Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°-4°
27 października 2017

Miasto pomogło i zapewniło mieszkanie

Miasto pomogło i zapewniło mieszkanie
fot. UM / Katarzyna Wołczańska

Cztery osoby, wychowankowie placówki opiekuńczo-wychowawczej wprowadzili się do mieszkania chronionego, w którym będą mogły nauczyć się samodzielności i odpowiedzialności. 

Dwupokojowe mieszkanie znajduje się na osiedlu 1000-lecia. Jest w pełni wyposażone w sprzęt gospodarstwa domowego, łóżka i rzeczy codziennego użytku. Zamieszkają w nim cztery osoby.

- Mieszkanie ma służyć osobom w wieku od 18 do 25 lat, które tutaj zyskają możliwość usamodzielnienia się i wejścia w niezależne i aktywne życie - mówi Anna Hetman, prezydent miasta.

Na osiedlu 1000-lecia funkcjonują już dwa mieszkania chronione o powierzchni 50m² dla osób, które zgłaszają się do Punktu Interwencji Kryzysowej.

- Taką formę mieszkań posiadamy też przy ul. Żeromskiego i przy ul. Kościuszki. Zauważamy, że teraz ponownie mamy sporo młodych ludzi, którzy wychodzą z placówek i rodzin zastępczych i muszą oczekiwać na lokale gminne. W mieszkaniu chronionym będą mogły poznać i nauczyć się samodzielności - wyjaśnia Teresa Jachimowska, dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Mieszkania w Zdroju nabierają kształtów Mieszkania w Zdroju nabierają kształtów

Nowy blok w Zdroju: pierwsze piętro gotowe Nowy blok w Zdroju: pierwsze piętro gotowe

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (11)
Gość30.10.2017 7:09

"Jastrzębie jest miastem spokojnym. Znajomi, mieszkańców, którzy tu przyjeżdżają w odwiedziny, często zwracają uwagę na ten spokój i nawet kulturę."

Jak im miejscowy kwiat mlodziezy miche oklepie, to zmienia zdanie.

myślący górnik29.10.2017 7:18

Brawo dla obecnie rządzących. A hejterom zalecam umiar i refleksje nad własnym postępowaniem.

kancelista27.10.2017 23:30

Bardzo cenna inicjatywa.Władzom miasta dziękuję, a młodzieży ,która tam zamieszka życzę wszystkiego co najlepsze i najpiękniejsze.Niech Wam się darzy!

iwonka27.10.2017 19:36

Powodzenia! Niech się dobrze mieszka!

Sampatyk27.10.2017 11:55

A dlaczego mieli by coś zniszczyć? Młodzi ludzie dotknięci przez los cenią sobie taka pomoc. Gościu z Dziś o 8:35, myślisz że poza Jastrzębiem, gdzieś tam jest kraina mlekiem i miodem płynąca? Jastrzębie jest miastem spokojnym. Znajomi, mieszkańców, którzy tu przyjeżdżają w odwiedziny, często zwracają uwagę na ten spokój i nawet kulturę. Tylko my, mieszkańcy wiemy ilu mamy takich, których powinno się stąd przepędzić. Była by to najlżejsza kara dla nich. Występujmy przeciw takim su...synom, których należy się pozbyć.

Gość27.10.2017 11:22

@milo

Kuchnia wyposazona w podstawowe zdobycze cywilizacyjne, zadne cudo. Nie przesadzaj.

Zeflik27.10.2017 11:22

Milo pało jedna to zdjęcie poglądowe. Naiwność 1000%

Pokaż wszystkie opinie (11)