Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°-4°
27 października 2017

Skazani odmienią swoje życie? Biskup w więzieniu

Skazani odmienią swoje życie? Biskup w więzieniu
fot. Zakład Karny Jastrzębie-Zdrój

Zakład Karny w Jastrzębiu-Zdroju odwiedził niecodzienny gość, był nim biskup Adam Wodarczyk. Spotkanie było poświęcone przybliżeniu sylwetki sługi bożego ks. Franciszka Blachnickiego. 

Spotkanie rozpoczęło się Mszą Świętą odprawioną przez księdza biskupa Adama Wodarczyka, który jako postulator w procesie beatyfikacyjnym ks. Blachnickiego, bardzo dokładnie prześledził historię jego życia.

Ksiądz Franciszek Blachnicki w latach czterdziestych XX wieku spędził w obozach i więzieniach 5 lat, z czego 4,5 miesiąca spędził w cali śmierci w obecnym Areszcie Śledczym w Katowicach, gdzie dokonało się jego głębokie nawrócenie. Jego historia i doświadczenia, mogą pomagać osadzonym w podjęciu poszukiwania odpowiedzi na najprostsze życiowe pytania, np.: „Co chcę zrobić ze swoim życiem?” oraz pomóc w podjęciu próby rewizji i porządkowania swoich relacji i planów na życie na wolności.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Nie chciał zapłacić - trafił do więzienia Nie chciał zapłacić - trafił do więzienia

Za 13 gramów marihuany - 3 lata więzienia Za 13 gramów marihuany - 3 lata więzienia

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (6)
bezprawie28.10.2017 9:00

Kościół może świecić przykładem jak ukraść aby okradany był zadowolony.

Gość27.10.2017 22:28

był się dowiedzieć od złodzieji jak kraść?

Myślę27.10.2017 11:48

Więźniowie mieli urozmaicenie, rozrywkę w swym nudnym pokutowaniu za swe grzechy. Czy rzeczywiście są gotowi do zmiany swego życia i niesienia pomocy, tym, których skrzywdzili? Ilu jest takich?

Oko proroka27.10.2017 10:07

Ci którzy najwięcej cwierkaja swoim bliskim czy ludziom w potrzebie nigdy nic nie dają

zołza z zofiówki27.10.2017 9:42

Bracia w Wierze ,Bóg daje a ksiądz bierze

Gość27.10.2017 9:28

Ile dostał?