Dni Jastrzębia

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 14°10°
20 października 2017

W kopalni JSW ekipa filmowa kręciła dokument

W kopalni JSW ekipa filmowa kręciła dokument
fot. pixabay

To już drugi raz, jak z Jastrzębskiej Spółki Węglowej dochodzą informacje, że na terenie kopalni pracuje ekipa filmowa i kręci dokument. Tym razem bohaterem jest znany sportowiec - Jerzy Dudek, reprezentant Polski w piłce nożnej. 

Stacja TTV, w której większość udziałów posiada Grupa TVN, kręciła w kopalni Knurówo-Szczygłowice, należącej do Jastrzębskiej Spółki Węglowej, film dokumentalny o Jerzym Dudku, sportowcu, wielokrotnym reprezentancie Polski w piłce nożnej.

Jerzy Dudek dzieciństwo i młodość spędził na osiedlu w Szczygłowicach. Jego rodzina zawodowo była związana z kopalnią. W wieku 17 lat zjeżdżał jako praktykant na dół kopalni. Zawsze jednak marzył o karierze piłkarza.  Rok później został zawodnikiem Klubu Sportowego Górnik Knurów. Momentem przełomowym było zaprzestanie sponsorowania klubu przez kopalnię. Wówczas Dudek przeszedł do Sokoła Tychy, a następnie wyjechał do Holandii, gdzie dalej kontynuował piłkarską przygodę.

Jerzy Dudek, chętnie przyjeżdża do miejsca, gdzie się wychował, gdzie zaczynał pracę.

- Ja zawsze czułem się bardzo mocno związany z  tym regionem i  nie chcę powiedzieć, że stąd wyrosłem, że to środowisko mnie ukształtowało, ale na pewno w  95 procentach tak właśnie jest - mówił Jerzy Dudek dla Jastrzębskiego Węgla, wrzesień nr 11 (148) /2017. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW planuje otwarcie linii autobusowej JSW planuje otwarcie linii autobusowej

Największe podwyżki w górnictwie. Średnia płaca to ok. 7 tys. zł Największe podwyżki w górnictwie. Średnia płaca to ok. 7 tys. zł

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (5)
Sceptyk22.10.2017 13:50

Ale suchara wrzuciliscie. To juz bylo dawno krecone.

gosc 20.10.2017 23:27

juz myslalem ze bedzie to dokument 'mobbing w JSW'

ryl20.10.2017 17:45

Jo chca ciuraja na filmie sisis.

Jas-mos20.10.2017 17:22

Jerzy Dudek.

Dajcie już sobie spokuj.
Nie mają o czym filmu kręcić jesteście żałośni.
Bez komentarza.

Przodowy20.10.2017 14:25

Ja dowiedzioł sie ze Barbórka bydzie cało wypłacono i tez chce.... To sa nasze piniondze nom sie noleżą..