Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 1°-4°
31 października 2017

Jastrzębsy strażacy ratują kolejne zwierzę - sarenkę

Jastrzębsy strażacy ratują kolejne zwierzę - sarenkę
fot. PSP Jastrzębie

Jastrzębscy strażacy przyzwyczaili nas, że ratują nie tylko ludzi, ale psy, koty. Ostatnio pośpieszyli z pomocą małej sarence, która utknęł w ogrodzeniu szkoły. 

Ratowanie z opresji psów, kotów, ptaków, nierzadko gadów, to już niemal strażacka codzienność. Z roku na rok przybywa akcji, podczas których "głównymi bohaterami" są zwierzęta.

- Do szerokiego grona uratowanych przez strażaków dołączył ostatnio mały koziołek, który utknął pomiędzy elementami ogrodzenia Zespołu Szkół nr 2 przy ul. Poznańskiej. Do uwolnienia zwierzęcia użyto sprzętu hydraulicznego, przy pomocy którego rozgięto pręty ogrodzenia, torując drogę ucieczki sarny do pobliskiego zagajnika - informuje PSP w Jastrzębiu-Zdroju. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Niebezpiecznie na drogach. Wina kierowców czy pieszych? Niebezpiecznie na drogach. Wina kierowców czy pieszych?

Strażacy uratowali kota Strażacy uratowali kota

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (4)
Smolka01.11.2017 10:46

A mysliwy juzraczki zaciera. Miesa wiecej.

Gość ll31.10.2017 16:12

Zagajnik jest pełen flory i fauny rzadkich okazów więc zamiast budowy kompleksu handlowo-rozrywkowego inwestor powinien się zastanowić nad stworzeniem w tym miejscu ZOO oraz parku botanicznego.Nie będzie musiał włóczyć się po sądach i walczyć ekologami czy jak ich tam zwą.

Gość31.10.2017 8:40

Zagajnik w centrum miasta .Po prostu las. Biedne te sarenki... Zdarza się,że wpadają pod auta jadące na Północnej, są zdezorientowane. Podobno stanowią pożywienie bezdomnych koczujących w tej części miasta. Co na to Wydział Ochrony Środowiska? Przecież ten zagajnik nie powinien być naturalnym siedliskiem saren, wokół ruch samochodowy. Widziałem,jak latem,w upały sarny piły wodę z tego ścieku za kościołem św Katarzyny. Żal tych zwierząt.

gosc31.10.2017 7:17

ostatnio strazacy maja jakas zwierzeca passe :)