Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
9 listopada 2017

Marsz Niepodległości przejdzie ulicami Jastrzębia

Marsz Niepodległości przejdzie ulicami Jastrzębia
fot. Miasto Sukcesu

W dniu 11 listopada ulicami Jastrzębia przejdzie Marsz Niepodległości. W ten sposób organizatorzy chcą uczcić 99. rocznicę odzyskania przez Polskę wolności, po 123 latach niewoli. Organizatorzy zastrzegają, że marsz będzie mieć charakter apolityczny. 

Zbiórka osób chcących wziąć udział w Marszu Niepodległości zaplanowana jest na godzinę 16:30 koło Dębu Katyńskiego przy ulicy Mazowieckiej. Następnie uczestnicy przejdą aleją Piłsudskiego, ul. 11 Listopada i 1 Maja pod budynek, gdzie Mieściła się Akademia Górniczo-Hutnicza.

- W tym roku przypada 99-ta rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji jastrzębskie środowiska patriotyczne zapraszają na wspólny marsz, który poza wspólnym świętowaniem ma być okazją do wymiany poglądów na temat przeszłości jak i przyszłości naszej Ojczyzny. W tym roku marsz uświetni między innymi wspólne wykonanie pieśni patriotycznych oraz specjalnie przygotowane na tą okazję słuchowisko. Swoją obecność potwierdziły już grupy strzeleckie oraz rekonstrukcyjne - mówi Jakub Gruszka, jeden z organizatorów, reprezentujących Stowarzyszenie Miasto Sukcesu.

Na zakończenie marszu na uczestników czeka gorąca grochówka. Dochód z jej sprzedaży zostanie przekazany na pomoc podopiecznych jastrzębskiej Fundacji Familia. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Federacja dla RP Marka Jakubiaka alternatywą dla PiS? - Powstaje oddział w Jastrzębiu Federacja dla RP Marka Jakubiaka alternatywą dla PiS? - Powstaje oddział w Jastrzębiu

Tysiące ludzi wspólnie świętowało w Jastrzębiu Tysiące ludzi wspólnie świętowało w Jastrzębiu

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (70)
MARIUSZ12.11.2017 23:05

BARDZO DOBRA INICJATYWA! JAKO JASTRZĘBIAK MIESZKAJĄCY OD KILKUNASTU LAT W WARSZAWIE I BIORĄCY UDZIAŁ W "STOŁECZNYM" MARSZU NIEPODLEGŁOŚCI SERDECZNIE POZDRAWIAM WSZYSTKICH UCZESTNIKÓW MARSZU W JASTRZĘBIU!

Terror ludzki12.11.2017 13:42

No faktycznie prezentują się bardzo ludzko w Europie. Gwałty na kobietach w Szwecji, Niemczech, Włoszech. Zamachy terrorystyczne min rozjezdzanie ludzi w tym dzieci i kobiety na skwerkach turystycznych. Zabijanie ludzi nożami w hotelach i odcinanie głów. Pomyśl samodzielnie bo lewackie media wepchaly ci kał do głowy.

Lewak12.11.2017 13:11

@Achim

Od marszów Polska nie będzie się miała lepiej.

Gość12.11.2017 10:07

@Do Gosc

Art. 257. KK
Zaraz spelnie obywatelski patriotyczny obowiazek i zglosze zauwazone przestepstwo na policji.

Achim 11.11.2017 22:53

A był jakiś inny marsz Patrioto?!

Lewak11.11.2017 21:37

Zamieniacie Święto Niepodległości w dzień nacjonalistów. Patrioci chcą dobra dla kraju, nacjonaliści chcą kraju dla siebie.

Do Gość11.11.2017 21:22

Tak jestem zadowolony bo w przeciwieństwie do Ciebie nie mam klapek sztucznej tolerancji na oczach i potrafię myśleć samodzielnie.To po pierwsze a po drugie poczytaj trochę czym jest faszyzm bo z Twoich pustych zlepków wynika jedynie zwykłe niedouczenie i prostactwo.

Pokaż wszystkie opinie (70)