Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
20 października 2017

Uwaga! Dzisiaj w mieście powietrze nie jest najlepsze

Uwaga! Dzisiaj w mieście powietrze nie jest najlepsze
fot. pixabay

Dzisiaj, w piątek, powietrze na terenie Jastrzębia jest na poziomie dostatecznym i złym. Nie zaleca się więc przebywania na zewnątrz i podejmowania aktywności fizycznej. 

W piątek w kilku punktach w mieście zanotowano bardzo zły stan jakości powietrza. Są  to okolice ulicy Pszczyńskiej, Opolskiej,  Komuny Paryskiej, Boża Góra Prawa, Fredry.  Według urządzeń pomiarowych nastąpiło tam przekroczenie stężenia pyłu zawieszonego. W takiej sytuacji nie zaleca przebywania się na świeżym powietrzu, szczególnie osobom, starszym, dzieciom, kobietom w ciąży i cierpiącym na schorzenia układu oddechowego. W pozostałych punktach miasta powietrze jest na poziomie dostatecznym.

Przypominamy, że każdy mieszkaniec może na bieżąco sprawdzać, jakość powietrza korzystając z monitoringu jakości powietrza w mieście. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

"Mamy tego dość! Trują nas codziennie!" "Mamy tego dość! Trują nas codziennie!"

Smog to nie tylko kominy. Również samochody Smog to nie tylko kominy. Również samochody

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (17)
Doberman21.10.2017 9:16

Akcja robienia zdjęć dymiącym kominom trwa , ale SM nie raczy podjąć stanowczych kroków wobec właścicieli.Urzędnicy miejscy , a przede wszystkim radni, też udają, że nie ma problemu.Gdyby zaczęto karać tych którzy palą byle czym grzywnami , szybko stało by się to co w krajach o większej kulturze.

do tego od zasrańców20.10.2017 19:34

Czy mówisz o sobie?
Psy mają prawo się załatwiać a właściciele mają obowiązek sprzątać po nich. Akcja robienia zdjęć właścicielom psów trwa, ale SM nie raczy podjąć stanowczych kroków wobec właścicieli. Urzędnicy miejscy a przede wszystkim radni, też udają, że nie ma problemu. Gdyby zaczęto karać tych którzy nie sprzątają, grzywnami i nakazem sprzątania terenu po którym spacerują, szybko stało by się to co w krajach o większej kulturze. Właściciele sprzątali by po swoich pupilach bez oporu.

do Gość Dziś o 12:0020.10.2017 19:27

A dlaczego OPEC ma nie zarabiać? Jeśli nie zarobi to szybko upadnie. Miasto ma pieniądze ograniczone i nie może utrzymywać wszystkich firm. Gdyby tak się stało, po kilku miesiącach nie było by pieniędzy na grzanie. Jeśli właśnie wytrzeźwiałeś, to się dowiedz, że socjalizm już przeminął. Teraz firmy muszą tak prosperować żeby się utrzymać i zarabiać. Jeśli tego nie potrafią to padają. OPEC zarabia i oferuje ciepło gdy tylko robi się chłodniej. I tak mam być. Jeśli ktoś nie chce płacić to może zakręcić kaloryfery. Ludzie mieszkający w blokach muszą pilnować spółdzielni do której należą, żeby ta nie obciążała ich z średniego zużycia ciepła w bloku, tylko rozliczała z rzeczywistego zużycia w mieszkaniu, plus średnia zużycia ciepła na ogrzanie klatek schodowych. Ale to są koszty bardzo małe.

Gość20.10.2017 12:00

"OPEC ma ceny zaporowe"

A jakie ma miec, skoro musi zasilic kieszenie rzadzacej bandy (obojetnie ktorej).
Takie przedsiebiorstwo powinno byc wlasnoscia miasta i swiadczyc uslugi dla jego mieszkancow a nie generowac zyski.

Gość20.10.2017 11:54

@gość z 11:07
Dziś o 11:44

Modne jest ostatnio zabranie do bagażnika zasrańca trawnikowego wywożenie go na tereny podmiejskie czytaj domki i wypuszczanie samopas na 2-3h aż się wylata.

gość z 11:0720.10.2017 11:44

Słowa znaczą tyle ile jest wart ten co je wypowiada , niech to będzie przesłaniem dla ciebie na ten weekend.

do 10:3320.10.2017 11:42

racja w 100%

Pokaż wszystkie opinie (17)