Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°-4°
24 października 2017

Właściciel głodził psy, nie miały dostępu do wody

Właściciel głodził psy, nie miały dostępu do wody
fot. Straż Miejska Jastrzębie

Na jednej z posesji psy trzymano na zbyt krótkich łańcuchach. Zwierzęta były wycieńczone, wychudzone i zaniedbane. Nie miały dostępu do wody. Powiadomiona o tym Straż Miejska zdecydowała o przewiezieniu psów do schroniska. 

- Strażnicy, którzy podjęli działania w tej sprawie zastali przypięte do krótkich łańcuchów dwa zapuszczone, wycieńczone, skrajnie wychudzone psy typu Siberian husky oraz znajdującego się  w podobnym stanie, puszczonego swobodnie York teriera. Co więcej, przebywającym we własnych odchodach czworonogom nie zapewniono nawet dostępu do wody. Psy nie były agresywne, bały się kontaktu z człowiekiem. W związku z faktem, iż dalsze pozostawienie zwierząt w miejscu przetrzymywania zagrażało bezpośrednio ich  zdrowiu i życiu, zostały one zabrane i przetransportowane przez rakarza do schroniska dla zwierząt - informuje Straż Miejska.

Strażnicy nie zastali na posesji właścicieli. Postępowanie w tej sprawie będzie kontynuowane.

Wszyscy, którzy posiadają zwierzęta powinni zapoznać się z wymaganiami, jakie wiążą się z ich hodowlą, utrzymaniem. Warunki takie zawarte są w Uchwale Rady Miasta Jastrzębie-Zdrój w sprawie ustalenia regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie miasta Jastrzębie-Zdrój, a także Ustawy o Ochronie Zwierząt.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

"Bezdomni chcieli ode mnie pieniądze" "Bezdomni chcieli ode mnie pieniądze"

Patrole mieszkańców sprawdzą czy sprzątasz po psie Patrole mieszkańców sprawdzą czy sprzątasz po psie

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (11)
do "do Bogdan"18.01.2018 11:13

Masz całkowitą rację. Zwierzęta można stawiać za wzór zachowań. Wśród ludzi, opisane przez Ciebie cnoty, są wyjątkowe.

Gość25.10.2017 0:24

kto to jest rakarz?:P

Do Bogdan24.10.2017 21:55

Nie można porównywać człowieka do psa, bo człowiek jest istotą gorszą. Zdradza, oszukuje, ciągnie do siebie nawet jak nie potrzebuje. Pies nie zdradza i jest wierny zawsze. Nie oszukuje. Jak się naje pozwala jeść innym ze swojej miski. Koty i ptaki często z tego korzystają. To psy powinno się stawiać za wzór zachowania. Nie ludzi. A tych, którzy działają przeciw zwierzętom trzeba traktować jak żyjątka drugiej kategorii.

Gość24.10.2017 20:57

Dlaczego nie podano adresu, skąd zabrano zwierzaki? Oraz nazwiska właściciela. ? Takie informacje powinny zostać podane

łowca wieśniaków24.10.2017 16:29

Bogdan, jaki jesteś dla zwierząt, taki dla ludzi.

M24.10.2017 15:05

Panie Bogdanie ludzie są gorsi od zwierząt.

Oko proroka24.10.2017 14:13

Takiemu czemuś to pluszowego misia a nie zwierzę co czuje i rozumie za małe kary dla....

Pokaż wszystkie opinie (11)