Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 27°22°
8 listopada 2017

JSW: Pojawiają się żądania premii po 25 tys. zł na pracownika

JSW: Pojawiają się żądania premii po 25 tys. zł na pracownika
fot. wikipedia / Klaumich4

Działacze związkowi domagają się, aby Jastrzębska Spółka Węglowa wypłaciła pracownikom po 25 tys. zł premii. Natomiast byli pracownicy, którzy nie mają prawa do rekompensaty za deputat węglowy mieliby otrzymać po 10 tys. zł. 

Z propozycją wypłat premii dla pracowników i emerytów bez prawa do deputatu węglowego wystąpiły związki zawodowe zrzeszone we Wspólnej Reprezentacji Związków Zawodowych JSW S.A.

- Premie pochodziłyby ze środków uzyskanych z likwidacji uzyskanych z rezerw przeznaczonych na przegrane sprawy sądowe o wypłatę deputatu dla emerytów górniczych. Premia stanowiłaby rekompensatę za wyrzeczenia załogi poniesione w ostatnich trzech latach, w których to znacznie ograniczono jej zarobki. Wymienione kwoty stanowiłyby jedynie część środków zgromadzonych jako rezerwa na poczet przegranych spraw, a w znacznym stopniu poprawiłyby już ogromnie nadszarpnięte budżety domowe naszych pracowników - uzasadniano w piśmie do Zarządu JSW.

Wspólna Reprezentacja Związków Zawodowych:  ZZ  Jedność, Związek Zawodowy Górników w Polsce, ZZ Ratowników Górniczych. 

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Więcej pieniędzy dla górników? Więcej pieniędzy dla górników?

Jastrzębska Spółka Węglowa płaci miliony Jastrzębska Spółka Węglowa płaci miliony

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (142)
gosc 12.11.2017 19:56

o co wy glupie polaczki sie klocicie wiecznie??? nierozumiecie ze to TYLKO zadanie zwiazkow?? a po drugie oni chca zeby to bylo wyplacone z gigantycznej puli pieniedzy przeznaczonych na przegrane sprawy sadowe!!!, tak spolka ma taka kase i sa to setki mln i z gory zaklada ze jak beda sprawy sadowe o odzkodowania dla emerytow, za nadgodziny itp itd to wlasnie z tamtad zostanie to wyplacone

Gość11.11.2017 15:30

Pozyjemy zobaczymy czy wyplaca jakas premijke mogli by zucic kawalek kosci pies glodny wszystko zje

józwa 11.11.2017 14:02

A u nas w firmie po 12tyś wypłacili ,

gruby10.11.2017 18:39

10.tysiecy to ja mam cos koło emerytury hehehe

MG10.11.2017 16:23

egon... skoro tak łatwo przychodzi ci wyliczanie naszej pensji to pochwal się ile ty- emerycie -masz dziś na rękę!! Wszyscy nie od dziś wiemy ze były ryl to więcej dostaje emerytury niż obecnie pracujacy gornik wynagrodzenia!

MG10.11.2017 16:17

egon...a tak w ogóle to kto powiedział że JSW będzie coś wypłacać?!
Żal wam du*y ściska że my możemy dostać więcej niż wy...buahahaha!!!

MG10.11.2017 16:14

egon...nie pamięta wół jak cielęciem był!! Też dostawałeś barbórki, 14, węgiel, wczasy i dalej mało!!! Trzeba z państwa dalej ssać!

Pokaż wszystkie opinie (142)