Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
9 listopada 2017

Ten telefon może uratować życie

Ten telefon może uratować życie
fot. KMP Jastrzębie

W okresie jesienno-zimowym bezdomni borykają się z coraz trudniejszymi warunkami. Nierzadko zamieszkując dzikie obozowiska czy inne rejony miasta w czasie, kiedy temperatury spadają poniżej zera, są narażeni na utratę życia. Policja apeluje, aby reagować w takich sytuacjach i powiadamiać odpowiednie służby. 

 - Funkcjonariusze patrolują skwery, ogródki działkowe, penetrują kanały ciepłownicze, zarośla, opuszczone budynki i inne, rzadko odwiedzane miejsca. Jednak nie do każdej osoby policjanci są w stanie dotrzeć, dlatego zwracamy się z apelem o reagowanie i informowanie służb porządkowych o każdym przypadku ujawnienia osoby leżącej na chodniku, czy śpiącej na ławce. Od naszej wrażliwości często zależy ich życie - informuje Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Każdy, kto zauważy, że bezdomnym potrzebna jest pomoc może zgłosić to dzwoniąc na numer alarmowy 112 lub 997.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Pobił człowieka - szuka go Policja Pobił człowieka - szuka go Policja

Leżał na poboczu -  był poszukiwany Leżał na poboczu - był poszukiwany

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (2)
Ks. Robak09.11.2017 8:37

Postawcie im ogrzewany namiot na zimę przy małej galerii i toi toi by nie s...... na klomby , bo już się nie krępują zupełnie i jadłodzielnię dobrze zaopatrzoną by nie byli głodni .

myślący09.11.2017 6:24

Pozostaje jeszcze kwestia czy bezdomny chce pomocy. Często się zdarza, że wszelka interwencja jest odrzucana. Ale próbować trzeba, gdyż to taki sam człowiek jak my, tylko znalazł się w trudnej sytuacji.