Dni Jastrzębia

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 19°14°
20 października 2017

Epidemia zachorowań na żółtaczkę. Co z Jastrzębiem?

Epidemia zachorowań na żółtaczkę. Co z Jastrzębiem?
fot. pixabay

O początku epidemii zachorowań na żółtaczkę typu A na Śląsku powiadomiła Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Katowicach. Lekarze zanotowali wzrost zachorowań na to schorzenie. 

Najwięcej zachorowań na żółtaczkę odnotowano w Sosnowcu, Katowicach, Rudzie Śląskiej, Tychach, Bytomiu, Dąbrowie Górniczej. Jak sytuacja wygląda w Jastrzębiu-Zdroju. Czy Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 2 zanotował wzrost zachorowań na tą chorobę.

- W naszym szpitalu nie można mówić o epidemii zachorowań na WZW A. Nie mamy takich przypadków - poinformował doktor Tomasz Juda,  Kierownik Zespołu do spraw Zakażeń Szpitalnych i Higieny.

Skoro jednak skala zachorowań na żółtaczkę w całym kraju i na Śląsku ulega zwiększeniu, to czy możemy czuć się bezpiecznie. Jak należy się zachować, aby uchronić się przed zakażeniem?

- Żółtaczka to popularna choroba brudnych rąk, przenosi się do organizmu drogą doustną. Dlatego ważne jest mycie rąk, sztućców i talerzy, które mają kontakt ze spożywanymi pokarmami. Nie należy też wspólnie jeść tych samych posiłków z innymi osobami. Zakażeniu częściej podlegają osoby, których organizmy są osłabione chorobami, dzieci, osoby starsze - wyjaśnia doktor Juda. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Kolejny oddział pediatryczny będzie zamknięty Kolejny oddział pediatryczny będzie zamknięty

Na operację będzie można zapisać się przez Internet Na operację będzie można zapisać się przez Internet

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (7)
Gość23.10.2017 1:20

znam gościa, który ma żółtaczkę typu b, a spółkuje z wieloma pannami (i mężatkami też), więc pewnie je pozarażał. Sam to dostał od jednej panny w prezencie, hehe

seboc21.10.2017 11:41

Bytom czemu mnie to nie dziwi ?

Rzepicha21.10.2017 10:27

Czym jest ta żółtaczka wobec trwającego od wielu lat zaniku mózgu u ludzi. Określenie "człowiek rozumny" obecnie należy zastąpić określeniem Żarłacz tępogłowy..

ada20.10.2017 16:22

Wprowadzenie darmowej komunikacji spowoduje, to że patologia i brudasy, nadużywający alkoholu będą przemieszczać się po mieście autobusami, a pasażerowie nie będą się z nimi szarpać. Kolejna sprawa to utworzenie szafy w centrum miasta na nadwyżki żywności. Cel bardzo szlachetny i potrzebny. Ale efekt taki, że większość brudasów, bezdomnych wieczorem tam krąży, siedzi na ławkach i przystanku autobusowym z brudnym i śmierdzącym dobytkiem w reklamówkach, roznosi zarazki i bakterie. Cieszy się z żywności. Potrzebne inne rozwiązanie. Stary SUPERSAM to miejsce gdzie, po szkole wsiada i wysiada dużo ludzi i młodzieży, w pobliżu jest przychodnia.

Krakus20.10.2017 12:40

Sosnowiec i Dąbrowa Górnicza to Zagłębie Dąbrowskie , a nie Śląsk

szakal20.10.2017 12:12

Narodowiec k-a się odezwał wszyscy Polacy to jedna rodzina matole

Frupek20.10.2017 10:27

Sosnowiec i Dabrowa Gornicza to nie Slask,to najbardziej na poludnie wysuniete osiedla warszawskie.