Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 8°
11 października 2017

Kierowcy się skarżą: Chaos na Zdrojowej

Kierowcy się skarżą: Chaos na Zdrojowej
fot. UM Jastrzębie / Aneta Czarnocka-Kanik

Od poniedziałku przejazd ulicą Zdrojową jest niemożliwy z powodu trwającego remontu drogi. Urząd Miasta wyznaczył objazdy. Mimo to tworzą się korki, a kierowcy się skarżą. 

We wtorek kierowcy zgłaszali policji informację, że rejon ulicy Zdrojowej, a konkretnie skrzyżowanie z Dworcową jest zakorkowany z powodu nieprawidłowego oznakowania objazdów, co powoduje chaos komunikacyjny. W środę około godziny 7:15 policja poprosiła o wsparcie straż miejską, w celu rozładowania korka w tym rejonie.

- Oznakowania informujące o tym, że ulica Zdrojowa, która jest drogą wojewódzką, będzie remontowana pojawiły się już w sobotę. Kierowcy, którzy poruszają się w tym rejonie proszeni są o stosowanie się do znaków drogowych, które informują o robotach, jak również wskazują możliwe objazdy. Są one czytelne także dla kierowców spoza Jastrzębia. Poza tym o tym, że Zdrojowa będzie remontowana pisały szeroko jastrzębskie media - mówi Andrzej Salamon, zastępca Komendanta Straży Miejskiej w Jastrzębiu-Zdroju.

Także naczelnik Wydziału Infrastruktury Komunalnej i Inwestycji Urzędu Miasta Maria Pilarska uważa, że znaki informujące o objazdach są ustawione prawidłowo.

- Znaki, które znajdują się w rejonie ulicy Zdrojowej są umieszczone zgodnie z zasadami Kodeksu ruchu drogowego. Ich umiejscowienie zostało pozytywnie zaopiniowane przez Komendę Miejską Policji w Jastrzębiu-Zdroju - wyjaśnia naczelnik. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Rusza remont wiaduktu. Objazdy Rusza remont wiaduktu. Objazdy

Kiedy będzie nowy wiadukt na Piłsudskiego? Kiedy będzie nowy wiadukt na Piłsudskiego?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (15)
Lewak12.10.2017 17:33

@An
Co nie zmienia faktu, że droga jest w dobrym stanie. Niestety im lepsze są drogi, tym ludzie niebezpieczniej jeżdżą. Zgadzam się z tym rondem,pewnie byłoby bezpieczniej, ale nie jestem specjalistą od dróg.

An 12.10.2017 10:20

Do lewaka może to dobra droga na armii krajowej a ile wypadków ijeden śmiertelny byłoby lepiej jakby było rondo

LG12.10.2017 7:19

Ludzie jak wy marudzicie... Przejazd Witczaka z jednej strony, przez Górne z drugiej, objazdy zasygnalizowane nawet w centrum miasta, a wy i tak pchacie się na Zdrojową... Jechałem ostatnio oboma wymienionymi przeze mnie trasami, czas przejazdu dłuższy może o 3 (słownie trzy) minuty, ale dla was to za długo chyba...

A521F012.10.2017 0:21

A po co masz jeździć na zapas? Wystarczy jechać inna drogą, wielki problem.
Remontować w nocy- czyli jak ściągną nawierzchnię o 22:07, to o 5:03 położą ją z powrotem, żeby wieczorem powtórzyć proces- powodzenia.

Gość11.10.2017 20:34

@ Gepi

No niestety to jest główna arteria dla SWD aby dostać się do centrum. A ci to mają problem jak nawet jest gałąź na drodze i trzeba ją ominąć a teraz te objazd.

Dziś około 9:20 baba w peugeocie na SWD jechała pod prąd koło kościoła na Górnym aż do ul Północnej.

Gepi11.10.2017 19:53

Pojezdzicie inną drogą to może zaczniecie zwracać uwagę na znaki a nie będziecie jeździć na pamięć. Dupne miasto zamknęli 200 m i już paraliż kierowcy z tego robią.

Lewak11.10.2017 16:32

Remonty to utrapienie większości miast, ale są konieczne. Pamiętam bardzo uciążliwy remont ul. Armii Krajowej, trwał bardzo długo i objazdy nadkładały dużo drogi, ale teraz po prawie 10 latach jest to jedna z najlepszych dróg w mieście. Te remonty to w sumie dla nas robią, a malkontenci zawsze będą narzekać. Jak nie na dziury w drogach, to na remonty. Swoją drogą nie wiedziałem, że mamy tutaj na forum tylu specjalistów od remontów i objazdów, wszyscy wiedzą jak to powinno wyglądać.

Pokaż wszystkie opinie (15)