Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -2°-4°
24 października 2017

W sobotę możecie oznakować rowery

W sobotę możecie oznakować rowery
fot UM Jastrzębie / Piotr Kędzierski

Po raz kolejny jastrzębska Straż Miejska przeprowadzi bezpłatne znakowanie rowerów. Znakowanie odbędzie się przed siedzibą SM w godz. 11:00-15:00. W tych godzinach strażnicy oczekują na osoby dorosłe wraz ze swoimi dwukołowcami. 

- Na rower lub inny cenny pojazd jak wózek dziecięcy, czy wózek inwalidzki nanoszone jest tzw. syntetyczne DNA z numerem identyfikacyjnym, który następnie wraz ze zdjęciami i danymi właściciela umieszczany jest w międzynarodowej bazie pojazdów. W przypadku kradzieży bądź utraty i po informacji przekazanej przez właściciela, w bazie natychmiast pojawia się odpowiednie oznaczenie widoczne dla wszystkich jej użytkowników - informują strażnicy miejscy.

Oznakowanie nie ingeruje w trwały sposób w budowę pojazdu, ani nie jest widoczne dla osób postronnych, dlatego też nie wpływa na jego wygląd i nie uszkadza go. O zastosowanym oznakowaniu informuje naklejka umieszczana na ramie pojazdu. System ten jest najpopularniejszą metodą zabezpieczania rowerów przed kradzieżą u naszych południowych sąsiadów.

System znakowania rowerów wdrażany jest przez jastrzębską straż miejską w ramach projektu „Zintensyfikowanie współpracy transgranicznej straży miejskich w Karwinie i Jastrzębiu-Zdroju”, dofinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego - Program Interreg V-A Republika Czeska - Polska.

Polub i udostępnij
Czytaj też

"Bezdomni śmierdzą w podziemiach" "Bezdomni śmierdzą w podziemiach"

Strażnicy więzienni i straż miejska pomagają ludziom Strażnicy więzienni i straż miejska pomagają ludziom

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (4)
Dętek do pompki z 10.0125.10.2017 1:55

Przezimujesz, ale na wiosnę powietrze z ciebie zejdzie i to bez względu, czy zimujesz na balkonie czy w domu... W ludziach z bezdechem dechu nie ma... ie pisz wiec bzdur i bzdetów pojęcia o realu nie mając

Vincent24.10.2017 11:46

Ja nakleiłem na ramę naklejkę z Donaldem T. jak myślicie rower bezpieczny?

Koksik24.10.2017 10:44

Jaka godzina ;-) Wezmę wolne i jadę znakować ;-)

pompka24.10.2017 10:01

Na zimę rower znakować skoro trzymasz go w domu