Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -2°-4°
11 października 2017

Kierowcy się skarżą: Chaos na Zdrojowej

Kierowcy się skarżą: Chaos na Zdrojowej
fot. UM Jastrzębie / Aneta Czarnocka-Kanik

Od poniedziałku przejazd ulicą Zdrojową jest niemożliwy z powodu trwającego remontu drogi. Urząd Miasta wyznaczył objazdy. Mimo to tworzą się korki, a kierowcy się skarżą. 

We wtorek kierowcy zgłaszali policji informację, że rejon ulicy Zdrojowej, a konkretnie skrzyżowanie z Dworcową jest zakorkowany z powodu nieprawidłowego oznakowania objazdów, co powoduje chaos komunikacyjny. W środę około godziny 7:15 policja poprosiła o wsparcie straż miejską, w celu rozładowania korka w tym rejonie.

- Oznakowania informujące o tym, że ulica Zdrojowa, która jest drogą wojewódzką, będzie remontowana pojawiły się już w sobotę. Kierowcy, którzy poruszają się w tym rejonie proszeni są o stosowanie się do znaków drogowych, które informują o robotach, jak również wskazują możliwe objazdy. Są one czytelne także dla kierowców spoza Jastrzębia. Poza tym o tym, że Zdrojowa będzie remontowana pisały szeroko jastrzębskie media - mówi Andrzej Salamon, zastępca Komendanta Straży Miejskiej w Jastrzębiu-Zdroju.

Także naczelnik Wydziału Infrastruktury Komunalnej i Inwestycji Urzędu Miasta Maria Pilarska uważa, że znaki informujące o objazdach są ustawione prawidłowo.

- Znaki, które znajdują się w rejonie ulicy Zdrojowej są umieszczone zgodnie z zasadami Kodeksu ruchu drogowego. Ich umiejscowienie zostało pozytywnie zaopiniowane przez Komendę Miejską Policji w Jastrzębiu-Zdroju - wyjaśnia naczelnik. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Kiedy będzie nowy wiadukt na Piłsudskiego? Kiedy będzie nowy wiadukt na Piłsudskiego?

W niedzielę będą utrudnienia w ruchu W niedzielę będą utrudnienia w ruchu

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (15)
Lewak12.10.2017 17:33

@An
Co nie zmienia faktu, że droga jest w dobrym stanie. Niestety im lepsze są drogi, tym ludzie niebezpieczniej jeżdżą. Zgadzam się z tym rondem,pewnie byłoby bezpieczniej, ale nie jestem specjalistą od dróg.

An 12.10.2017 10:20

Do lewaka może to dobra droga na armii krajowej a ile wypadków ijeden śmiertelny byłoby lepiej jakby było rondo

LG12.10.2017 7:19

Ludzie jak wy marudzicie... Przejazd Witczaka z jednej strony, przez Górne z drugiej, objazdy zasygnalizowane nawet w centrum miasta, a wy i tak pchacie się na Zdrojową... Jechałem ostatnio oboma wymienionymi przeze mnie trasami, czas przejazdu dłuższy może o 3 (słownie trzy) minuty, ale dla was to za długo chyba...

A521F012.10.2017 0:21

A po co masz jeździć na zapas? Wystarczy jechać inna drogą, wielki problem.
Remontować w nocy- czyli jak ściągną nawierzchnię o 22:07, to o 5:03 położą ją z powrotem, żeby wieczorem powtórzyć proces- powodzenia.

Gość11.10.2017 20:34

@ Gepi

No niestety to jest główna arteria dla SWD aby dostać się do centrum. A ci to mają problem jak nawet jest gałąź na drodze i trzeba ją ominąć a teraz te objazd.

Dziś około 9:20 baba w peugeocie na SWD jechała pod prąd koło kościoła na Górnym aż do ul Północnej.

Gepi11.10.2017 19:53

Pojezdzicie inną drogą to może zaczniecie zwracać uwagę na znaki a nie będziecie jeździć na pamięć. Dupne miasto zamknęli 200 m i już paraliż kierowcy z tego robią.

Lewak11.10.2017 16:32

Remonty to utrapienie większości miast, ale są konieczne. Pamiętam bardzo uciążliwy remont ul. Armii Krajowej, trwał bardzo długo i objazdy nadkładały dużo drogi, ale teraz po prawie 10 latach jest to jedna z najlepszych dróg w mieście. Te remonty to w sumie dla nas robią, a malkontenci zawsze będą narzekać. Jak nie na dziury w drogach, to na remonty. Swoją drogą nie wiedziałem, że mamy tutaj na forum tylu specjalistów od remontów i objazdów, wszyscy wiedzą jak to powinno wyglądać.

Pokaż wszystkie opinie (15)