Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°-4°
31 października 2017

W Szerokiej może powstać kurnik na 180 tys. brojlerów

W Szerokiej może powstać kurnik na 180 tys. brojlerów
fot. pixabay

Od jastrzębskiego inwestora zależy, kiedy w sołectwie Szeroka powstaną kurniki, w których hodowane będą brojlery. Formalności, konieczne o wystąpienie o pozwolenia na budowę, zostały spełnione. 

W sołectwie Szeroka, za Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt, planuje się budowę czterech kurników, z przeznaczeniem na hodowle brojlerów.  Jastrzębski inwestor otrzymał niedawno decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach przedsięwzięcia. Teraz może występować o pozwolenie na budowę.  Wiadomo, że przewiduje się powstanie czterech kurników dla ok. 180 tys. kur. Jak wyjaśniają w jastrzębskim magistracie, farma oddalona jest od najbliższych zabudowań o około 800 metrów. Jednak część mieszkańców ulicy Norwida już protestuje przeciwko jej wybudowaniu. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW: Związkowcy jadą na Warszawę JSW: Związkowcy jadą na Warszawę

Protest żółtych kamizelek w siedzibie JSW Protest żółtych kamizelek w siedzibie JSW

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (31)
Bzianka05.11.2017 8:55

W Żorach powstają fabryki A JAstrzębiu kurnika

Zobaczycie03.11.2017 18:44

wege

Zapraszam mam ogródek do zżarcia no i co nieco co zostało po psie w nim.

wege02.11.2017 19:18

Tylko ciemnota je mięso

erwin01.11.2017 18:41

A jak będą wybory to dalej głosujcie na tych samych co Wam zrobili krzywdę .

...01.11.2017 13:56

Jak na ulicy Norwida mają mieszkać osoby chcące założyć rodzinę jak szczury biegają po ich podwórkach, a w urzędzie miasta pytają skąd pani wzięła zdjęcia szczurów jak mamy XXI wiek... Proponuję tej pani przyjechać i zobaczyć jak wygląda na tej ulicy po powstaniu śmietniska... Śmieci latają całą ulicą podczas niewielkiego wiatru... Dziwie się, że starosta wsi nic nie robi w tym kierunku by otwarcie fermy nie dosło do skutku, ale jak widać ten Pan nie mieszka przy tej ulicy. Każdego dnia rano przejeżdża kilkanaście jak nie kilkadziesiąt ciężarówek ze śmieciami i latem nie można nawet okna otworzyć. Nie potrzeba nawet kopalń by cały dom chodził... Jest to smutne że nikt nie patrzy na zdrowie i spokój mieszkańców tej ulicy tylko na zysk, niestety światem rządzi pieniądź i mały szary człowiek nie jest w stanie nic zrobić...

Smolka01.11.2017 10:44

Bliżej Gagarina kurniki dac i tak zapachy nie będą przeszkadzać tym ludzia

@ leon Dziś o 9:3301.11.2017 10:31

Jakie jajeczka? poczytaj sobie zapytaj mamy, babci co to są brojlery.

Pokaż wszystkie opinie (31)