Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 23°14°
19 października 2017

JSW: W grudniu wypłacą barbórkę w całości. Będzie wyższa o ok. 30 proc.

JSW: W grudniu wypłacą barbórkę w całości. Będzie wyższa o ok. 30 proc.
fot. pixabay

W środę doszło do porozumienia pomiędzy organizacjami związkowymi działającymi w Jastrzębskiej Spółce Węglowej a Zarządem spółki w sprawie zasad wypłacania nagrody barbórkowej.  Nagroda nie będzie dzielona już na dwie raty. 

Od pewnego czasu pracownicy JSW postulowali, aby przywrócić zasady wypłacania nagrody barbórkowej, jakie obowiązywały przed kryzysem. Zgodnie z umową restrukturyzacyjną, jaką JSW zawarła z wierzycielami (bankami) w sierpniu 2016 roku nagroda barbórkowa była wypłacana na dwie raty (na początku grudnia i do końca marca) a jej wysokość obniżono o około 30 proc.  W tym roku następuje powrócenie do poprzednich zasad jej wypłacania.

 W środę, 18 października, Reprezentatywne Organizacje Związkowe oraz zarząd JSW zawarł umowę w sprawie przywrócenie dawnych zasad wypłacania barbórki.

- Z uwagi na sytuację spółki umożliwiającą wypłatę, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pracowników JSW S.A. Strony porozumienia po przeprowadzonych negocjacjach oraz analizie zapisów Umowy Restrukturyzacyjnej z dnia 29 sierpnia 2016 roku odstępują o d zapisów par. 3 porozumienia z dnia 16 września 2015 roku odnośnie zasad naliczania nagrody z Okazji Dnia Górnika.  Wypłata nagrody, zasady jej naliczania i wszelkie uprawnienia do jej nabycia są identyczne, jak przy realizacji nagrody z okazji Dnia Górnika za rok 2014 - napisano między innymi porozumieniu. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW płaci najlepszym. Zatrudnienie bezpośrednio pod spółkę JSW płaci najlepszym. Zatrudnienie bezpośrednio pod spółkę

Kto rządzi w JSW?  Niezaksięgowany węgiel? Kto rządzi w JSW? Niezaksięgowany węgiel?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (67)
Gość02.11.2017 16:07

Jo tyz na powiezchni robia mum 2200 wyplaty i niechca prymi ani barbory piniochy mam wygrala zech w totka robia na grubie z nudow w duma marklowicach tam nima zycia

Gość01.11.2017 17:55

Ale mi to premia 300zl smiech na sali perfum w daglasie kosztuje 500zl w buty niech sobie wsadza z taka premia

Grubiorz22.10.2017 8:51

hahahahah ból dupkę ściska studenicków... Się studiuje psychologię, socjologię i inne pierdołki, a później płacz, że "ja to roboty ni mom, a żech studiował 3 lata ojojojo,a chłopy po zawodówce tyle zarabiajo..."
Studiować to, se możecie w Warszawce, tutaj jest Zagłębie Węglowe... magistrów nie potrzeba... Ew. W Macdonaldzie są przyjęcia jkc.

gosc do siwy20.10.2017 23:29

nie wolno karmic idioty :) bo jak widac sam wczesniej czy pozniej polegnie

siwy20.10.2017 19:32

Do Ton.....mówisz ze ludzie po zawodówkach zarabiaja wiecej niż wykształceni ludzie a TY jaka szkołe skończyłes ze "mnustwo" piszesz przez "U" ?????

Ton20.10.2017 15:19

Do rzemieślnik. Ty nie zdzieraj z ludzi i uczciwie płać, bo jak wiadomo rzemieślnik zdzierca sobie kieszenie wypycha a pracownikowi g.... daje zarobić. Ale kiedys na was tez przyjdzie kara za te ceny wygórowane. I wy bedziecie dziadować.

Ton20.10.2017 15:16

Ludzie po zawodówkach dostaja wiecej pieniędzy od ludzi wykształconych. W tej Polsce nie bezie dobrze. Skoro za 4 godz. pracy dostają 4 tys wypłaty! A do tego mnustwo dodatków!

Pokaż wszystkie opinie (67)