Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 8°
23 października 2017

Prezydent Duda podpisał ustawę o deputacie węglowym

Prezydent Duda podpisał ustawę o deputacie węglowym
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Dzisiaj, przed południem, Prezydent RP Andrzej Duda podpisał ustawę o deputacie węglowym, a w zasadzie o rekompensacie za utracone prawo do tego świadczenia. 

Należy spodziewać się, że ustawa zostanie opublikowana we wtorek, a więc w środę wejdzie w życie.Od tego dnia liczy się 21 dni w czasie, których osoby ubiegające się o jednorazową rekompensatę mają obowiązek złożyć wypełniony wniosek do przedsiębiorstwa górniczego, z którego odeszły na emeryturę lub Spółki Restrukturyzacji Kopalń. Jeśli osoba uprawniona nie zmieści się w tym terminie straci prawdo do jednorazowej wypłaty w wysokości 10 tys. zł. 

- Dzięki temu możliwa będzie wypłata świadczeń osobom uprawnionym. Ustawa wejdzie w życie dzień po publikacji i od tego momentu można będzie składać wnioski - ogłosił wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski 23 października podczas konferencji prasowej w Katowicach.

 Z chwilą wejścia ustawy w życie na stronach JSW ukażą się formularze wniosków do pobrania. Bedzie można je też otrzymać w 10 punktach zlokalizowanych w poszczgólnych kopalniach – ruchach JSW. Wnioski będą przyjmowane przez sześć dni w tygodniu, w dni powszednie w godzinach 6-18 oraz w soboty w godz. 7-15. 

Jak tylko zostaną opublikowane wnioski o rekompensatę za utracony deputat poinformujemy Państwa. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Przerwano Walne Zgromadzenie JSW. Będzie 1 mld zł kredytu? Przerwano Walne Zgromadzenie JSW. Będzie 1 mld zł kredytu?

Zmiany we władzach Jastrzębskiej Spółki Węglowej Zmiany we władzach Jastrzębskiej Spółki Węglowej

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (73)
Macho27.10.2017 21:59

Koledzy szkoda naszych nerwów i strzępienia języka na tych nieuków i analfabetów wystarczy zobaczyć jak jeden z drugim pisze szok.
Do córka : naucz się pisać.My nie pamiętamy weekendów po upojnych nocach za to Wy pamiętacie bo za soboty i niedziele najwięcej możecie się nachapać

o ela26.10.2017 11:46

Ale Wam żal dupę ściska....zjechać na dół !!!!!!!!!!!!!

Franio26.10.2017 9:43

"Gość" trzeba było zostać kolejarzem, tak jak wszyscy tu radzą, że można było być górnikiem. Można też kupić węgiel jak każdy normalny człowiek. 2 lata bez węgla - jak żyć? Do tej pory nie zamarzłeś, to może i w tym roku się uda. Głowa do góry

PO26.10.2017 9:02

Na szczęście ukraincy czyli wasi bracia gorole/ przyjezdni w jastrzębiu zdroju beda pracowali za 2tys po 8h na dole nie placzac ze za ciepło ze za mokro bez barbórek flapsow bonow. Niestety rząd was nierobow pasożytów naszym kosztem przez wszystkie lata powtarzam naszą kasą i naszym kosztem rozpieszczał. Nie za mi was ani troche. Zobaczycie jak to jest zarabiając 2500 wydać na sezon grzewczy 5tys. Byliście nawet tak bezczelni i pazerni ze sprzedawaliście książeczki na węgiel. Z tej kasy kupowaliście muł i resztę przeznaczyliście na wczasy bo wieczne chorobowe to za mało wolnego.

Gość25.10.2017 23:24

To tylko na 5 zim...2 lata juz bez wegla...a co dalej...kolejarze z bylej PKP dalej maja deputat i i gornicy ze zamknientych kopaln pod SKR !!! Tak wyglada rzeczywistosc????

Do córka25.10.2017 23:17

Zjedźna dół !!! Zjedź na dół !!! Zjedż na dół !!!
To zoaczysz i poczujesz to co tam sie dziej naprawde a nie w telewizji oglądniesz i oceniasz kopalnie tez tak kiedys mowiłem do puki nie zjechalem . Zapraszam na dół . Zapracowaliśmy zeby iść do baru a nie tak jak ty od piadku do niedzieli tankowanie w domu . A w poniedzialek chwalisz sie w robocie ze nie pamietasz weekedu . Wiec nie siej fermetu ze ty utrzymujesz gorników . Utrzymaj siebie ????

Sebastio25.10.2017 7:53

Masz rację Franio

Pokaż wszystkie opinie (73)