Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Przejdź do portalu
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 14°13°
Best Fit
9 listopada 2017

Ten telefon może uratować życie

Ten telefon może uratować życie
fot. KMP Jastrzębie

W okresie jesienno-zimowym bezdomni borykają się z coraz trudniejszymi warunkami. Nierzadko zamieszkując dzikie obozowiska czy inne rejony miasta w czasie, kiedy temperatury spadają poniżej zera, są narażeni na utratę życia. Policja apeluje, aby reagować w takich sytuacjach i powiadamiać odpowiednie służby. 

 - Funkcjonariusze patrolują skwery, ogródki działkowe, penetrują kanały ciepłownicze, zarośla, opuszczone budynki i inne, rzadko odwiedzane miejsca. Jednak nie do każdej osoby policjanci są w stanie dotrzeć, dlatego zwracamy się z apelem o reagowanie i informowanie służb porządkowych o każdym przypadku ujawnienia osoby leżącej na chodniku, czy śpiącej na ławce. Od naszej wrażliwości często zależy ich życie - informuje Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Każdy, kto zauważy, że bezdomnym potrzebna jest pomoc może zgłosić to dzwoniąc na numer alarmowy 112 lub 997.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

W policyjnym mundurze już prawie 30 lat... W policyjnym mundurze już prawie 30 lat...

Chciał uciec przed radiowozem, bo nie miał prawa jazdy Chciał uciec przed radiowozem, bo nie miał prawa jazdy

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (2)
Ks. Robak09.11.2017 8:37

Postawcie im ogrzewany namiot na zimę przy małej galerii i toi toi by nie s...... na klomby , bo już się nie krępują zupełnie i jadłodzielnię dobrze zaopatrzoną by nie byli głodni .

myślący09.11.2017 6:24

Pozostaje jeszcze kwestia czy bezdomny chce pomocy. Często się zdarza, że wszelka interwencja jest odrzucana. Ale próbować trzeba, gdyż to taki sam człowiek jak my, tylko znalazł się w trudnej sytuacji.