Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
24 października 2017

Właściciel głodził psy, nie miały dostępu do wody

Właściciel głodził psy, nie miały dostępu do wody
fot. Straż Miejska Jastrzębie

Na jednej z posesji psy trzymano na zbyt krótkich łańcuchach. Zwierzęta były wycieńczone, wychudzone i zaniedbane. Nie miały dostępu do wody. Powiadomiona o tym Straż Miejska zdecydowała o przewiezieniu psów do schroniska. 

- Strażnicy, którzy podjęli działania w tej sprawie zastali przypięte do krótkich łańcuchów dwa zapuszczone, wycieńczone, skrajnie wychudzone psy typu Siberian husky oraz znajdującego się  w podobnym stanie, puszczonego swobodnie York teriera. Co więcej, przebywającym we własnych odchodach czworonogom nie zapewniono nawet dostępu do wody. Psy nie były agresywne, bały się kontaktu z człowiekiem. W związku z faktem, iż dalsze pozostawienie zwierząt w miejscu przetrzymywania zagrażało bezpośrednio ich  zdrowiu i życiu, zostały one zabrane i przetransportowane przez rakarza do schroniska dla zwierząt - informuje Straż Miejska.

Strażnicy nie zastali na posesji właścicieli. Postępowanie w tej sprawie będzie kontynuowane.

Wszyscy, którzy posiadają zwierzęta powinni zapoznać się z wymaganiami, jakie wiążą się z ich hodowlą, utrzymaniem. Warunki takie zawarte są w Uchwale Rady Miasta Jastrzębie-Zdrój w sprawie ustalenia regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie miasta Jastrzębie-Zdrój, a także Ustawy o Ochronie Zwierząt.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Dużo psiej radości, czyli wybieg dla psów otwarty Dużo psiej radości, czyli wybieg dla psów otwarty

W Jastrzębiu możesz studiować za pół darmo W Jastrzębiu możesz studiować za pół darmo

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (11)
do "do Bogdan"18.01.2018 11:13

Masz całkowitą rację. Zwierzęta można stawiać za wzór zachowań. Wśród ludzi, opisane przez Ciebie cnoty, są wyjątkowe.

Gość25.10.2017 0:24

kto to jest rakarz?:P

Do Bogdan24.10.2017 21:55

Nie można porównywać człowieka do psa, bo człowiek jest istotą gorszą. Zdradza, oszukuje, ciągnie do siebie nawet jak nie potrzebuje. Pies nie zdradza i jest wierny zawsze. Nie oszukuje. Jak się naje pozwala jeść innym ze swojej miski. Koty i ptaki często z tego korzystają. To psy powinno się stawiać za wzór zachowania. Nie ludzi. A tych, którzy działają przeciw zwierzętom trzeba traktować jak żyjątka drugiej kategorii.

Gość24.10.2017 20:57

Dlaczego nie podano adresu, skąd zabrano zwierzaki? Oraz nazwiska właściciela. ? Takie informacje powinny zostać podane

łowca wieśniaków24.10.2017 16:29

Bogdan, jaki jesteś dla zwierząt, taki dla ludzi.

M24.10.2017 15:05

Panie Bogdanie ludzie są gorsi od zwierząt.

Oko proroka24.10.2017 14:13

Takiemu czemuś to pluszowego misia a nie zwierzę co czuje i rozumie za małe kary dla....

Pokaż wszystkie opinie (11)