Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
8 listopada 2017

Skarbówka zrobiła nalot na nieuczciwych sprzedawców

Skarbówka zrobiła nalot na nieuczciwych sprzedawców
fot. Śląski Urząd Celno-Skarbowy

W dniu Wszystkich Świętych funkcjonariusze Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego przeprowadzili kontrolę stoisk ze zniczami. Chodziło o to, czy sprzedawcy wystawiają paragony, do czego są zobowiązani. 

Kontrolerzy odwiedzili stoiska znajdujące się przy cmentarzach na terenie województwa śląskiego, także na terenie Jastrzębia-Zdroju.

- W sumie funkcjonariusze przeprowadzili ponad 500 kontroli.  Ze statystyk wynika, że sprzedaż zniczy i wiązanek kwiatów z pominięciem kasy fiskalnej to najczęstsze uchybienia. W wyniku przeprowadzonych działań funkcjonariusze nałożyli na nieuczciwych sprzedających łącznie 103 mandaty na kwotę 22 600 zł - informuje Śląski Urząd Celno-Skarbowy. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Spodziewany nalot wrogiego samolotu Spodziewany nalot wrogiego samolotu

W czasie majówki wzmożone patrole Policji na drogach W czasie majówki wzmożone patrole Policji na drogach

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (9)
Gość09.11.2017 19:32

Niech jeszcze zrobia naloty na wszystkie fryzjerki, kosmetyczki, manicurzystki, kucharki w szkolnych stolowkach...o tzw. fachowcach, mechanikach i prywatnych lekarzach nie wspomne...W naszym kraju tylko strefa budzetowa placi podatki...

Gośća08.11.2017 19:44

200zl mandatu to przystepna cena wrecz jak za darmo na dzialalnosc bez zezwolenia i kasy giskalnej

Janusz08.11.2017 13:53

Najlepij mikroprzedsiębiorce męczyć i karać - parodia.

taka zasada !08.11.2017 11:34

BARDZO dobrze !!! Wszytskim nam pobierają podatki, przymusowe składki i inne pochodne. Zniczowcy też niech płacą, a nie cały zysk do wlasnej kieszeni, a potem na papieroski i piwo wystarczy ! To tez nieuczciwe w stosunku do innych sprzedających. Mają sie bać !

Gość08.11.2017 9:45

"Nie zauważyłeś, że oszustwa sprzedawców biją w nas"

Nie bija. W calych tych akcjach nie chodzio by odzyskac pieniadze, bo zdobyta kwota jest mniejsza niz koszty jej odzyskania.
Chodzi o to, by ludzie bali sie wladzy i urzedu jako aparatu represji.
Jakby Panstwo chcialo wziac kase od drobnych sprzedawcow, pobieraloby drobny ryczalt. Wysilek zaden, kontrola niepotrzebna, wplyw do buzdetu zapewniony.

do Gość z 08:3508.11.2017 9:27

Nie zauważyłeś, że oszustwa sprzedawców biją w nas. Im mniej odprowadzonych podatków tym mniej pieniędzy dla nas wszystkich. Cały świat to wie, a ty, jeden z niewielu nie.

Gość08.11.2017 8:35

"mandaty na kwotę 22 600 zł"

Ile kosztowalo paliwo i dodatkowe wynagrodzenie placone urzednikom w dzien wolny? Na cale wojewodztwo ruszyla przeciez cala ich zgraja.

Pokaż wszystkie opinie (9)