Dni Jastrzębia

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 17°13°
18 października 2017

Będą nowe mieszkania w Zdroju. Wybuduje je TBS

Będą nowe mieszkania w Zdroju. Wybuduje je TBSWizualizacja budynku
fot. TBS Daszek

W listopadzie tego roku ruszy budowa mieszkań czynszowych przez spółkę miejską Towarzystwo Budownictwa Społecznego Daszek. Budynek ma się znajdować na ulicy Witczaka, przy poprzednim budynku TBS-u, tuż przy parku.

27 mieszkań czynszowych w nowym budynku wielorodzinnym otrzymają do dyspozycji mieszkańcy Jastrzębia. Planuję się, że roboty budowlane rozpoczną się w listopadzie tego roku i potrwają 12 miesięcy. Lokatorzy będą mogli wprowadzić się w listopadzie kolejnego roku.

Osób ubiegających się o takie mieszkanie jest 200. O tym, kto otrzyma lokal decyduje kolejność złożenia wniosków. Jastrzębianie ubiegający się o wynajmem takiego mieszkania muszą liczyć się z partycypacją w budowie budynku, tj. ok. 60-80 tys. zł, w zależności od wielkości lokalu. Oprócz tego muszą wpłacić w kucję, która wynosi 12-krotność wartości czynszu.

Mieszkania będą miały 50-80 metrów kwadratowych. Dziewięć z nich będzie dwupoziomowych. Mają składać się z 2-4 pokoi. Część z nich będzie mieć osobno WC i łazienkę.  Wykonawca przewiduje ogrzewanie gazowe. Każde z nich będzie posiadało miejsce w podziemnym garażu oraz komórkę.

Już jutro rozmowa z Ernestem Famulskim, prezesem TBS Daszek.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Mieszkania w Zdroju nabierają kształtów Mieszkania w Zdroju nabierają kształtów

Nowy blok w Zdroju: pierwsze piętro gotowe Nowy blok w Zdroju: pierwsze piętro gotowe

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (32)
myślący górnik29.10.2017 7:21

Wulgarny sposób komentowania od razu demaskuje hamulcowych z miasta. No cóż - taki poziom!

Gość19.10.2017 10:45

@Gosc

"zaczyna budować"

W jezyku polskim jest kilka czasow. Poprawnie by bylo "znow zacznie budowac".

Gość19.10.2017 10:05

do 9.52. Ale przynajmniej coś się ruszyło i TBS znów zaczyna budować, więc nie krytykuj.

Gość19.10.2017 9:52

"nikt nikogo na siłę nie zmusi do zamieszkania w TBS"

Pewnie, bo mieszkan jest kilka razy mniej niz potrzeb. Od poprzedniej budowy minelo kilkanascie lat.
Pracownicy TBS zdazyli dziury w stolkach na wylot wypierdziec.

ZDRÓJcerz19.10.2017 8:18

Do wszystkich malkontentów, nikt nikogo na siłę nie zmusi do zamieszkania w TBS. To jest wolny rynek, jeżeli chcesz mieszkasz w TBS, nie chcesz mieszkasz u babci, cioci, mamy, w mieszkaniu spółdzielczym albo własnym domu ... wybór należy do Ciebie. Inwestycja będzie prowadzona w super lokalizacji więc myślę, że chętnych nie zabraknie. Pozdrawiam

Tobi19.10.2017 8:15

Proszę porównać oferty najmu z rynku nieruchomości: M3 800-900 zł+czynsz+media, M2 550-650 zł+czynsz+media. Wnioski nasuwają się same.

Tbsmieszkaniec19.10.2017 7:42

9.30 za m2 czyli wystarczy pomnożyć sobie. A ogrzewanie gazowe też noe takie straszne. Ja place 140 zł co drugi miesiac za gaz w okresie zimowym - w letnim mniej

Pokaż wszystkie opinie (32)