Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 2°
18 października 2017

Czy zostanie zniesiony podatek od środków transportu?

Czy zostanie zniesiony podatek od środków transportu?
fot. PKM Toruń

Miasto Jastrzębie-Zdrój może zrezygnować z podatku od środków transportu. To dobra wiadomość dla właścicieli pojazdów.  Jest jednak postawiony warunek dla tych, którzy mogliby skorzystać z takiej możliwości. 

Urzędnicy pracują nad tym, aby w mieście zrezygnować podatku dla środków transportu. Ci  jastrzębianie, którzy posiadają pojazdy z napędem elektrycznym mogliby nic nie płacić. Magistrat przewiduje, że właściciele pojazdów o takich napędzie, a więc samochodów ciężarowych (do 12 ton), ciągników siodłowych z naczepą lub przyczepą (do 12 ton) oraz autobusów zostaliby zwolnieni z opłat. 

- Mając na uwadze możliwość wprowadzania przez radę gminy zwolnień przedmiotowych w zakresie podatku od środków transportowych (z wyjątkiem pojazdów o masie całkowitej równej lub wyższej niż 12 ton), w ramach działań proekologicznych proponujemy wprowadzenie od 2018 roku zwolnienia wymienionych pojazdów - mówi rzecznik jastrzębskiego magistratu Katarzyna Wołczańska. 

Projekt uchwały w tej sprawie zostanie wniesiony na sesję Rady Miasta, gdzie zapadnie decyzja w tej sprawie. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Magistrat dostosowany dla niepełnosprawnych Magistrat dostosowany dla niepełnosprawnych

Kiedyś zapadały tam wyroki, teraz będzie żłobek Kiedyś zapadały tam wyroki, teraz będzie żłobek

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (17)
tik tak 18.10.2017 19:41

Równie dobrze mogą znieś podatek od przelotu balonów , taki sam wpływ do budżetu

Gość18.10.2017 18:22

No niestety ale nasze urzędniki to do niczego się nie nadają a o sprawach ruchu drogowego to mają wiele do życzenia. Te babole po skończonej pracy nie potrafią z parkingu wyjechać. Jedna i ta sama pani na SWD dzień w dzień jedzie z głównego parkingu UM w prawo pod bank pod zakaz.

menel18.10.2017 17:43

a ja bym zwolnił wszystkich urzędników nad tym pomysłem "pracujących" ,po co płacić za głupoty.

jastrzabekk18.10.2017 17:15

Ja bym zwolnił ich jak najwięcej o ile nie wszystkich. Jastrzębie stałoby się wtedy bardziej atrakcyjne dla przedsiębiorców z innych miast.

Oooo18.10.2017 12:01

Pani Hetman już ponoć zniosła podatek od nieruchomości dla nowo wybudowanych domów. Dla wszystkich poza jedną grupą. Podatku nie płaci urzędnik, ale płaci przedsiębiorca. I SŁUSZNIE. PRZEGNAĆ PRYWACIARZY z miasta jak im się nie podoba nasza zawsze UŚMIECHNIĘTA prezydent.

Goya18.10.2017 11:15

Widocznie w UM strasznie się nudzą , a jak wiadomo " kiedy rozum śpi budzą się demony"

Leszek18.10.2017 10:43

Widać że zbliżają się wybory.Zaczyna się gotować w głowach olej , będzie widać obłoki dymu.

Pokaż wszystkie opinie (17)