Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 23°14°
18 października 2017

Inwestor z Jastrzębia buduje galerię handlową w Żorach

Inwestor z Jastrzębia buduje galerię handlową w Żorach
fot. Mallson Property Group

W sąsiednich Żorach powstaje galeria handlowa, którą buduje... inwestor z Jastrzębia-Zdroju. Obiekt będzie miał 15 tys. m kw. powierzchni, na których zlokalizowane będą sklepy oraz wielosalowe kino.

Nowoczesny kompleks handlowy powstaje przy głównym skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 935 (będącej częścią obwodnicy miasta dochodzącej do autostrady A1) i drogi krajowej nr 81 (o dużym natężeniu ruchu, prowadzącej z Katowic w Beskidy), zwanej popularnie ”Wiślanką”. Inwestycja ta ma atrakcyjną lokalizację, ponieważ w strefie jej oddziaływania są klienci z całego regionu, którzy mają zapewnioną dobrą komunikację z obiektem. Tuż obok planowanej galerii znajduje się już hipermarket Auchan, marketu DYI Leroy Merlin, sieci sportowej Decathlon oraz restauracji Mc Donald’s, co powoduje, że miejsce to już jest chętnie odwiedzane przez klientów.

Otwarcie galerii zaplanowano na I połowę 2019 roku. Inwestorem projektu galerii jest spółka inwestycyjna BŁYSK Investment Group, która ma swoją siedzibę w Jastrzębiu-Zdroju.

Koncepcję architektoniczną opracowuje Pracownia Architektoniczna MOFO Architekci z Krakowa (poprzednie projekty m.in. Felicity Lublin, Focus Mall Bydgoszcz, Libero Katowice). Za koncepcję komercyjną oraz wynajem Galerii Wiślanka odpowiada firma Mallson Polska.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Fałszywy alarm. Nikomu nic się nie stało Fałszywy alarm. Nikomu nic się nie stało

Ewakuowano ludzi z galerii handlowej Ewakuowano ludzi z galerii handlowej

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (26)
mobi21.10.2017 13:07

Jeżeli to jastrzębianin buduje to nie ma co zazdrościć :)

leon21.10.2017 8:16

u nas sa 2 galerie...teraz trzeba wiosce wybudować.

woodka5919.10.2017 12:02

czytam , czytam opinie i ręce opadają

do mobi19.10.2017 9:57

A gdzie w tym jest prawda? członku wzajemnej adoracji głupoty ponad czasowej wspieranej przez durny PiS

mobi19.10.2017 9:12

co tak krytykujecie maxa lemingi ? za prawdę ?

do achitekt19.10.2017 8:36

Najlepsza by była galeria 15 piętrowa i dwie windy idąc twoim tokiem myślenia. A świeże powietrze jest lepsze od zatęchłego w garażu podziemnym , coś słabo cie wykształcili na tej architekturze pewnie wieczorowo " studiowałeś"

Gość19.10.2017 8:24

Zadna galeria ani park a wielka psia buda bez okien i ksztaltu.

Pokaż wszystkie opinie (26)