Życzenia Wielkanocne

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 14°
6 listopada 2017

To było podpalenie - płonał budynek dworca

To było podpalenie - płonał budynek dworca
fot. Jastrzębie-Zdrój - Informacje Drogowe 24H / facebook.com

W niedzielę około godziny 19:00 strażacy gasili pożar starego budynku odwraca w Jastrzębiu Górnym. Ogień szybko ugaszono. 

Świadkowie, którzy zauważyli płomienie nieczynnego budynku dworca przy ulicy Grodzkiej powiadomili Państwową Straż Pożarną. Na miejsce przybyły dwa zastępy strażackie, które szybko poradziły sobie z pożarem. To już kolejny pożar w tym miejscu. Na szczęście nikt nie ucierpiał.

- Strażacy nie mają wątpliwości, że pożar był wynikiem podpalenia. Mimo że wejście do budynku było zabezpieczone, to osoby, które wznieciły ogień najprawdopodobniej dostały się do niego przez okno - mówi brygadier Mirosław Juraszczyk, zastępca Komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Jastrzębiu-Zdroju. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Powódź na Kaszubskiej. Dwa mieszkania zalane Powódź na Kaszubskiej. Dwa mieszkania zalane

Pożar mieszkania. 6 osób w szpitalu. Ewakuowano lokatarów Pożar mieszkania. 6 osób w szpitalu. Ewakuowano lokatarów

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (21)
Zz05.02.2018 21:18

Ja mam pomysł mieszkam bardzo blisko dosłownie dwa domy od tego dworca i może by to tak zgłość do pkp i powiadomić ich o tym co sie tu dzieje. A jeżeli nic z tym nie zrobią to założyć straż obywatelską na osiedlu jastrzębie górne

Gość07.11.2017 8:28

@i ja

Sam nic nie rozumiesz. Obiekt zabytkowy moze byc na wniosek wojewodzkiego konserwatora zabytkow wywlaszczony.
Wiec nalezyloby wpisac obiekt do rejestru (jesli nie jest) i podjac odpowiednie dzialania. Budynek nie jest eksploatowany zgodnie z przeznaczeniam i stoi zdewastowany. Wiec operacja wywlaszczenia ma uzasadnienie.

mk07.11.2017 5:29

ten pomysł z tym podziemnym dworcem to bzdura, po co to? Jest blisko dawnej linii kolejowej dworzec autobusowy, na który poza MZK mało co zajeżdża.
Wystarczy, żeby pociąg zatrzymywał się na końcu tego bardzo długiego dawnego peronu na Górnym, a z niego można byłoby zrobić kładkę nad tym nieistniejącym targiem na Północnej w kierunku dworca autobusowego.
Kładkę, żeby nie trzeba było budować schodów...
W przeciągu 1,5 minuty ludzie mogliby przemieścić się z pociągu na dworzec autobusowy, a pociąg móglby jechać dalej, do zdroju, gdzie w 10 minut można dojść n.p. na Halę sportową, a do centrum Zdroju w 5 minut.
Taniej, prościej i sensownie, bo zdaje się ten "specjalista:, który wymyślił dworzec podziemny nie zauważył, że blisko dawnej linii kolejowej mamy dworzec autobusowy, który to ma zostać zastąpiony jakimś nowym, podziemnym, nie wiadomo po co

do I ja07.11.2017 5:17

Bredzisz facet, gdyby miasto chciało to by te budynki przejęło za grosze.
Ale ni ma piniendzy, bośmy wydali na występy fałszującej Margaret i ognie sztuczne, wicie, rozumicie.
Kiedyś PKP proponowała żeby miasto Jastrzębie kupiło szynobus, to radny Frank powiedział: "Ni kupim, ni domo\y piniendzy, bo kolej, to ni nasze", no i krzaki teraz rosną, a miasto Jastrzębie
ZAJMUJE ZASZCZYTNE PIERWSZE MIEJSCE W EUROPIE, JAKO NAJWIĘKSZE MIASTO BEZ KOLEI PASAZERSKIEJ..

Aw06.11.2017 22:26

Czemu tego dworca nie zburzą?

Gość06.11.2017 19:33

I ja. Napisał całą prawdę w tym temacie.Lotomito możesz się uczyć poziomu wypowiedzi. Kształcić się można całe życie. : )

Gość06.11.2017 18:38

Do lotomito. Typowy znudzony, znerwicowany emeryt który będzie siedział za kompem wszystko negował i obrażał i tak pod każdym artykułem jaki się ukarze.

Pokaż wszystkie opinie (21)