, który przebywa w szpitalu z powodu niewydolności nerek, nie przespał ostatniej nocy bo miał dyżur w karetce"

"Zostałem poinformowany że pediatra, który decyduje o tym czy przyjąć moją 5-letnią córkę do szpitala bo od kilku dni jest ospała, czy mogę ją bezpiecznie zabrać do domu a jej życiu nic nie zagraża, ma pod opieka nie tylko izbę przyjęć ale tez cały oddział i już go wzywają do kolejnych pacjentów. Nie przeszkadza mi że go poganiają"

"Zostałam poinformowana ze ratownik który BĘDZIE MNIE RATOWAŁ PODCZAS WYPADKU, KIEDY POTRĄCI MNIE SAMOCHÓD PROWADZONY PRZEZ PIJANEGO KIEROWCĘ, jeździ w pogotowiu od 16 godzin a to jeszcze nie jest połowa jego dyżuru"

Uważasz, że strajk medyków Cię nie dotyczy? Wyrażasz na to świadomą zgodę?

#zebyniebylozeniewiedziales #nowaswiadomazgoda #strajkmedykow #glodowkalekarzy #ProtestRezydentow

Gość10.10.2017 12:35

Czyli g... z tej wizyty, była, fotę se zrobiła i pojechała....

Pokaż wszystkie opinie (9)