Dni Jastrzębia

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 15°12°
24 października 2017

W sobotę możecie oznakować rowery

W sobotę możecie oznakować rowery
fot UM Jastrzębie / Piotr Kędzierski

Po raz kolejny jastrzębska Straż Miejska przeprowadzi bezpłatne znakowanie rowerów. Znakowanie odbędzie się przed siedzibą SM w godz. 11:00-15:00. W tych godzinach strażnicy oczekują na osoby dorosłe wraz ze swoimi dwukołowcami. 

- Na rower lub inny cenny pojazd jak wózek dziecięcy, czy wózek inwalidzki nanoszone jest tzw. syntetyczne DNA z numerem identyfikacyjnym, który następnie wraz ze zdjęciami i danymi właściciela umieszczany jest w międzynarodowej bazie pojazdów. W przypadku kradzieży bądź utraty i po informacji przekazanej przez właściciela, w bazie natychmiast pojawia się odpowiednie oznaczenie widoczne dla wszystkich jej użytkowników - informują strażnicy miejscy.

Oznakowanie nie ingeruje w trwały sposób w budowę pojazdu, ani nie jest widoczne dla osób postronnych, dlatego też nie wpływa na jego wygląd i nie uszkadza go. O zastosowanym oznakowaniu informuje naklejka umieszczana na ramie pojazdu. System ten jest najpopularniejszą metodą zabezpieczania rowerów przed kradzieżą u naszych południowych sąsiadów.

System znakowania rowerów wdrażany jest przez jastrzębską straż miejską w ramach projektu „Zintensyfikowanie współpracy transgranicznej straży miejskich w Karwinie i Jastrzębiu-Zdroju”, dofinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego - Program Interreg V-A Republika Czeska - Polska.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Straż Miejska szuka chętnych do pracy Straż Miejska szuka chętnych do pracy

Ochroń swój rower, wózek inwalidzki lub wózek dziecięcy Ochroń swój rower, wózek inwalidzki lub wózek dziecięcy

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (4)
Dętek do pompki z 10.0125.10.2017 1:55

Przezimujesz, ale na wiosnę powietrze z ciebie zejdzie i to bez względu, czy zimujesz na balkonie czy w domu... W ludziach z bezdechem dechu nie ma... ie pisz wiec bzdur i bzdetów pojęcia o realu nie mając

Vincent24.10.2017 11:46

Ja nakleiłem na ramę naklejkę z Donaldem T. jak myślicie rower bezpieczny?

Koksik24.10.2017 10:44

Jaka godzina ;-) Wezmę wolne i jadę znakować ;-)

pompka24.10.2017 10:01

Na zimę rower znakować skoro trzymasz go w domu