Dni Jastrzębia

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 19°14°
EkoOkna
19 października 2017

"To zbrodnia na narodzie polskim"

"To zbrodnia na narodzie polskim"
fot. JastrzebieOnline.pl

Były Prezydent RP Bronisław Komorowski odwiedził w środę nasze miasto. W ramach Klubu Obywatelskiego spotkał się z mieszkańcami Jastrzębia oraz gmin sąsiednich. 

Podczas zebrania poruszono tematykę zagrożenia demokracji w Polsce. Dla uczestników spotkania nie ulegało wątpliwości, że ustrój przeżywa poważny kryzys. Prezydent uznał, że przejawia się to łamaniem Konstytucji, osłabianiem zdolności bojowej armii oraz forsowaniem zmian w sądownictwie.

Duża część rozmowy poświecona była kwestiom socjalnym. Bronisław Komorowski przyznał, że rządowy program „500 +” ma duże poparcie społeczne i jest pomocą dla rodzin wielodzietnych.

- Na początku rodzice cieszą się, że otrzymują 500, czy 1000 zł na dzieci. Jednak, kiedy przekonają się, kiedy wyliczą sobie, że do jednej kieszeni im się daje, a z drugiej zabiera, zobaczą, że ta pomoc musi kosztować. Pieniądze na ten cel musza skądś pochodzić. Przekonają się, że więcej płacą za prąd, zakupy, inne media i w sumie wychodzi na to samo - mówił prezydent.

Dodawał, że chodzi o to, aby pomagać rodzinom w sposób mądry. Tworzyć więcej miejsc w przedszkolach, żłobkach, tak, aby kobiety mogły łączyć pracę zawodową z wychowywaniem dzieci, dbaniem o rodzinę.

Najbardziej ostro Bronisław Komorowski odniósł się do propozycji wprowadzenia tak zwanych emerytur obywatelskich.

- To bardzo ładnie brzmi. Może i komponuje się z obniżeniem wieku emerytalnego. Szkopuł jest w tym, ile ci emeryci będą zarabiać 1 tys. zł, w porywach 1,2 tys. Trzeba więc będzie dorobić. Takie rozwiązanie to zbrodnia na narodzie polskim, którą szykują obecnie rządzący - mówił prezydent.

Podczas dyskusji poruszono również problem obronności - sprawności bojowej polskiego wojska.

- To, co wyrabia pan Macierewicz z wojskiem to zgroza. Zerwał kontrakt na dostawę śmigłowców. Nowych jak nie ma, tak nie ma. Nie są kontynuowane prace nad stworzeniem polskiej tarczy antyrakietowej. Nie wiem dlaczego? Zachodzi obawa, że wojsko polskie traci poważnie na swoje wartości bojowej. Brak śmigłowców uniemożliwia przemieszczania się brygad żołnierskich w miejsce ataku przeciwnika. W razie wojny nie możemy przecież polegać na jednostkach obrony terytorialnej, które mogą być jedynie wsparciem dla wojska - argumentował Bronisław Komorowski.

Po spotkaniu prezydent Komorowski podpisywał swoją książkę oraz odpowiadał na indywidualne pytania zainteresowanych.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Będzie darmowa komunikacja Będzie darmowa komunikacja

Prezydent Hetman: "Odpowiem na wszystkie pytania" Prezydent Hetman: "Odpowiem na wszystkie pytania"

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (47)
beta23.10.2017 15:08

Zapomnial jak za jego rzadow poszedl rozkaz strzelac do górników, jak ma szczelnoścjeszcze tu przyjechac

do ted22.10.2017 12:47

Każdy ma prawo zaprosić kogo chce. To nie czasy pseudo socjalizmu. "Miasto" nie zapłaciło ani grosza. A ty pokazujesz jak słabo się orientujesz w tym co powinieneś wiedzieć żeby kogoś poprzeć lub nie. Takich PiS ma wyborców. Nie ma co się dziwić, że w Polsce rozwija się nienawiść i zło. Tacy jak ty, niszczą nasz kraj. Cwaniacy z PiS na czele z ich wodzem wykorzystują takich jak ty. Dajesz się wrabiać bo nie rozumiesz co się dzieje. Ci, którzy najmniej wiedzą i rozumieją zawsze chcą błysnąć swoją głupotą. Było by śmieszne gdyby nie było tak żałosne.

Do ted22.10.2017 11:36

Zmarnowałeś życie swoim rodzicom ćwikło !!

Kazek22.10.2017 11:00

zbrodnią jest zaproszenie Kukunia w ogule na Sląsk

ted21.10.2017 14:03

Kto wyrzuca pieniądze na zapraszanie takiego buca? pieniadze na dom dziecka dac jak ktos ma za dużo a nie wyrzucać w błoto.

Andrzej21.10.2017 11:24

Do 21:12.naprawdę?

do Leszek21.10.2017 11:11

Zgodzisz się aby część twoich zarobków poszła na utrzymanie zakładów, które nie miały żadnych szans na produkcję, która by dawała jakiekolwiek zyski lub choćby wychodzili "na zero"? Wtedy dostawałbyś połowę tego co zarabiasz a resztę przejadaliby pracownicy takich zakładów, bez przyszłości. Jesteś w duchu w "socjalizmie", który padł, bo już nie był w stanie utrzymać tylu państwowych firm. Polacy stali w kolejkach po wszystko. Papier toaletowy był rarytasem, że nie wspomnę o tym wszystkim co dziś jest w sklepach i czeka na nabywców. Dlaczego nie myślisz, tylko działasz jak prostak umysłowy? Celowo, czy taki już jesteś?

Pokaż wszystkie opinie (47)