Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
18 października 2017

Czy zostanie zniesiony podatek od środków transportu?

Czy zostanie zniesiony podatek od środków transportu?
fot. PKM Toruń

Miasto Jastrzębie-Zdrój może zrezygnować z podatku od środków transportu. To dobra wiadomość dla właścicieli pojazdów.  Jest jednak postawiony warunek dla tych, którzy mogliby skorzystać z takiej możliwości. 

Urzędnicy pracują nad tym, aby w mieście zrezygnować podatku dla środków transportu. Ci  jastrzębianie, którzy posiadają pojazdy z napędem elektrycznym mogliby nic nie płacić. Magistrat przewiduje, że właściciele pojazdów o takich napędzie, a więc samochodów ciężarowych (do 12 ton), ciągników siodłowych z naczepą lub przyczepą (do 12 ton) oraz autobusów zostaliby zwolnieni z opłat. 

- Mając na uwadze możliwość wprowadzania przez radę gminy zwolnień przedmiotowych w zakresie podatku od środków transportowych (z wyjątkiem pojazdów o masie całkowitej równej lub wyższej niż 12 ton), w ramach działań proekologicznych proponujemy wprowadzenie od 2018 roku zwolnienia wymienionych pojazdów - mówi rzecznik jastrzębskiego magistratu Katarzyna Wołczańska. 

Projekt uchwały w tej sprawie zostanie wniesiony na sesję Rady Miasta, gdzie zapadnie decyzja w tej sprawie. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Drogowcy walczą z atakiem zimy Drogowcy walczą z atakiem zimy

"Bezdomni śmierdzą w podziemiach" "Bezdomni śmierdzą w podziemiach"

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (17)
tik tak 18.10.2017 19:41

Równie dobrze mogą znieś podatek od przelotu balonów , taki sam wpływ do budżetu

Gość18.10.2017 18:22

No niestety ale nasze urzędniki to do niczego się nie nadają a o sprawach ruchu drogowego to mają wiele do życzenia. Te babole po skończonej pracy nie potrafią z parkingu wyjechać. Jedna i ta sama pani na SWD dzień w dzień jedzie z głównego parkingu UM w prawo pod bank pod zakaz.

menel18.10.2017 17:43

a ja bym zwolnił wszystkich urzędników nad tym pomysłem "pracujących" ,po co płacić za głupoty.

jastrzabekk18.10.2017 17:15

Ja bym zwolnił ich jak najwięcej o ile nie wszystkich. Jastrzębie stałoby się wtedy bardziej atrakcyjne dla przedsiębiorców z innych miast.

Oooo18.10.2017 12:01

Pani Hetman już ponoć zniosła podatek od nieruchomości dla nowo wybudowanych domów. Dla wszystkich poza jedną grupą. Podatku nie płaci urzędnik, ale płaci przedsiębiorca. I SŁUSZNIE. PRZEGNAĆ PRYWACIARZY z miasta jak im się nie podoba nasza zawsze UŚMIECHNIĘTA prezydent.

Goya18.10.2017 11:15

Widocznie w UM strasznie się nudzą , a jak wiadomo " kiedy rozum śpi budzą się demony"

Leszek18.10.2017 10:43

Widać że zbliżają się wybory.Zaczyna się gotować w głowach olej , będzie widać obłoki dymu.

Pokaż wszystkie opinie (17)