Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°-4°
EkoOkna
27 października 2017

Kobieta w szlafroku błąkała się po osiedlu

Kobieta w szlafroku błąkała się po osiedlu
fot. KMP Jastrzębie

Jeden z mieszkańców Jastrzębia zdziwił się, kiedy o godzinie 4:00 nad ranem w piątek zobaczył staruszkę w szlafroku, która błąkała się po osiedlu. Wezwani na miejsce policjanci zajęli się kobietą. 

Z relacji świadka wynikało, że kobieta nie była w stanie powiedzieć jak się nazywa i gdzie mieszka. Stróże prawa natychmiast przyjechali na ulicę Ofiar Faszyzmu, gdzie zastali zgłaszającego oraz seniorkę.

Mundurowi ustalili personalia kobiety i jednocześnie wezwali pogotowie ratunkowe. Okazało się, że 88-latka nie wiedziała jak trafić do domu. Za pośrednictwem dyżurnego policjanci ustalili adres zamieszkania, gdzie pojechali.

- Na klatce schodowej budynku przy ulicy Andersa mundurowi zastali sąsiada kobiety, który potwierdził, że staruszka mieszka w tym bloku sama i nie ma żadnej rodziny w Jastrzębiu. Policjanci stwierdzili, że drzwi mieszkania kobiety były otwarte. Już po chwili na miejsce przyjechało również pogotowie ratunkowe, które zabrało 88-latkę do szpitala, gdyż stwierdzono podejrzenie demencji oraz ogólne osłabienie organizmu. Stróże prawa zabezpieczyli mieszkanie do czasu przyjazdu pracowników spółdzielni, którzy wymienili wkładkę w drzwiach wejściowych w domu, a klucze przekazali do depozytu w szpitalu - informuje Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Policjanci dziękują za prawidłową reakcję, dzięki której być może udało się uniknąć tragedii.

Polub i udostępnij
Czytaj też
Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (5)
Aw29.10.2017 22:06

Do gość Dziś o 8.32 ja tez nie zażywam dopalaczy

Do gość29.10.2017 10:29

Lepiej milcz - ćwiklaku

Gość29.10.2017 8:32

Aw, bo ona w młodości nie zażywała dopalaczy.

Aw27.10.2017 21:38

88 lat to piękny wiek.Chciałabym tyle dożyć.

Barburka27.10.2017 17:39

No i chwalić to,że jeszcze są ludzie którzy potrafią zainteresować się losem drugiego człowieka.Brawo.