Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°-4°
20 października 2017

Zakończono remonty dróg w mieście

Zakończono remonty dróg w mieście
fot. UM Jastrzębie

Właśnie zakończyły się remonty dróg i chodników, które zostały oddane do użytkowania przez mieszkańców Jastrzębia.

Kaszubska, Pomorska, Karola Miarki - przy tych ulicach zakończone zostały już prowadzone ostatnimi czasy prace remontowe.

- Do użytku oddana została odnoga ulicy Pomorskiej o długości 100 m. Koszt tego zadania wyniósł  ponad 80 tys. zł. Jeśli chodzi o ulicę Kaszubską, to wykonano tutaj remont chodnika na długości 116,5 m z kostki brukowej na podbudowie tłuczniowej, wraz z ułożeniem nowych krawężników i obrzeży. Koszt prac wyniósł 48 904,87 zł - informuje jastrzębski magistrat.

Odebrano również ukończony chodnik przy ulicy Karola Miarki. Zadanie polegające na wykonaniu  87 metrów chodnika z kostki brukowej wraz z nowymi krawężnikami i obrzeżami, kosztowało 47 560,04 zł.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Rusza miejski plan naprawy wiaduktów Rusza miejski plan naprawy wiaduktów

Trwa przebudowa za 1,2 mln zł Trwa przebudowa za 1,2 mln zł

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (10)
tik tak22.10.2017 12:46

Szanowna Redakcjo , proszę w imieniu mieszkańców zapytać magistrat , kiedy w którym dziesięcioleci przewiduje kanalizację w Sołectwach . Obiecanki słyszymy od wielu lat . Z końcem przyszłego roku miasto będzie musiało płacić kary za niedostosowanie się do unijnych przepisów . Jesteśmy mieszkańcami miasta , płacimy wysokie podatki .
XXI wiek szambo przed domem .

Gość21.10.2017 17:16

Kiedy mieszkańcy skorzystają z sieci światłowodowej, która kosztowała kilkanaście milionów?

olo21.10.2017 12:50

Jastrzębianie oddali do użytkowania drogi i chodniki?Jakie obywatelskie społeczeństwo!

mieszkaniec21.10.2017 10:04

Wodzisław Śląski przebuduje i rozbuduje budynek tamtejszego dworca kolejowego, utworzy przy nim centrum przesiadkowe, a także zbuduje w mieście nowe drogi rowerowe. Wczoraj władze miasta i województwa podpisały umowy na unijne dotacje do tych przedsięwzięć.
Ich łączny koszt oszacowano w unijnych projektach na ok. 14,4 mln zł. Wartość umów o dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Woj. Śląskiego to ok. 10,9 mln zł. Jak poinformowała rzeczniczka wodzisławskiego magistratu Anna Szweda-Piguła, wybrano już wykonawców wszystkich elementów inwestycji. ŚPIJCIE DALEJ W TYM UM !!!!!

Gość21.10.2017 8:51

Za komuny 87 metrami chodnika nikt by się nie chwalił. Ile lat pod nadzorem naszego UM budowano by tzw. Gierkówkę?

polgks20.10.2017 19:55

A może by tak zacząć budować nowe (i to dobrze)?? Na razie zamiast się rozwijać, to miasto (czyli my) wydajemy tylko kasę na remonty!!! Sołectwa czekają na chodniki!!! Jak by tak Kazimierz W. budował, jak nasze miasto, to by nikt o nim nie słyszał!!!

Gość20.10.2017 13:30

"Zadanie polegające na wykonaniu 87 metrów chodnika z kostki brukowej wraz z nowymi krawężnikami i obrzeżami, kosztowało 47 560,04 zł"

Maja rozmach sk...
Remont Mazowieckiej wraz z kanalizacja, chodnikami i sciezkami rowerowymi (ktorych jeszcze nie ma) wychodzi tyle samo za mb.

Pokaż wszystkie opinie (10)