Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -3°-5°
27 października 2017

OWN: Miasto walczy o prawie 2 mln euro na II etap

OWN: Miasto walczy o prawie 2 mln euro na II etap
fot. UM Jastrzębie

Modernizacja Ośrodka Wypoczynku Niedzielnego trwa. Realizowany jest I etap, jednak Jastrzębie-Zdrój walczy o pieniądze na dalszą rewitalizację ośrodka. Gra idzie o prawie 2 mln euro. 

II etap projektu został złożony pod nazwą na „Historia Węglem Pisana, Jastrzębie-Zdrój, Karwina, Hawierzów” i dotyczy utworzenia Carbonparku. Tematem przewodnim Carbonparku będzie historia węgla, górnictwa i jego wpływ na życie ludzi tego przygranicznego terenu.

- Celem projektu jest wykorzystanie potencjału miast do ich dalszego rozwoju, w szczególności w kontekście zmiany ich wizerunku z przemysłowego na atrakcyjny turystycznie. Projekt obejmuje stworzenie wspólnego produktu turystycznego, który udostępni bogatą historię regionu w zakresie węgla i jego wydobycia – informuje zastępca prezydenta Roman Foksowicz.

Całkowite wydatki to 3,4 mln euro. Budżet jastrzębskiej części projektu wynosi: całkowite wydatki kwalifikowane 1,923 mln euro, środki unijne to 85 % - 1,634 mln euro, Budżet gminy 15 % - ponad 288 tys. euro. Decyzja czy projekt otrzyma dofinansowanie spodziewana jest na luty 2018 r.

Przypomnijmy, że w pierwszy etap modernizacji obejmuje budowę wodnego placu edukacyjno-zabawowego. Planuje się również powstanie parku widokowego, który ma znajdować się w miejscu obecnego amfiteatru. Tam, gdzie znajdował się basen ma być teren rekreacyjny zielony. Ważnym obiektem na OWN będzie tężnia, usytuowana na placu w kształcie ośmiokąta o konstrukcji drewnianej.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Groził, że zabije ojca i brata Groził, że zabije ojca i brata

W Jastrzębiu powstanie park do workoutu W Jastrzębiu powstanie park do workoutu

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (36)
rodzic31.10.2017 14:32

czy pani Prezydent prowadzi statystyki (bo powinna się tym interesować) ile młodych ludzi opuszcza nasze miasto? piszę o młodzieży po-akademickiej dla której powinna znaleźć się alternatywa do pozostania w naszym mieście chyba że do utylizacji śmieci rozumnych nie potrzeba

dałud30.10.2017 19:56

ale boiska do plażówki nie będzie? :(

gość30.10.2017 18:58

Staranie się o środki unijne to zakres działania pracowników urzędu. Za to biorą wielkie wypłaty. Po co się chwalicie tym. Czy nie lepiej napisać po ich otrzymaniu?

Gość30.10.2017 12:32

Zamiast miejsc pracy i mozliwosci dojazdu do pracy, miasto stawia jakies pierdoly.

mieszkanka30.10.2017 11:39

Brawo !!!. Szkoda minionych lat w których wykorzystano fundusze unijne tylko na obwodnice.A środki były bardzo duże.

Gość30.10.2017 8:00

Z parku widokowego będziemy oglądać załatwiające swoje potrzeby psy, czy pijaczków?

Gość30.10.2017 6:18

Brawo Pani Prezydent! Poszukiwanie zewnętrznych środków pokaże wszystkim niedowiarkom, że jak się chce to można. Trzeba mieć pomysł i ludzi do realizacji. Teraz tylko trzymać kciuki, aby się udało. Przez lata OWN marniał teraz będzie wychodzić na prostą.

Pokaż wszystkie opinie (36)