Dni Jastrzębia

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 17°13°
31 października 2017

Jastrzębsy strażacy ratują kolejne zwierzę - sarenkę

Jastrzębsy strażacy ratują kolejne zwierzę - sarenkę
fot. PSP Jastrzębie

Jastrzębscy strażacy przyzwyczaili nas, że ratują nie tylko ludzi, ale psy, koty. Ostatnio pośpieszyli z pomocą małej sarence, która utknęł w ogrodzeniu szkoły. 

Ratowanie z opresji psów, kotów, ptaków, nierzadko gadów, to już niemal strażacka codzienność. Z roku na rok przybywa akcji, podczas których "głównymi bohaterami" są zwierzęta.

- Do szerokiego grona uratowanych przez strażaków dołączył ostatnio mały koziołek, który utknął pomiędzy elementami ogrodzenia Zespołu Szkół nr 2 przy ul. Poznańskiej. Do uwolnienia zwierzęcia użyto sprzętu hydraulicznego, przy pomocy którego rozgięto pręty ogrodzenia, torując drogę ucieczki sarny do pobliskiego zagajnika - informuje PSP w Jastrzębiu-Zdroju. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Uwaga! Do godz. 22:00 policjanci kontrolują pieszych Uwaga! Do godz. 22:00 policjanci kontrolują pieszych

Pożar na stacji paliw Pożar na stacji paliw

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (4)
Smolka01.11.2017 10:46

A mysliwy juzraczki zaciera. Miesa wiecej.

Gość ll31.10.2017 16:12

Zagajnik jest pełen flory i fauny rzadkich okazów więc zamiast budowy kompleksu handlowo-rozrywkowego inwestor powinien się zastanowić nad stworzeniem w tym miejscu ZOO oraz parku botanicznego.Nie będzie musiał włóczyć się po sądach i walczyć ekologami czy jak ich tam zwą.

Gość31.10.2017 8:40

Zagajnik w centrum miasta .Po prostu las. Biedne te sarenki... Zdarza się,że wpadają pod auta jadące na Północnej, są zdezorientowane. Podobno stanowią pożywienie bezdomnych koczujących w tej części miasta. Co na to Wydział Ochrony Środowiska? Przecież ten zagajnik nie powinien być naturalnym siedliskiem saren, wokół ruch samochodowy. Widziałem,jak latem,w upały sarny piły wodę z tego ścieku za kościołem św Katarzyny. Żal tych zwierząt.

gosc31.10.2017 7:17

ostatnio strazacy maja jakas zwierzeca passe :)