Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 18°13°
EkoOkna
24 października 2017

Jest wniosek do pobrania z tytułu prawa do deputatu węglowego

Jest wniosek do pobrania z tytułu prawa do deputatu węglowego
jSW / Dawd Lach

Zgodnie z zapowiedziami Jastrzębska Spółka Węglowa opublikowała wniosek, dla osób ubiegających się o prawo do rekompensaty z tytułu prawa za utracony deputat węglowy. 

Osoby zainteresowane mają teraz 21 dni na wypełnienie wniosku i złożenie go w zakładzie górniczym kopalni, z której przeszły na emeryturę lub Spółce Restrukturyzacji kopalń (lista adresów).

Można również zasięgnąć informacji pod specjalnymi numerami telefonów:

Jastrzębska Spółka Węglowa  32 756 21 13

Spółka Restrukturyzacji Kopalń 32 757 32 60

Polska Grupa Górnicza 32 757 27 27

LW Bogdanka 81 46 25 300

Tauron Wydobycie 32 627 00 00

POBIERZ WNIOSEK 

Jastrzębska Spółka Węglowa uruchomiła  na swojej stronie internetowej specjalną zakładkę, w której znajdują się informację na temat prawa do rekompensaty z tytułu utraty prawa do deputatu węglowego. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Górniczy telefon zaufania - informują o nieprawidłowościach Górniczy telefon zaufania - informują o nieprawidłowościach

JSW: Spadek wydobycia wzrost cen JSW: Spadek wydobycia wzrost cen

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (17)
tfu26.10.2017 21:23

Dziękuję związkom zawodowym za to że pobierając przez ponad 25 lat co miesiąc składki teraz dały mi figę z makiem a nie deputat czy REKOMPENSATĘ. Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam składkowiczów. tfu.

sygnalista z KWK25.10.2017 6:53

Zastanawiałem się o co chodzi z tym sygnalistą o którym pisze *oddział szybowy* i znalazłem: W ramach nowej ustawy zaprezentowanej przez ministra-koordynatora służb specjalnych Mariusza Kamińskiego PiS chce wprowadzić nowe metody walki z korupcją, a wraz z nimi nową funkcję ? tzw. sygnalisty.
Nie, tu nie kolej i dochodzące stamtąd sygnały o nieprawidłowościach i szerzącej się korupcji w rejonach, a także na szczeblu centralnym w obsadzaniu tradycyjnego stanowiska sygnalisty były zalążkiem zrodzenia się projektu ustawy, a semantyka, czyli nauka o znaczeniu słów. Słowo sygnalista oznacza kogoś, kto sygnalizuje, czyli zwraca uwagę na coś. Tymże to naukowym tropem autorzy ustawy doszli do wniosku, że w walce z plagą przestępczości społecznej jaką jest korupcja, można by pozyskać do współpracy osoby z zewnątrz. Owy nowo pozyskany informant zwany sygnalistą mógłby informować odpowiednie komórki służb do ścigania przestępstw gospodarczych o dostrzeżonych w środowisku, w którym pracuje lub niesłużbowo obcuje o poczynaniach o charakterze korupcyjnym. I tym to sposobem wymazano by na stałe z użycia określanie takiego kogoś niesławetnym mianem TW czyli tajny współpracownik, natomiast nowe określenie tej funkcji jako JS czyli jawny sygnalista, całkowicie wolne od wydźwięku konfidencjonalności mogłoby wręcz zachęcić wielu obywateli o poczuciu chęci wykazania aktywności społecznej do ubiegania się o piastowanie tej zaszczytnej funkcji (...donosiciela).

emeryt24.10.2017 21:37

Przypuszczam że przepadło. Kończyłem w kwietniu 2015 ,deputat był zawieszony .Wypowiedziany od 2016.Okazuje się , że według rządzących to jest to samo.A ja nigdzie nie mogę znaleźć podstaw prawnych takiej decyzji.Jakaś ustawa,uchwała czy jakiś tam inny zapis gdzieś musi istnieć . Ktoś się pod tym podpisał.Pomóżcie znaleźć.A na koniec.Rozdział II - Wolności, prawa i obowiązki człowieka i obywatela Art. 32.
1. Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne.
2. Nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny. Tak jest zapisane konstytucji.A mamy Orwellowski ,,Folwark zwierzęcy,, są równi i równiejsi.

oddział szybowy24.10.2017 20:46

PiS uruchamia pracę dla sygnalistów wyczytałem na portalu. O co chodzi w tym temacie? Kiedyś ta funkcja dotyczyła ''kapusiów'', którzy zgłaszali swoich sąsiadów do UB. Czy sygnaliści będą mieli podobne zadania? Mają sygnalizować że sąsiedzi ........ no właśnie co robią. Komu będzie to zgłaszane? Czy egzekutywa PiS przejmie rolę egzekutywy PPR. Już zaczyna być w RP nie śmiesznie

PKP24.10.2017 20:07

Gdyby PO-PSL rządziło to byście mieli zawieszone wtedy deputaty po staremu a nie zlikwidowane dziś pisowską ustawą na które zgodziły się wasze kupione przez PiS związki.Po to , żeście głowy nastawiali pod JSW by was dawni obrońcy (PiS i Szereda ze swoją drużyną) sprzedali .

jojo24.10.2017 18:37

zapomnieli oglosic ze wdowy ktore pobieraja rente rodzinna od 2015 r po zmarlych uprawnionych do wegla tez rekompesaty nie dostana mimo ze maz poszedl na emeryture 1989 r brawo zwiazki brawwo pis ustawa swoje informacja przy kopalniacch swoje pozdrao dla w.....ch

gość24.10.2017 17:16

Jest pewne, że dyby nadal rządziło PO-PSL to żaden emeryt nie otrzymałby nawet jednego srebrnika!!! Wielkie gratki dla Posłów z PiS.

Pokaż wszystkie opinie (17)