Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Przejdź do portalu
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 23°18°
19 października 2017

Paralotniarz uwięziony na drzewie w czasie pożaru lasu

Paralotniarz uwięziony na drzewie w czasie pożaru lasu
fot. pixabay

Państwowa Straż Pożarna odebrała zgłoszenie o pożarze lasu, a kolejne zgłoszenie dotyczyło paralotniarzy, którzy utknęli na drzewach w okolicach turystycznego przejścia granicznego przy ul. Żwirki i Wigury.

To scenariusz wspólnych ćwiczeń Państwowej Straży Pożarnej, strażaków HZS z Republiki Czeskiej oraz strażaków ratowników Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu miasta Jastrzębia – Zdroju oraz z Gołkowic, Kończyc Małych, Marklowic Górnych i Zebrzydowic, które odbyły się w ubiegłą niedzielę.

-  W założeniu działania gaśnicze prowadzone były jednocześnie na dwóch kierunkach rozprzestrzeniania się pożaru, po stronie polskiej przez siły PSP i OSP, a po stronie czeskiej przez siły HZS i SDH.  W ćwiczeniach brał udział również samochód dowodzenia i łączności z Komendy Wojewódzkiej PSP w Katowicach. Celem ćwiczeń była koordynacja działań gaśniczych, rozpoznanie możliwości organizacji zaopatrzenia wodnego oraz prowadzenia działań z zakresu ratownictwa wysokościowego na przygranicznych terenach leśnych - informuje Komenda Państwowej Straży Pożarnej w Jastrzębiu-Zdroju. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Spłonął niedzielny obiad Spłonął niedzielny obiad

Czad na Katowickiej. Wezwano strażaków Czad na Katowickiej. Wezwano strażaków

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (4)
Patola19.10.2017 20:21

Ciekawe czy przeżył?

Ocalały19.10.2017 16:52

To pewnie ten co ocalał z katastrofy smoleńskiej , AntoniM. będzie zadowolony .

do Gość Dziś o 9:2619.10.2017 9:56

Wymyśl coś śmiesznego. Głupków tu nikt nie potrzebuje.

Gość19.10.2017 9:26

Zestrzelili go pewnie terrorysci