Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 9°
24 października 2017

Uderzył w znak drogowy przy przejściu dla pieszych i uciekł

Uderzył w znak drogowy przy przejściu dla pieszych  i uciekł
fot. KMP Jastrzębie

Kierowca samochodu stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w znak drogowy, a następnie z impetem wjechał w pas zieleni oraz chodnik, znajdujący się przy przejściu dla pieszych, a następnie uciekł. 

Według ustaleń policjantów do zdarzenia doszło około godziny 11:50 w rejonie przejścia dla pieszych przy ulicy Granicznej.

W wyniku podjętych czynności na ulicy Gagarina policjant z jastrzębskiej drogówki zauważył pojazd o numerach rejestracyjnych i opisie zgodnym z pojazdem sprawcy zdarzenia, wobec, którego podjął czynności. Okazało się, że 24-latek był trzeźwy. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Na szczęście nikt w tym zdarzeniu nie ucierpiał.

- Mężczyzna nie uniknął sprawiedliwości, dzięki natychmiastowej reakcji świadka tego zdarzenia, który widział zaistniałe zdarzenie i o wszystkim powiadomił policjantów. Dziękujemy mieszkańcowi naszego miasta za prawidłową reakcję. Mamy nadzieję, że podobną postawą wykaże się więcej osób i nadal będziemy otrzymywać informacje o niepokojących Państwa sytuacjach - informuje Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Mundurowi po raz kolejny apelują o rozsądek i rozwagę na drodze. Chwila naszej nieuwagi lub brawura może kosztować nas lub innych uczestników ruchu drogowego utratę zdrowia lub życia.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Pędził 101 km/h i wyprzedzał na przejściu na pieszych Pędził 101 km/h i wyprzedzał na przejściu na pieszych

Wsadził głowę do nocnika i trzeba było wezwać pomoc Wsadził głowę do nocnika i trzeba było wezwać pomoc

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (16)
józwa do Gość25.10.2017 22:01

Sprawa złodziejskich firm ubezpieczeniowych gdzie jak u nich zakładasz polisę to by Ci do d.... weszli a jak przyjdzie do wypłacania pieniędzy za szkody to mają Cię właśnie w swoich d.... i wykręcają się a to młodym wiekiem ,a to krótkiego stażu posiadania prawa jazdy a to brakiem wzwodu u kierowcy i cholera co tam jeszcze sobie nie wymyślą to inna sprawa. Ale idąc tokiem rozumowania mojego poprzedniego przedmówcy to każde zdarzenie z jego winy można równie dobrze nazwać tak jak on to określił ''głupotą i brawurą'' za którą powinien pokryć koszty naprawy z własnej kieszeni bo ''polisa OC bo będzie ''kosztowała za chwilę 2899 zł'' czego mu serdecznie ,z całego serca życzę.I to jak najprędzej. Żeby sobie swoje słowa szybko przypomniał.

Gość25.10.2017 20:49

No właśnie Panie Józwa.

Syn znajomych ostatnim czasami mając prawo jazdy w ręku od chyba 3 miesięcy niefortunnie zahaczył na parkingu autko. Dogadali się ze bez policji popisali wszystko i okazało się ze nasze poczciwe sławne PZU kazało mu zapłacić 9000 zł słownie dziewięć tysięcy z racji krótkiego stażu w OC, młodego wieku, krótkim terminem od otrzymania prawo jazdy itp. To pytanie po co te OC jak i tak trzeba płacić? Wiem że sprawa trafiła do sądu ale co wyjdzie to nie wiem.

Co innego ta sytuacja kierowca ewidentnie uciekł z miejsca zdarzenia - winny w 100% i żadnych ochron z polisy OC!

Jak ktoś wspomniał SWD plaga są ci kierowcy na drogach nie tylko naszych ale wszędzie. Jak zamknęli ulice zdrojowa maja oni zamotanie z góry założonej trasy dotarcia do pracy i z powrotem. Na Armii Krajowej przy PKP Moszczenica co chwila wypadek, koło Kraba to samo.

Cos z nimi jednak nie tak.

józwa25.10.2017 19:20

Ty masz chyba coś z omózgowaniem nie w porządku , życzę ci abyś wpadł np w poślizg na zakręcie i uderzył w jakiś autokar turystyczny który kosztuje 500 tys zł i pokrywał koszty naprawy z własnej kieszeni bo według ciebie nie powinna pokrywać tego polisa OC bo będzie ''kosztowała za chwilę 2899 zł''

do józwa25.10.2017 17:18

Za głupotę brawurę i .... powinien płacić z własnej kieszeni.
Idąc Twoim tokiem rozumowania OC będzie kosztowało za chwilę 2899zł
Jak chcesz płacić za innych to zazdroszczę rozrzutności. Tereso z Kalkuty.

józwa25.10.2017 9:47

To chyba ubezpieczenie OC pojazdu jest od pokrywania kosztów za wyrządzone szkody przez TRZEŹWEGO kierującego . Jak by uderzył w Boeinga 747-400 albo w wycieczkowiec pasażerski przycumowany do nadbrzeża to też by zwracał koszty naprawy z własnej kieszeni ?? Co za bzdury wypisują to co niektórzy.

do Ope25.10.2017 8:05

Jak tępym trzeba być, żeby takie brednie pisać .

Do "Ope" 24.10.2017 21:50

Po twojej wypowiedzi, że nigdzie nie byłeś. No może w Wodzisławiu Śląskim (żadnym innym) a może byłes też w Pawłowicach? I stąd ta twoja błyskotliwa wypowiedź. Nie wypowiadaj się na tematy, o których nie masz pojęcia, bo się ośmieszasz.

Pokaż wszystkie opinie (16)