Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
31 października 2017

W Szerokiej może powstać kurnik na 180 tys. brojlerów

W Szerokiej może powstać kurnik na 180 tys. brojlerów
fot. pixabay

Od jastrzębskiego inwestora zależy, kiedy w sołectwie Szeroka powstaną kurniki, w których hodowane będą brojlery. Formalności, konieczne o wystąpienie o pozwolenia na budowę, zostały spełnione. 

W sołectwie Szeroka, za Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt, planuje się budowę czterech kurników, z przeznaczeniem na hodowle brojlerów.  Jastrzębski inwestor otrzymał niedawno decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach przedsięwzięcia. Teraz może występować o pozwolenie na budowę.  Wiadomo, że przewiduje się powstanie czterech kurników dla ok. 180 tys. kur. Jak wyjaśniają w jastrzębskim magistracie, farma oddalona jest od najbliższych zabudowań o około 800 metrów. Jednak część mieszkańców ulicy Norwida już protestuje przeciwko jej wybudowaniu. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Policjanci nie chcą być żebrakami  Policjanci nie chcą być żebrakami

Jastrzębscy nauczyciele pojadą protestować do Warszawy Jastrzębscy nauczyciele pojadą protestować do Warszawy

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (31)
Bzianka05.11.2017 8:55

W Żorach powstają fabryki A JAstrzębiu kurnika

Zobaczycie03.11.2017 18:44

wege

Zapraszam mam ogródek do zżarcia no i co nieco co zostało po psie w nim.

wege02.11.2017 19:18

Tylko ciemnota je mięso

erwin01.11.2017 18:41

A jak będą wybory to dalej głosujcie na tych samych co Wam zrobili krzywdę .

...01.11.2017 13:56

Jak na ulicy Norwida mają mieszkać osoby chcące założyć rodzinę jak szczury biegają po ich podwórkach, a w urzędzie miasta pytają skąd pani wzięła zdjęcia szczurów jak mamy XXI wiek... Proponuję tej pani przyjechać i zobaczyć jak wygląda na tej ulicy po powstaniu śmietniska... Śmieci latają całą ulicą podczas niewielkiego wiatru... Dziwie się, że starosta wsi nic nie robi w tym kierunku by otwarcie fermy nie dosło do skutku, ale jak widać ten Pan nie mieszka przy tej ulicy. Każdego dnia rano przejeżdża kilkanaście jak nie kilkadziesiąt ciężarówek ze śmieciami i latem nie można nawet okna otworzyć. Nie potrzeba nawet kopalń by cały dom chodził... Jest to smutne że nikt nie patrzy na zdrowie i spokój mieszkańców tej ulicy tylko na zysk, niestety światem rządzi pieniądź i mały szary człowiek nie jest w stanie nic zrobić...

Smolka01.11.2017 10:44

Bliżej Gagarina kurniki dac i tak zapachy nie będą przeszkadzać tym ludzia

@ leon Dziś o 9:3301.11.2017 10:31

Jakie jajeczka? poczytaj sobie zapytaj mamy, babci co to są brojlery.

Pokaż wszystkie opinie (31)