Dni Jastrzębia

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 15°12°
27 października 2017

OWN: Miasto walczy o prawie 2 mln euro na II etap

OWN: Miasto walczy o prawie 2 mln euro na II etap
fot. UM Jastrzębie

Modernizacja Ośrodka Wypoczynku Niedzielnego trwa. Realizowany jest I etap, jednak Jastrzębie-Zdrój walczy o pieniądze na dalszą rewitalizację ośrodka. Gra idzie o prawie 2 mln euro. 

II etap projektu został złożony pod nazwą na „Historia Węglem Pisana, Jastrzębie-Zdrój, Karwina, Hawierzów” i dotyczy utworzenia Carbonparku. Tematem przewodnim Carbonparku będzie historia węgla, górnictwa i jego wpływ na życie ludzi tego przygranicznego terenu.

- Celem projektu jest wykorzystanie potencjału miast do ich dalszego rozwoju, w szczególności w kontekście zmiany ich wizerunku z przemysłowego na atrakcyjny turystycznie. Projekt obejmuje stworzenie wspólnego produktu turystycznego, który udostępni bogatą historię regionu w zakresie węgla i jego wydobycia – informuje zastępca prezydenta Roman Foksowicz.

Całkowite wydatki to 3,4 mln euro. Budżet jastrzębskiej części projektu wynosi: całkowite wydatki kwalifikowane 1,923 mln euro, środki unijne to 85 % - 1,634 mln euro, Budżet gminy 15 % - ponad 288 tys. euro. Decyzja czy projekt otrzyma dofinansowanie spodziewana jest na luty 2018 r.

Przypomnijmy, że w pierwszy etap modernizacji obejmuje budowę wodnego placu edukacyjno-zabawowego. Planuje się również powstanie parku widokowego, który ma znajdować się w miejscu obecnego amfiteatru. Tam, gdzie znajdował się basen ma być teren rekreacyjny zielony. Ważnym obiektem na OWN będzie tężnia, usytuowana na placu w kształcie ośmiokąta o konstrukcji drewnianej.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Po co nam Unia Europejska? Zaczęło się od... kanalizacji Po co nam Unia Europejska? Zaczęło się od... kanalizacji

Browar opanuje Ośrodek Wypoczynku Niedzielnego Browar opanuje Ośrodek Wypoczynku Niedzielnego

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (36)
rodzic31.10.2017 14:32

czy pani Prezydent prowadzi statystyki (bo powinna się tym interesować) ile młodych ludzi opuszcza nasze miasto? piszę o młodzieży po-akademickiej dla której powinna znaleźć się alternatywa do pozostania w naszym mieście chyba że do utylizacji śmieci rozumnych nie potrzeba

dałud30.10.2017 19:56

ale boiska do plażówki nie będzie? :(

gość30.10.2017 18:58

Staranie się o środki unijne to zakres działania pracowników urzędu. Za to biorą wielkie wypłaty. Po co się chwalicie tym. Czy nie lepiej napisać po ich otrzymaniu?

Gość30.10.2017 12:32

Zamiast miejsc pracy i mozliwosci dojazdu do pracy, miasto stawia jakies pierdoly.

mieszkanka30.10.2017 11:39

Brawo !!!. Szkoda minionych lat w których wykorzystano fundusze unijne tylko na obwodnice.A środki były bardzo duże.

Gość30.10.2017 8:00

Z parku widokowego będziemy oglądać załatwiające swoje potrzeby psy, czy pijaczków?

Gość30.10.2017 6:18

Brawo Pani Prezydent! Poszukiwanie zewnętrznych środków pokaże wszystkim niedowiarkom, że jak się chce to można. Trzeba mieć pomysł i ludzi do realizacji. Teraz tylko trzymać kciuki, aby się udało. Przez lata OWN marniał teraz będzie wychodzić na prostą.

Pokaż wszystkie opinie (36)