Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
9 listopada 2017

Jastrzębska Spółka Węglowa będzie płacić szybciej

Jastrzębska Spółka Węglowa będzie płacić szybciej
fot. JastrzebieOnline.pl

Jest dobra wiadomość dla dostawców, z których usług korzysta Jastrzębska Spółka Węglowa. Po dostarczeniu zamówionych urządzeń możliwe będzie niemalże natychmiastowe uregulowanie płatności. 

JSW  zawarła porozumienie z Bankiem Ochrony Środowiska w sprawie finansowania przez bank długoterminowych płatności JSW wobec dostawców.Aktualnie obowiązujące umowne terminy płatności zobowiązań wobec dostawców JSW wynoszą nawet do 120 dni licząc od dnia dostarczenia faktury. Terminy te są zgodne z procedurami obowiązującymi w JSW i stanowią jednocześnie element dokumentacji przetargowej. Stosowane terminy płatności uwzględniają także zobowiązania Spółki wynikające z umowy restrukturyzacyjnej zawartej z Obligatariuszami.

- Dzięki podpisanemu porozumieniu Jastrzębska Spółka Węglowa zyskała finansowanie dla dostawców, które jest w pełni neutralne dla Spółki. Nie generuje dodatkowego ryzyka kredytowego oraz umożliwia stosowanie dotychczas obowiązujących procedur wewnętrznych, w tym Procedury w zakresie udzielania zgód na cesję wierzytelności - podkreśla Daniel Ozon, pełniący obowiązki prezesa JSW.

Dostawcy JSW od dawna sygnalizują, że ze względu na długi termin płatności zobowiązań stosowanych przez Spółkę oraz coraz wyższe żądania płacowe pracowników ich sytuacja płynnościowa jest coraz trudniejsza. Dzięki zawartemu porozumieniu dostawcy JSW będą mogli szybciej otrzymać pieniądze za wykonane roboty i dostarczone Spółce materiały. Dostawcy wskazani przez JSW, którzy zechcą przystąpić do programu, podpiszą z BOŚ umowę faktoringu klasycznego na specjalnych, atrakcyjnych warunkach, w ramach których otrzymają możliwość m.in. uzyskania finansowania faktury wystawionej wobec JSW natychmiast po jej akceptacji przez Spółkę.

- To bardzo pozytywny sygnał dla polskiego górnictwa i firm okołogórniczych ze strony banków. Porozumienie, które Jastrzębska Spółka Węglowa zawarła z Bankiem Ochrony Środowiska, to potwierdzenie dobrej kondycji JSW oraz powrotu zaufania sektora bankowego dla naszego górnictwa - mówi Grzegorz Tobiszowski, wiceminister energii.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Nowy Level jastrzębskiego górnictwa Nowy Level jastrzębskiego górnictwa

JSW przyjazna pracownikom JSW przyjazna pracownikom

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (7)
jsw30.11.2017 12:21

za materiały dostarczane na kopalnie bym nie zaplacił nawet po roku chodzi o jakosc produktów a szczegulnie srodki bhp rekawice pasty bhp mydlo-rekawice do prac w ogrodzie cienkie troche wilgoci i sie rozpadaja mydło niby toaletowe lecz po rozpakowaniu smierdzi jak ........, pasta BHP piasek piasek piasek troche barwnika moze to stalo kiedys kolo prawdziwej pasty itd.........itp........a jeszcze mi sie przypomnialo-nakretki bez gwintu sruby wytrzymalosciowe pomieszane z zwyklymi' podkładki takie zwykłe pod srube z ostryni krawedziami mozna tasme ciac -niema kontroli w zlm biora wszystko byle koperta była w załaczniku

Gość09.11.2017 14:57

"Dostawcy wskazani przez JSW"

Dobre

"to potwierdzenie dobrej kondycji JSW"

120-dniowe terminy to potwierdzenie dobrej kondycji, tak.

"mówi Grzegorz Tobiszowski"

Socjolog wyksztalcony na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.

Oko proroka09.11.2017 13:43

Płacili później i na raty ale tylko pracownikom firmy, przepraszam ich "prezesów"trzeba szanować ludzi się olewalo i olewa

Gość09.11.2017 12:54

Nie JSW będzie płacić szybciej, ale dostawcy za określone wynagrodzenie będą mogli pozyskać z BOŚ szybszą zapłatę za dostarczony towar lub usługę. Typowy faktoring, nic nowego nie wymyślili. Ciekawe ilu z dostawców zdecyduje się na taką formę "płatności"? Co z cenami materiałów i usług? Ktoś musi przecież pokryć wynagrodzenie baku.

BZ09.11.2017 9:31

Pełniący obowiązki prezesa D.O jest w radzie nadzorczej grupy kapitałowej PCC SE która to produkuje chemie dla przemysłu (kleje do górnictwa).Załatwił płatności swojej spółce.

seboc09.11.2017 8:21

Akcje w górę!

Gość09.11.2017 7:58

"Terminy te są zgodne z procedurami obowiązującymi w JSW"

Biurwy modla sie 4 miesiace do kazdej faktury.