Dni Jastrzębia

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 15°11°
EkoOkna
31 października 2017

Uwaga! Przestępcy grasują na cmentarzach

Uwaga! Przestępcy grasują na cmentarzach
fot. Policja.pl

Dzień Wszystkich Świętych jest pełny zadumy i refleksji, ale nie dla przestępców. Swoją działalność prowadzą nawet na cmentarzach w tak szczególnym czasie. Uważajmy, aby nie stać się ich ofiarą. 

Co roku przed 1 listopada apelujemy o ostrożność, gdyż wtedy, częściej niż zwykle, dochodzi do kradzieży na cmentarzach, ale również w środkach komunikacji publicznej oraz do włamań do domów i mieszkań.

Policja radzi, aby wybierając się na cmentarz, nie zabierać, jeśli nie musimy, większej ilości pieniędzy, biżuterii oraz innych, wartościowych przedmiotów. Pamiętajmy również, by podczas porządkowania grobów nie zostawiać, nawet na chwilę, torebki czy saszetki na pomniku lub ławce. Parkując samochód przed cmentarzem, nie zostawiajmy w nim również „na widoku” wartościowych przedmiotów lub dokumentów. Starajmy się parkować na strzeżonych parkingach, w miejscach oświetlonych i często uczęszczanych. Wysiadając sprawdźmy, czy drzwi i okna w samochodzie są dokładnie zamknięte.

Odwiedzając cmentarze z dziećmi lub osobami starszymi, „nie spuszczajmy ich z oka”. Pamiętajmy, że w tłumie łatwo się zagubić. Gdyby tak się już jednak stało, z pewnością pomocna okaże się umieszczona w ubraniu kartka z numerem telefonu do rodziny zagubionej osoby.

Robiąc zakupy w sklepach lub na przycmentarnych stoiskach, albo podróżując komunikacją publiczną, uważajmy na kieszonkowców. Torebka powinna być zawsze zamknięta, umieszczona z przodu, w zasięgu wzroku, a portfel schowany w głębiej położonej przedniej kieszeni. W trakcie płacenia za zakupy, nie pokazujmy, ile pieniędzy mamy przy sobie.

Jeżeli planujemy wyjazd, zadbajmy o odpowiednie zabezpieczenie mieszkania. Wychodząc sprawdźmy, czy wszystkie okna i drzwi są zamknięte. Włączmy alarm, jeśli taki posiadamy. Możemy również poprosić zaufanego sąsiada, by zwrócił uwagę na nasze mieszkanie, wyjmował zostawione w drzwiach ulotki, a w razie zauważenia czegoś niepokojącego, natychmiast nas powiadomił.

W okresie Wszystkich Świętych na ulicach, w rejonie cmentarzy oraz w środkach komunikacji miejskiej pojawią się dodatkowe patrole policyjne, które będą służyć pomocą. I to nie tylko policjanci w mundurach, ale również w cywilu, którzy szczególnie obserwować będą kieszonkowców i innych amatorów cudzej własności.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Tysiące zniczy na cmentarzach Tysiące zniczy na cmentarzach

Wszystkich Świętych - zmiana organizacji ruchu Wszystkich Świętych - zmiana organizacji ruchu

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (4)
do MOD01.11.2017 17:35

Albo jesteś pospolitym bandytą albo niedorozwiniętym fantastą . Jedno i drugie jest Cię dyskwalifikuje ze społeczeństwa normalnych ludzi.

MOD31.10.2017 11:34

Od wczoraj o dwóch jest mniej. Nie są z Jastrzębia. Teraz maja kłopoty zdrowotne.

.......31.10.2017 7:54

Na cmentarzu komunalnym na Okrzei sarny zjadają kwiaty z grobów.

Oko proroka31.10.2017 7:26

Kiedyś nawet złodzieje mieli kodeks którego się trzymali teraz zero zasad, moralności i empatii tak jest w wielu gałęziach naszego zycia